kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

PRZEMEK321    2

ojciec ma zwrotu 60% bo w gospodarstwach dotkientych powodziom podniesli zwrot o 10% ale nie wiecej niz 100tys-czyli mowisz ze są sposoby by nie oddac vatu?jesli tok to fajnie tylko jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Jeśli pochodzisz z terenów dotkniętych powodzią to byłem przekonany, że 80% ale pewnie wiesz lepiej http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/Roznicowanie/10_09_2010/Nowela_7wrz_10_Roz.pdf :)

 

Sprawę jak nie płacić VATu może wytłumaczyć Ci tylko księgowa najlepiej taka która już prowadzi księgowość rolniczą. Popytaj się znajomych może ktoś ma księgową. :)


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Cos kolego troche namieszałes z tym podatkiem i dochopdami :P NA zus przechodzisz jak masz podatku dochodowego około 3tys, a zeby tyle zapłacic to trzeba miec dochód netto około 15-17tys zaleznie od tego jaki nas obowiazuje procent podatku 18% itd ....

 

Jak to jest z amortyzacja tzn czy okres amortyzacji jest z góry narzucony czy sam sobie wybieram ? Bo dostałem poprawki ale mam pewien bład bo uwzgledniłem maszyny które kupiłm na prow i teraz musze to usunac a wtedy zostanie mi mało sprzetu do usług wiec mniejsza gama usług co daje mnijszy dochód. A amortyzacjhe zrobiłem na 5 lat wiec duza suma wyszłą i musiałbym duzo usług swiadczyc wrecz gighantycznie zeby pokryc sama amortyzacje nie mówiac juz o dochodzie który jest podstawa w planie ekonomicznym. C

 

Chyba musze poszukac tanszej ksiegowej bo mnie to chyba ostro kasuja :)

1. za vat w gospodarstwie 130zł

2. dziłalnosc pozarolnicza vat ryczałtowy 200zł

 

pewnie za usługi rolnicze tez by mnie skasowali ze 200zł :) to juz sie ładna sumka robi i to co miesac :)

 

troche poszukałem poczytałem i chyba w sprawie amortyzacji tez sie mylisz bo wedlug odpowiednij tabeli stawka amortyzacji na maszyny rolnicze to 14% rocznie co daje amortyzacje na 7 lak z małym hakiem :) Musze pogadac z ksiegowa jak to jest w praktyce.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Fakt mój błąd, :) podatek musi wyjść niecałe 3 tys co zależy dla kogo wykonujesz usługę. Dla rolnika tzw. nieudokumentowany 5lub7% (ale to VAT, firma 22% VAT(w dużym przybliżeniu bo międzyinnymi za to księgowej płacę, żeby wiedziała jakie stawki za co) Oczywiście na zasadach ogólnych to 18% podatku. Zgodnie z tabelą amortyzacyjną sprzęt rolniczy amortyzuje się 12 lat, więc skontaktuj się z księgową bo przy kontroli to pierwsze wyjdzie. A stawka amortyzacyjna to rzeczywiście 14%. aż tak nie wtajemniczałem się w te księgowe sprawy :)

 

Ja księgowej działalność rolnicza i usługi 40PLN/mies

Pozarolnicza działalność 50PLN/mies

 

Księgowa bierze odpowiedzialność i tłumaczy się za mnie. w obu przypadkach jestem VATowcem


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ARiMR żąda od mojego sąsiada udokumentowania możliwości sfinansowania inwestycji, proponując dostarczenie wyciągu bankowego, tymczasem zaznaczył on, że zamierza sfinansować inwestycję (realizowaną w 2013 roku) z przyszłych dochodów osiąganych z działalności rolniczej, wskażcie mi proszę czy udokumentowanie możliwości sfinansowania inwestycji jest wymogiem koniecznym, aby uzyskać wsparcie oraz dlaczego pracownik ARiMR zażądał wyciągu bankowego a nie cash flow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Wystarczyło aby wpisał ze wezmie kredyt i po problemie :) a jak to pózniej zrobi to juz jego sprawa.

 

Kolego mieszasz pojecia vat i dochodwy :) dochodowy to podatek od czystego dochody netto czyli po odjeciu wszytkich kosztów ;) Czyli zarazbiasz na czysto 10tys w ciagu roku wiec od tego płacisz 18% podaku co daje 1800zł :P

Vat nie jest wliczany do podatku na podstawie którego jest dzielone na zus i KRUS :)

 

zapomniałem jescze o kwocie zwolnionej czyli jakies 600zł podatku.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

ARiMR żąda od mojego sąsiada udokumentowania możliwości sfinansowania inwestycji, proponując dostarczenie wyciągu bankowego, tymczasem zaznaczył on, że zamierza sfinansować inwestycję (realizowaną w 2013 roku) z przyszłych dochodów osiąganych z działalności rolniczej, wskażcie mi proszę czy udokumentowanie możliwości sfinansowania inwestycji jest wymogiem koniecznym, aby uzyskać wsparcie oraz dlaczego pracownik ARiMR zażądał wyciągu bankowego a nie cash flow ?

 

 

Kolego "kissmy" a może to US żada udokumentowania źródła finansowania... bo w takim przypadku tzn. zakładanie działalności prześwietlają dokładnie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ha, właśnie najbardziej zabawne jest to, iż to ARiMR żąda udokumentowania możliwości sfinansowania inwestycji, swoją drogą ciekawe żądanie, z pewnością każdy przedsiębiorca blokuje środki na inwestycje na rachunku bankowym na ponad dwa lata przed datą jej realizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

z tego co wiem to już kilka umów w Lubelskim jest klepniętych.

ale patrząc na skalę chętnych to Elizówka jak na wakacjach, pracy za dużo niema, zainteresowanie na poziomie 40% :(


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Ja dziś dostałem pierwsze poprawki...Wkońcu...:unsure:

I teraz mam zapytanie... Czy skoro dostałem już poprawki(czyli jest szansa, ze wniosek przejdzie, bo nie został na starcie odrzucony) to moge już zamówić ciągnik? Bo wiadomo na ciągnik trzeba czekać do 3 miesięcy... No i zanim zostanie podpisana umowa też musi troche czasu minąć, ale to by sie ze sobą wtedy pokryło. Tzn, że jak bede podpisywał umowe, to gdzieś wtedy przyjdzie ciągnik... Co myślicie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Ale już wiesz, że te poprawki nie stworzą Ci większego problemu, czy to jakaś kosmetyka?

Moim zdaniem powinieneś zachować trochę cierpliwości. Zrób poprawki, a potem zamów ciągnik. :unsure:


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Mam taką sytuację że ze względu na to że skorzystałem z Premii MR jestem na razie wykluczony z tego programu, ale chcę wziąć nową prasę na różnicowanie, z tym że firmę zarejestrowałbym na mamę, która posiada 1,2ha (ma nr gospodarstwa, jest na KRUSie itd)czy coś takiego przejdzie, tzn czy ktoś się może doczepić jeśli potem ja będę pracował tą maszyną. Pytam się żeby w razie czego nie było wtopy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

pracowac mozesz z tym ze faktury musi mama wystawiac i nie ma wty przeszkody. bedziesz powiedzmy jeje pracownikiem sezonowym :unsure: tym sie nie martw.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A czy ktoś orientuje się, czy w przyszłym roku będzie również nabór na Różnicowanie... ??? W jakich przedziałach czasowych odbywa się nabór (co roku) ??? Trochę za późno zainteresowałem się tym działaniem, z którego raczej nic nie będzie :unsure: :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz80    11

A to niby czemu nie można skorzystać z Różnicowania ,jak się otrzymało premię młodego rolnika ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Faktóry wystawiasz tylko w przypadku wykonywania dla Firm lub na, życzenie. Usługi dla rolników wpisujesz w ewidencji sprzedaży jako przychody niudokumentowane


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba można tylko 75% kwoty z MR musisz wykorzystać na modernizację gospodarstwa i musisz mieć na to faktury lub umowy, resztę kasy możesz przeznaczyć na co chcesz a przecież na różnicowanie mogłeś mieć inne odłożone pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jesli np nie był na krusie bo pewnie nie był i to głowny powód.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

musi byc pełny krus ( posiadanie conajmnij 1ha ziemi)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Właśnie Krus jest główną przeszkodą gdyż, składki opłacam dopiero 1,5roku. Jeszcze jedno pytanie, jak wygląda finansowanie inwestycji, dostaje kasę z UE i idę kupować, czy najpierw kupuję a potem zwrot??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
Jeszcze jedno pytanie, jak wygląda finansowanie inwestycji, dostaje kasę z UE i idę kupować, czy najpierw kupuję a potem zwrot?

 

Niestety nie jest tak różowo. Trzeba dać bankom zarobić... Najpierw kupujesz, a później czekasz i czekasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Ale już wiesz, że te poprawki nie stworzą Ci większego problemu, czy to jakaś kosmetyka?

Moim zdaniem powinieneś zachować trochę cierpliwości. Zrób poprawki, a potem zamów ciągnik. :unsure:

 

Tak, ten facet co wypełniał nam wniosek mówi, że są to właśnie drobnostki i raczej wszystko powinno być ok... :P

A nawet jeśli wszystko poszłoby gładko i po tej poprawce żadna by już nie przyszła to kiedy moge liczyć na podpisanie umowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Kamil987 nie panikuj, zrób te poprawki i poczekaj 2 tygodnie, to nie trwa tak długo. Będziesz miał umowę, będziesz kupował. Za duże ryzyko na takie szaleństwa. :unsure:


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj