kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

lukasz7604    238

Pochwalcie się swoimi pomysłami. Jestem z mazowieckiego a u nas jest jeszcze dużo kasy (wykorzystane 58%). Ja osobiście myślalem nad agroturystyką (do 5 pokoi bez podatków, zus lub podwójnego krus). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

czy bedzie jeszcze w wielkopolskim przyjmowanie wniosków??

jeśli tak to moze ktoś wie kiedy???

kiedy był ostatni nabór??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

panowie chciałbym skorzystać z tego programu to co bym musiał zrobić?? chciałbym traktor z prasa za 200 tys jestem na VAT to musiał bym założyć firmę i rozliczać z dochodów?? no i jak wygląda sprawa z jeśli chciałbym prasować swoje użytki i wykorzystywać ciągnik w gospodarstwie i czy wogóle będą przyjmowanie wnioski w wlkp

 

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

panowie chciałbym skorzystać z tego programu to co bym musiał zrobić?? chciałbym traktor z prasa za 200 tys jestem na VAT to musiał bym założyć firmę i rozliczać z dochodów?? no i jak wygląda sprawa z jeśli chciałbym prasować swoje użytki i wykorzystywać ciągnik w gospodarstwie i czy wogóle będą przyjmowanie wnioski w wlkp

 

z góry dzięki

ja sie pod tym też podpisuje! krycha094 daj mi na PW JAKIS NUMER TELEFONU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę w jaki sposób dodaje się w wiersze w Ekonomicznym Planie Operacji w wersji dla Microsoft Excel (jak mniemam powinny służyć ku temu plusiki po lewej stronie, ale mam pewne problemu z uruchomieniem wszystkich guzików w OO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Colossus    0

W Poznaniu we wtorek rano jak składałem wniosek na "Młodego Rolnika" to było ponad 1200 osób zapisanych na "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

Ja też mam zamiar składac wniosek na róznicowanie w Poznaniu, złoże go we wtorek spokojnie bez wpisu na zadną listę to jakas paranoja jak za komune listy kolejkowe. Składałem juz parę wnoisków na PROW ale w żadnym wypadku nie stałem w kolejce i nie bede stał. Rozumiem że te 50% to trochę jest pieniazków ale to jakas paranoja i pewnie bedą jeszcze kłótnie w tej kolejce wieć pojadę raczej poznym popołudniem jak bedzie spokojniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczy    0

Lepiej iść zaraz w pierwszy dzień czy mozna iść np. w środe czy czwartek złożyć wniosek ?

Mam zamiar brać ciagnik i jakąs maszynę może pług ale nie wiem czy będzie zapotrzebowanie na oranie na śląsku ?

Co zrobić gdy się nie zrobi tyle ile się zaplanowało? A ile najlepiej napisać żeby się nie przyczepili tam?

A czy można robić usługi wożenia szamba czy to się nie zalicza?

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy w przypadku otrzymania pomocy de minimis konieczne jest złożenie decyzji o otrzymanej pomocy czy też istnieje inna możliwość? formularz oświadczenia o uzyskanej pomocy de minimis traktuje o jej nieotrzymaniu, więc nie widzę jego zastosowania w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no wąłsnie skad to zaswiadczenie o de minimis ?? Brałem na materiał siewny i trzeba to wykazac. Czyzby zaswiadczenie z ARR ?? Sam robisz wniosek ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Zaświadczenie de minimis

 

Jak dostaliście pomoc de minimis to musieliście dostać też zaświadczenie o takiej pomocy z kwotą i podstawą prawną. Dla różnicowania liczy się pomoc de minimis tylko dla działalności gospodarczej, gdzie limit to 200 tys. EUR.

W przypadku pomocy na zakup materiału siewnego z ARR to też jest pomoc de minimis, ale trochę inna bo dla rolnictwa (limit jest dużo mniejszy), która w różnicowaniu się nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

czyli nie musze miec zaswiadczenia tylko wystarczy to oswiadczenie o nie otrzymywaniu pomocy de minimis ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dziękuję za ożywioną dyskusję i odpowiedzi na pytania, ale mam ich jeszcze kilka otóż wskażcie mi proszę w jaki sposób poradziliście sobie z makrami w Ekonomicznym Planie Operacji oraz czy Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis jest załącznikiem obowiązkowym dla wszystkich wnioskodawców ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mam takie pytanie wprawdzie nie kozystam z tego działania ale wiem że trzeba stworzyć miejsce pracy aby dostac kase. Czy można zatrudnic domownika (ojca, matke, syna , córkę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mozesz stworzyc miejsce pracy samemu sobie :) Firma jednoosobowa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarin    0

W tym roku ubiegam się o pieniądze na ciągnik John Deere 80 KM z turem, a w przyszłym roku chcę ponownie wystąpić o dotacje, tym razem na adaptację budynku do celów agroturystycznych. I właśnie, nasuwa się takie pytanie - czy fakt, że (mam nadzieję) otrzymam w tym roku dotacje, osłabi moje szanse w przyszłym roku? Pytam, bo w papierach, które dzisiaj złożyłem, była wyszczególniona specjalna rubryka, w której wpisuje się pomoc UE z poprzednich lat. Czy jest to jakiś istotny składnik weryfikacji?

 

Drugie pytanie dotyczy zaś moich przyszłorocznych planów. Otóż, mieszkam w małym, lichym domku, który w każdej chwili może okazać się całkowicie za ciasny (kto wie, czy jakieś niespodziewane dzieci się nie pojawią?) i od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zaadaptowania sporego budynku gospodarczego. Wpadłem niedawno na pomysł, aby połączyć te dwie kwestie i starać się z programu różnicowania o pieniądze na rozkręcenie gospodarstwa agroturystycznego w stojącym już (i wciąż używanym) budynku gospodarczym. Oczywiście wtedy przeprowadziłbym się do zaadoptowanego domu agroturystycznego i mógłbym sprzedać, bądź zburzyć mój za ciasny domek. Nie wiem jednak, czy jest sens zawracać sobie tym głowę, ponieważ nie mam pojęcia, czy budynek, który kiedyś był po części stajnią, rupieciarnią i składem zboża, kwalifikuje się do takiego przedsięwzięcia. Czy taki budynek w ogóle wchodzi, w tym przypadku, w rachubę?

 

Czytałem też w tym temacie, że podobno nie można za te pieniądze budować domu od podstaw, a szkoda, bo to też byłaby dla mnie jakaś alternatywa. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej dziedzinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

jeśli starasz się o odtacje na ciągnik z programu "Różnicownie...." to zwrot jaki możesz otrzymać w latach 2007-2013 to 100tyś zł to chyba niewiele Ci zostanie z tej puli jak kupisz JD....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarin    0

Czyli te 100 tysięcy jest na całe 5 lat? Jak wykorzystam w tym roku dajmy na to 70 tysięcy, to w przyszłym dostanę co najwyżej 30? Jeżeli tak jest to... hehe, niemało jestem zaskoczony. Więc pojawia się pytanie: czy nawet jak dostanę dotację, to mogę z niej zrezygnować? Bo chyba wolę jednak agroturystykę, niż ten ciągnik (bo jeden już mam).

 

Przyznam szczerze, że byłem pewien corocznego uzupełnienia limitu dla pojedynczego rolnika. Sugerowałem się tym, że podobny, zusowski program Rozwój Obszarów Wiejskich działa na zasadzie corocznych dotacji. Tam chyba jednak nie ma limitu dotacji (jak tutaj 100 tysięcy). Mój wujek dostał w tym roku ciągnik New Holland z turem i zapłacił za niego połowę sumy, a jego szwagier już trzeci raz stara się o dotacje (poprzednio wziął ciągnik i chyba samochód, o ile się nie mylę).

 

Kubeł zimnej wody na mnie wylano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Dziś w południe złożyłem wniosek.

Można maksymalnie wykorzystać do 100 000 zł w latach 2007-2013, tak samo jak na MGR do 300 000 w tym samym okresie. Ale zawsze może skorzystać z dofinansowania oprócz rolnika współmałżonek lub domownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

dziś złożyliśmy wniosek w gdyni i kierownik oświadczył, że limit jest wyczerpany. ewentualnie będzie nabór uzupełniający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj