kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

hubertuss    4653

Jak go rozpatrzą pozytywnie napewno cię poinformują. Negatywnie chyba też zreszta moga prosić o jakies uzupełnienia czy poprawki. Procedure masz opisana na stronie armir. Teraz jest jeszcze młody rolnik i renty, które maja byc rozpatrywane najszybciej także może troche potrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

W formularzu wniosku jest rubryka wykorzystania środków ze wsparcia w latach 2007-2013. Można jedynie wykorzystać 100 000 zł w powyższym okresie na osobę. Ale współmałżonek lub domownik również może składać wniosek na taką samą sumę.

Jesteś pewien z tym współmałżonkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Równocześnie ze mną składały "całe rodziny" wpisując ten sam numer gospodarstwa we wniosku. Z tego wiem, że można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

czy wkładem własnym na różnicowanie może być dotacja z MR?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

czy wkładem własnym na różnicowanie może być dotacja z MR?

 

MR jest na produkcję w gospodarstwie. Różnicowanie na działalnośc pozarolniczą. Ciężko to pogodzic, ale z MR na Różnicowanie możesz wydac 22500 zł, ale wtedy źródła tych 22500 zł nie możesz ując w EPO do Różnicowania, bo się ktoś wnerwi.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Zakładając dodatkową działalność rolniczą i korzystając z różnicowania trzeba posiadać kasę fiskalną????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

jeśli rozpoczynasz działalność to po przekroczeniu 20000 zł przychodu ze sprzedaży obowiązuje Cię kasa fiskalna, dla kontynujących działalność ten próg to 40000 zł. Dotyczy to sprzedaży dla osób fizycznych i rolników ryczałtowych. Natomiast jak sprzedajesz jakimś firmom to wystarczy wystawiać faktury VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Panowie a powiedzcie mi jeśli składamy wniosek na ciągnik który ma być wykorzystywany do usług wystarczy na początek wziąść do niego jedną maszyne myśle tutaj o bronie talerzowej, jeśli wnioskujący ma na gospodarstwie pługi i agregat uprawowy. Chodzi mi poprostu o to, czy zakup tej jednej maszyny bedzie wystarczająco przekonujący, bo gdyby wziąść przyczepe to wiadomo transport i po bólu, ale tutaj, talerzówka bedzie jednak tańsza niż przyczepa. Czy maszyny bedące już na gospodarstwie będą uwzględniane we wniosku?? Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Panowie a powiedzcie mi jeśli składamy wniosek na ciągnik który ma być wykorzystywany do usług wystarczy na początek wziąść do niego jedną maszyne myśle tutaj o bronie talerzowej, jeśli wnioskujący ma na gospodarstwie pługi i agregat uprawowy. Chodzi mi poprostu o to, czy zakup tej jednej maszyny bedzie wystarczająco przekonujący, bo gdyby wziąść przyczepe to wiadomo transport i po bólu, ale tutaj, talerzówka bedzie jednak tańsza niż przyczepa. Czy maszyny bedące już na gospodarstwie będą uwzględniane we wniosku?? Pozdrawiam :D

 

Jeśli nie były nabyte w ramach modernizacji to mogą. Zresztą to raczej tylko kwestia odpowiedniego wypełnienia "Ekonomicznego planu operacji".


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Kontaktowała się już z kimś agencja odnośnie złożoych wniosków w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja w 2004 roku wziąłem sam ciągnik na różnicowanie, nie było żadnego problemu, a w tym roku zakończyłem wszystkie formalności z różnicowaniem z ARiMR :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w kujawsko pomorskim, już ponad dwa tygodnie temu wezwano osoby z pierwszej pięćdziesiątki (nie wszystkie) do wyjaśnień i poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

*kissmy

Skąd masz takie informacje, a może wiesz ile potrzebują czasu na "przerobienie" pięćdziesięciu wnioków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wiem, gdyż jestem wnioskodawcą, szczegółowe informacje powinieneś uzyskać od osoby prowadzącej wniosek w OR, informację kto prowadzi Twój wniosek powinieneś uzyskać u kierownika BWI odpowiedniego OR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Jak byś miał kłopoty to daj znac na priv, to Ci podpowiem...

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy jeśli chciałbym złożyć wniosek powiedzmy na przyczepę a nie posiadam własnego ciągnika to jest możliwa akceptacja takiego wniosku czy nie? Lub ewentualnie jeśli bym posiadał ciągnik 60km to czy mogę wziąć do niego przyczepę 12t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy jeżeli we wniosku wpisałem moc ciągnika 115 KM to czy da rade kupić ciągnik większej mocy?? Np. 135KM jak do tego podchodzi ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Jasne. Możesz kupic nawet 500 KM. Musisz tylko poczekac na podpisanie umowy, do czasu umowy nie można dokonywac zmian w zestawieniu rzeczowo - finansowym. W dniu umowy składasz wniosek o aneks (z mocniejszym ciągnikiem) z odpowiednimi załącznikami i sprawa załatwiona.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Fakt, dzięki za korektę. Nie można w modernizacji i starym różnicowaniu. W nowym różnicowania można raz zmienic, ale trzeba przy wypełnianiu wniosku odpowiednio wpisac cel operacji.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy w woj lubelskim został ktoś wezwany do poprawek lub coś w tym stylu?? Bo mam 81 nr i jak na razie cisza :blink:


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj