kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/premie-na-rozpoczecie-dzialalnosci-pozarolniczej-w-nowym-prow,50544.html >> wyczytalem tam ze by otrzymac taka pomoc musze miec gospoarstwo o wielkosci ekonomicznej do 15 tys euro, a jesli to przekraczam to co moge zrobic zeby sprobowac sie zalapac na ta dotacje?? idzie to jakos obejsc???

??????????????????????jakies pomysly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musisz złożyć wniosek o dopłaty na pole i zwierzęta tak aby nie przekraczało tej wielkości ekonomicznej. Czyli w swoim wnioski nie wpisujesz części pola i części sztuk zwierząt. Aby nie stracić dopłaty na te części których nie wpisałeś w swoim wniosku musisz znaleźć zaufaną osobę do której wniosku wpiszesz te swoje pole i ona później odda ci tą kasę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok pomysl fajny, a co jesli mam np modernicacje? czy mlodego rolnika w ktorym musze to wszystko wykazac?  bezsensu zrobili ten limit ekonomiczny 15 tys euro

-----------------------------------

 

wiadomo kiedy ruszy ten program czy w 2016 czy 17r?

Edytowano przez rolnik111222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Witam w 2012 ojciec wziął na różnicowanie ładowarkę, mam pytanie czy jest jakaś sznasa, mozliwość wymiany jej na nową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

tak jakby;)
Wszystko jest z nią ok poprostu jest za mała dla nas i kończy nam się cierpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kupić zawsze można nową :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A tak omijając żarty, różnicowanie nie miało służyć pracy w gospodarstwie także możesz sobie kupić na gospodarstwo jakąkolwiek chcesz, na firmę usługową zapewne się nie będzie ci opłacało bo zapewne jak skończy ci się 5 lat to i tak firmę rozwiążecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Tak tylko chciałem zrobić tak że ta byłaby jako wkład w tą nową ale coś czuje że to nie wypali

Edytowano przez lolq1660

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W modernizacji da się tak zrobić że wymieniasz w trakcie zobowiązania 5 letniego np. ciągnik 100 km na 140 jeśli przysługuje ci taki, nie jestem pewien tego czy nie przedłużają terminu sprzedaży maszyny o kolejne 5 lat od daty wymiany, czy w różnicowaniu można to nie wiem, zapewne musiałbyś się w agencji dowiadywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tyle, że ciężko będzie mu z nowej perspektywy cokolwiek pozyskać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś więcej napisz o gospodarstwie czy firmie. Co żeście brali w PROW 2007-2013, kiedy, z jakiego działania? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Po pierwsze skoro już skorzystał z różnicowania i ma firmę to jak może drugi raz zakładać firmę?

Jeżeli już to tylko rozwój ale pod warunkiem, ze nie było korzystne z mgr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

W 2011 na mgr było brane: prasa,owijarka,ciągnik z turemj+osprzet,kosiarki,zgrabiarka,beczka asenizacyjna,przyczepa do bel,przyczepą do zboża, w 2012 na różnicowanie ladowarka i opryskiwacz,
Nie chcę brać nic w tym naborze, poprostu chcę tak jakby podmienic sprzęt na starych zasadach nawet jeżeli mieliby mi przedłużyć o kolejne 5lat, przykladowo chciałem oddać swoją w rozliczeniu i wziąć drugą a resztę co zostanie spłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To w MGR nie można zakupić tej samej maszyny co w PROW 2007-13 a jeśli chodzi o usługi rolnicze to właśnie sam fakt, że była pomoc z MGR wyklucza na starcie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Dobra to jeszcze tak a co jeśli maszyna się zepsuje przed uplywem 5lat? Tylko tak że koszt naprawy będzie wynosił powiedzmy 50tys
a maszyna warta 100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale on pyta czy można podmienić. Na moje oko nie można. Tylko nieszczęśliwe zdarzenie, pożar kradzież = odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W modernizacji z prow 2007-2013 można podmienić maszyny w trakcie 5-letniego zobowiązania, jedynie musisz zapewnić że wymienisz daną maszynę na np. większą gabarytowo, np. wziąłeś ciągnik 100 km i w zamian tego kupisz 140 km, ale czy w różnicowaniu jest podobnie to nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żartujesz? Pokaż ten zapis, bardzo ciekawy. A nigdy się z nim nie spotkałem, silos by się przydało powiększyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

U mnie głównym kryterium zakupu była cena co jak widać w moim przypadku nie zawsze się sprawdza, wszystkie maszyny są w sam raz tylko z tym mam problem
a ten zapis by się przydał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Czy w ramach tego programu można by sfinansować zakup samochodu do nauki jazdy? i czy musi to być samochód nowy?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

No właśnie przydałaby mi się większa, ale co będzie to nie wiem

 

Pisz do agencji z prośbą o zgodę na wymianę na większą. Ale dofinansowania na drugą nie dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj