kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

gazela77    10

doradzcie mi czy lepiej brać na różnicowanie czy czekać do stycznia na MGR? na różnicowanie złożyłem w sierpniu i myśle że do końca roku będzie umowa.ale tam tylko max 100tys. zwrotu. a jak bym chciał ciągnik,prese,tura,pług,owijarke,przyczepe i agregat prądotwórczy to jedynie na MGR miałbym cała pule. dodam że jestem z wlkp i posiadam kowy z kwotą 102tys kg i 15ha ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Właśnie Krus jest główną przeszkodą gdyż, składki opłacam dopiero 1,5roku. Jeszcze jedno pytanie, jak wygląda finansowanie inwestycji, dostaje kasę z UE i idę kupować, czy najpierw kupuję a potem zwrot??

 

 

krus można wstecz opłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

juz nie mozna krusu płacic wstecz tak jak to było kiedys :P te numery juz nie przechodza z tego co ja wiem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Czy biorąc maszynę na różnicowanie trzeba przyjąć jakiś limit godzin jaki się wykona, co jeśli nie osiągnie się zakładanego poziomu dochodu?? Czy biorąc prasę, traktor też musi być na firmę, żeby odliczać np paliwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Oczywiście, że wszystko trzeba matematycznie uzasadnić. Zwłaszcza koszty, gdyż to jest potwierdzenie opłacalności całej inwestycji. Zużycie paliwa musisz na podstawie średniego spalania opisać i ilości godzin poszczególnych usług. :P


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Faktury wystawiasz tylko w przypadku wykonywania dla Firm lub na, życzenie. Usługi dla rolników wpisujesz w ewidencji sprzedaży jako przychody nieudokumentowane

Pewny jesteś? Mi coś księgowa wspominała że jeślibym robił usługi to nie jest pewna czy nie trzeba kasy fiskalnej :P

Ubawiłem się trochę bo usługowo nie robię.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Zmień księgową zanim Ci kłopotów narobi!!!


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

W Agencji dowiedziałem się, że na razie podpisywanie umów wstrzymuje Warszawa. Mają już niektóre wnioski rozpatrzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Zmień księgową zanim Ci kłopotów narobi!!!
nie narobi :)

nie była pewna a ja jej kazałem się upewnić jak to jest w rolnictwie i się upewniła i nie trzeba ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Powiedziano mi, że czekają na nowe wzory umów czy coś w ten deseń. Chyba chodzi o to, że w przypadku powodzian jest możliwy zwrot80%. Nie mniej to tylko kwestia czasu, aż będą je podpisywać.

Aha i to było tydzień temu, mogło się już to zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Jeśli to było pytanie skierowane do mnie to NH TC5070 :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jaka jest teraz cena na tc5070 ?? Bo mi sie takie cos marzy :) ale moze w przyszłych latach jak bedzie różnicowanie ;) bedzie u mie niedługo przedstawiciel z rolmaxa to zobacze co mi powie przy okazji :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@biały2005 bliżej masz chyba do Warpol-Agro oddział Łuków. Więc czemu Świdnik? O ile można wiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

warpol juz odwiedziłęm jestem na tak, ale musze porównac oferty ;) a poza tym odległosc do serwisów podobna bo to i tak broszków obsługuje :D I rolmax ma amazone a to mnie interesuje :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilFab    0

5070 to już duża i wydajna maszyna jest. To czekamy na zdjęcia i filmiki z pierwszej akcji żniwnej nowym nabytkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

No NH TC5070 to już fajna maszynka ale droga, niestety :D

A co chodzi o ceny to są bardzo zróżnicowane miedzy dilerami, u jednego 400 tyś brutto a u drugiego 420 tyś brutto, trzeba tez dobrze negocjować cenę ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no suma spora, a ta 100 dofinansowania to kropla w morzu ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A czy ktoś orientuje się do kiedy będzie trwał nabór na różnicowanie. Mi nieoficjalnie powiedziano, że do końca grudnia, ale... Gdyby trwał do stycznia zdążyłbym z KRUSem (jestem ubezpieczony od stycznia 2010)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Zdążyłbyś, ale wiesz, że wtedy musisz płacić ZUS a nie KRUS! Nie wszyscy wiedzą, że żeby płacić KRUS przy różnicowaniu to trzeba KRUS płacić przez ostatnie 3 lata (ARiMR mówi tylko o tym kto może złożyć wniosek i otrzymać 50% zwrotu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj