kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

ducho    0

My składaliśmy wniosek w tamtym roku w czerwcu, ale ani widu ani słychu o tym czy w ogóle to się kiedyś ruszy, nie mówiąc o podpisywaniu umów... Może to i lepiej, bo teraz to nawet o kredyt by było trudno (kryzys itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

my tez skałdaliśmy ten wniosek na dzałolność pozarolniczą,wniosek przeszedł pozytywnie kwalifikacjie i jest gotowy do podpisania,agencjia czeka tylko an akredytacjie,pieniądze mieli do 90 nr i tyle juz wniosków podpisali w tym tygodniu mieli dostac reszte pieniedzy na kolejne 40 nr,ja mam 104 nr i gostek z agrncji mówił ze do końca maraca wniosek bedzie podpisany <_<


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

My już możemy podpisywać umowę w przyszłym tygodniu <_< Tylko trzeba dokończyć sprawę z wyjaśnieniem numeru jednej działki i jechać do dealera wybrać maszynę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy jesteście w stanie wskazać mi, czy składając wniosek mogę załączyć niekompletnie uzupełnione załączniki (np biznes plan, tylko niewypełnienie umożliwia mi jakąkolwiek swobodę w zmianach zakresu inwestycji) albo inaczej co oznacza wypełnienie pola? czy wystarczy wstawienie jakiegokolwiek znaku? czy też w miejscu przeznaczonym do wpisania liczby / cyfry nie można wpisywać literek? tzn. czy błędne wypełnienie wniosku w wymaganych polach powoduje nieprzyznanie pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

Mysle, ze jesli zauwaza, ze nie wypelniales pol specjalnie, moga robic problemy. Najlepiej nie zalaczac wogle czegos, o ile nie jest to zalcznik obowiazkowy, bedziesz wtedy musial zalaczyc go na etapie poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki, już udało mi się wypełnić wniosek czyniąc dostatecznie enigmatyczne zapisy, pozostaje już tylko kwestia pozytywnej jego weryfikacji;D

 

ale pojawił się jeszcze jeden problem, czy inwestycja może dotyczyć przebudowy budynku, który nie został zbudowany w dniu złożenia wniosku? zaplanowałem ją na 2010 - 2011 rok ale nie jestem przekonany, czy nie zaważy to przypadkiem na decyzji o nieprzyznaniu pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

...Składając wniosek na przebudowę, remont domu w celu przeznaczenia go np. dla letników lub agroturystykę budynek musi być skończony tzn. odebrany przez odpowiednie służby i wydane pozwolenie na zamieszkanie (nie wiem jak się to fachowo nazywa) ale poruszałem ten temat z pracownikiem agencji gdy podpisywałem swoją umowę... zapytałem go jakie częste błędy lub rażące niedociągnięcia powodują odrzucenie wniosku.. i wypowiedział się właśnie o czymś takim i o samochodach na działalność transportowa...

 

 

 

tzn. "oddany do użytku" chyba tak to się nazywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki bardzo, dopiero dzisiaj ogarnąłem, iż na konieczne jest zgłoszenie w przypadku budowy małego budynku gospodarczego a to przedłuży czas do złożenia wniosku o co najmniej 30 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Możecie mi napisac jaki sprzet braliscie i jakie sa tam warunki. Założenie dziłalnosci ? itd ?? Chodzi mi o te popularne usługi dla rolnictwa. B) bo moze w przyszłym naborze cos mi wpadnie do głowy B) Myslałem nad brykieciarnia słomy ale opłącalnosc oststnio ostro spadła B)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Najogólniej mówiąc to trzeba otworzyć firmę i płacić podwójny KRUS, powinieneś też wyjeździć określoną przez Agencję ilość godzin w usługach (można to obejść, tłumacząc, że nie ma zapotrzebowania itp.). We wniosku wpisujesz maszyny, które posiadasz i nimi będziesz świadczył usługi, no i oczywiście to, co chcesz kupić. W naszym przypadku jest to ciągnik 110-130 KM z ładowaczem. Zwrot jest 100 tysięcy złotych maksymalnie (50% ceny netto). Jest dużo mniej wymagań i papierów do składania niż w przypadku Modernizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no ta dziłosnoc narazie mi nie odpowiada bo jestem dopiero rok na krusie a tam jest warunek minimum 3 lata żeby załżyc dodatkowa dziłalnosc gospodarcza. A i żeby utrezymac sie w krusie to nie wolno przekroczyc pewnego limitu podatku dochodowego chyba 2800zł


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to jest działanie przeznaczone tylko dla "starych rolników", tych którzy nie rozliczają się z VAT na zasadach ogólnych oraz rolników, którzy wykorzystali już limit z modernizacji (oczywiście mówimy tutaj o pozostaniu w zakresie bliskim działalności rolniczej) w innym przypadku korzystniejsza jest modernizacja (nawet brykieciarke można spokojnie tam podpiąć) i warto pamiętać, iż rozliczanie się z podatku dochodowego nikomu życia nie ułatwi (a płacić go trzeba ze względu na wymóg utrzymania żywotności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja modernizacje wykorzystuje w jednym podejsciu B) ALe bede na ogólne rozlicznie vatu przechpodził wiec róznicowanie to wyklucza ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

absolutnie nie wyklucza, w takim przypadku to działanie jest dodatkową pulą środków na inwestycje związane z dywersyfikacją źródeł dochodów w gospodarstwie (podobnie z resztą jak w każdym innym;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie moze ktos wie kiedy bedze losowanie które ustali kolejnosci rozpatrywania


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w przypadku tego działania nie będzie losowania, a kolejność rozpatrywania wniosków jest taka jak kolejność ich złożenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Tutaj wysokość wsparcia nie zależy od wieku. Zawsze jest 50%, a maksymalnie 100 tysięcy zł (przy inwestycji 200 i więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

W przypadku firmy jaki wybrac najlepiej sposob opodatkowania?

Ma ktos jakies doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

moze mi ktos powiedziec jak to jest z tymiu usługami. Wiadomo trzba zalożyc DG i póżniej rozliczac sie z podtków. ale to nie problem. co sie dzije jak powiedzmy zrobiony plan nie wypala tzn nie mamy usług tyle ile planowalismy ?? JAk do tego podchodzi arimr w póżniejszych latach ?? Bo tak sobie mysle ze może warto by było wyrwac te 100tys na jakis ciagnik z turem bo kombajn to za drogi jak na to dofinansowanie a sprzet musi byc nowy :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co do sposobu opodatkowania to zależy on od rodzaju prowadzonej działalności, można wybierać między kartą podatkową, ryczałtem a podatkiem liniowym; decyzja zależy od generowanych przychodów

 

co do wsparcia na usługi rolnicze to jak najbardziej przysługuje wsparcie z tego działania, konieczne jest jednak założenie działalności gospodarczej (w szczególnych przypadkach można pozostać w KRUS) stąd jedynym negatywnym aspektem będzie opodatkowanie dochodów i ewentualne rozliczanie VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj