kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

PL01    1

*marekgizio

Myślisz, że nie odrzucą ci BIN-a?

 

Ja składałem na maszyny typu ciągnik, agregaty, siewnik. Jak będą chętni na usługi to z chęcią będę świadczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

A niby dlaczego mieli by odrzucić, wszystko da się ładnie uzasadnić, chce suszyć usługowo i przechowywać dla ludzi kukurydzę, jak by nie było bina to nie miałbym gdzie zmagazynować wysuszonej kukurydzy albo jak by był mniejszy to by była mniejsza opłacalność produkcji bo bym musiał mniej ziarna suszyć i tyle.

Tu akurat wszystkie urządzenia są ze sobą powiązane i będą wpływać na opłacalność interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ciagniki ładowacz + 2 przyczepki :D raczej dla siebie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Pewnie ,,ciągnik i'', cięzko będzie kupić ciagnik z turem i przyczepami żeby sie zmieścić w 200tyś netto, chyba że to jakiś 60KM + dwie 6tonówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wiem chyba co robie :D bedzie koło 80km jesli wezme proxe to do teg 2 x8t wielton a jesli case jxu ze stoll-em to jedna 10t


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

taki jest plan ale to róznicowanie to tak złozyłem zeby sie zabezpieczyc bo o nowej modernizacji nie ma nic szczególowego.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

w malopolsce to jak zawsze brak chetnych ,to moze i ja bym sie zalapal,zastawie dom i pole i 240 tys sie znajdzie. B)

a calkiem powaznie to w jakim wypadku mozna pozostac w krusie bo przy przejsciu do zusu,zalozeniu firmy wszelkich podatkach,oplatach , ksiegowosci i odsetkach od kredytu to przez 5 lat malo co zostaje z tej stowy.liczyl to ktos dokladnie i czy oplaci sie skorka za wyprawke???


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Aby pozostać w KRUS-ie nie możesz przekroczyć ustalonej wielkości podatku dochodowego. W 2010 r. jest to niespełna 2900 zł. Dodatkowo płacisz wyższą składkę do KRUS-u. W tym roku jest to 213 zł na kwartał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

podatek dochodowy to da sie obejsc. Dochodzi obsługa ksiegowej około 200zł mieisecznie chyba ze da sie kwartalnie bo vat mozna kwartalnie - ksiegowa woła 200-250 za miesac. Liczyłem ze ponad 80 tys zostanie po 5 latach


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ciągnik na różnicowanie już brałem i akurat w tym roku podpisałem w agencji zakończenie wszystkich zobowiązań, czyli mogę już ciągnik sprzedać, i mogę robić z nim co chcę B)

 

A w tym roku też złożyłem wniosek na różnicowanie tylko na kombajn, myślę że i tym razem mi się uda B)

Księgowego mam za 100 zł kwartalnie, tak się umówiliśmy jak wypali mi to, trzeba być dobrej myśli, może się uda


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fant25a    0

A co wtedy, jeśli po zgłoszeniu działalności w Urzędzie Skarbowym i KRUSie nie będzie chętnych na moje usługi? Czy mogę przez 5 lat mieć zerowy przychód? Czy można prowadzić usługi tylko 1 miesiąc w ciągu roku czy trzeba przez cały rok? Jak wtedy z US i KRUSem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszSie    1

Pronar jeśli możesz to podziel się wiedzą jak to jest ? wykazywałeś jakiś dochód comiesięcznie, czy tylko w niektórych miesiącach miałeś jakiś dochód... zapewne nie przekroczyłeś progu dochodowości dla Krusu bo wykluczenie z niego na rzecz Zusu podniosło by znacząco koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ciagnika czy innyego sprżetu przed upływem 5 lat nie radze sprzedawać tak samo likwidowac działalnosci. Z tymi skarbówkami jak to w polsce wszystko zależy od interpretacji urzędników ale jeśli będziesz 0 wstawiał i nikt cie nie podkabluje lub nie złapie chyba nic ci nie grozi, tak mi się wydaje. Biznes zawsze może nie wypalić, jeśli kupisz np ciagnik czy kombajn jak możesz wykonywać zimą usługi, chyba że odśnieżanie ciągnikiem. Pozatym zawsze można się dogadać z sąsiadami i wystawic kilka rachunków dla picu.

 

Czy np na ciągnik kupiony na róznicowanie można brać dopłaty do paliwa rolniczego jeśli zostanie on jako jedyny w gospodarstwie?

Czy jest jakis okres od którego liczy się fakt zamieszkania na wsi, czy można np dzisiaj się zameldować jutro złożyc wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szam    0

Czy jest jakis okres od którego liczy się fakt zamieszkania na wsi, czy można np dzisiaj się zameldować jutro złożyc wniosek?

 

Cz. Mozna zameldować się, wziąć zaświadczenie (dają przy zameld.), a nastepnego dnia złożyć wniosek.Działalność można prowadzić dalej będąc na KRUS-ie, warunek rocznej wys. podatku opisał kol. wyżej. Działalność trzeba utrzymać przez 5 lat od daty otrzymania płatności.

 

Pozdrawiam Szam

 

Ps. Mnie bardziej interesuje czy wnioski na różnicowanie można składać corocznie i każdego roku otrzymać do 100 tys. zł, a może jest to limit do 2013 r.

Może ktoś wie , tak na 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

W formularzu wniosku jest rubryka wykorzystania środków ze wsparcia w latach 2007-2013. Można jedynie wykorzystać 100 000 zł w powyższym okresie na osobę. Ale współmałżonek lub domownik również może składać wniosek na taką samą sumę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W wielu województwach to raczej i tak nic z tego kasa się kończy w 5 chyba już się skończyła do 2013 roku.

Co z dopłatami do paliwa rolniczego na tak zakupiony traktor i czy mozna go uzytkowac jako główmny w gospodarstwie optrócz prowadzonej działalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Niby w WLKP skończyła się już w ubiegłym roku, ale w tym znowu przyjmowali wnioski. Zrobią przesunięcia i za rok znowu zaczną przyjmować wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może tak być w tym roku mamy wybory w nastepnym tez będą a że psl balansuje na krawędzi moga się postarać kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielona    0

Witam wszystkich...jUtro chciałbym złożyć wniosek na róznicowanie....( mazowieckie wciąż przymuje bez żadnych kolejek:)

ALE

Mam małą wątpliwość dotyczacą opisu w EPO (ekonomicznym planie operacji)... moja sytuacja wyglada tak.. planuję przebudowę obecnego budynku gospodarczo -mieszkalnego na stajnię a celem będzie gospodarstwo Agroturystyczne..... Sam próbowałem inwestycję realizować ale po wykończeniu części mieszkalnej dla gości ,zwyczajnie zabrakło funduszy... dlatego aby dalej realizować plany na przyszłość postanowiłem skorzystać z dopłat .... moje pytanie docelowe to takie... Czy opis w EPO jest wystaczający by liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku???...

 

 

" cytat Opis planowanej operacji

 

Projekt obejmuje modernizację budynku inwentarskiego, budowę wiaty, urządzenie otoczenia i zakup koni na potrzeby prowadzenia działalności

agroturystycznej i rekreacyjnej. W ramach modernizacji zostaną wykonane następujące roboty: demontaŜ dachu pokrytego płytami azbestowymi na

istniejącym budynku inwentarskim, podwyższenie o 0,5 m strychu nad modernizowanym budynkiem, wykonanie więźby dachowej, pokrycie dachu

blacho dachówką i wykonanie obróbek blacharskich wraz z orynnowaniem. Równocześnie obok rozbudowywanego budynku zostanie wykonana wiata służąca

ujeŜdŜaniu koni o powierzchni 142,2 m2. Modernizowany budynek przeznaczony będzie jako pomieszczenia stajenne dla koni wykorzystywanych w

prowadzonej działalności turystyczno-rekreacyjnej. Wnioskodawca, planując rozpoczęcie działalności agroturystycznej, zmodernizował w ostatnim czasie

istniejące w bydynku inwentarskim pomieszczenia mieszkalne, tworząc tam samodzielną jednostkę mieszkaniową. W jej skład wchodzą: sypialnia, pokój

gościnny, kuchnia i łazienka. Rodzinne zamiłowania do koni sprawiają, Ŝe atrakcją dla gości mają być jazdy konne i hipoterapia, dlatego rozbudowa budynków

ma stworzyć warunki dla chowu koni i uprawiania jazd konnych." Koniec cytatu...

Czy narzuca się komuś coś czego ewidentnie brak w opisie.. czy może to wystarczy?????? .

Bardzo będę wdzięczny za każdy głos....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Według mnie wszystko zależy od dobrej woli oceniających wnioski w ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj