kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

malin    0

Kolego "biały" mi takie pismo dano do parafowania przy podpisywaniu umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemooo    0

koledzy czy w tym programie należy dużo usług wykonywać?-większość ma już nowy sprzęt więc zainteresowanie usługami małe. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powa    0

czy na wynajem można wziąć kombajn zbożowy i jeśli tak to ile kosztuje wynajęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

witam Jaki musze miec kod pkd abym mogł prowadzic transport np zboża, obornika, wapna, słomy siana itd Związany oczywiście z rolnictwem i różnicowaniem ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak na marginesie to nie dostaniesz dofinansowania na usługi transportowe jeśli dotacja miałaby być przeznaczona na zakup środków transportu. Przyczepa, samochód, rower, taczka = środek transportu.

 

kod transportu lądowego towarów: 49.10.Z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

Tak na marginesie to nie dostaniesz dofinansowania na usługi transportowe jeśli dotacja miałaby być przeznaczona na zakup środków transportu. Przyczepa, samochód, rower, taczka = środek transportu.

 

kod transportu lądowego towarów: 49.10.Z

mam podpisanana umowe na roznicowanie na ciagnik kod podstawowy 01.61z i pytanie czy pod tym kodem moge wykonac usługe transportu np zboza ??? czy generalnie wogole nie moge robic takiej usługi?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oficjalnie nie możesz robić usługi transportu, zboża z pola do stodoły czy też patelni wapna z kopalni do gospodarstwa, świń z chlewa do skupu oraz 22t bananów z Holandii do Rosji. Nie możesz tego wykonywać taczką, rowerem, samochodem ciężarowym z naczepą, ani ciągnikiem rolniczym z wozem czy też przyczepą.

 

Na podstawie tego kodu możesz jedynie jechać komuś zaorać pole zasiać zboże itp. Możesz to zrobić taczką, rowerem, samochodem ciężarowym czy też ciągnikiem rolniczym.

 

Generalnie, a raczej technicznie jest to możliwe byś taką usługę wykonał lecz nie mógł byś jej udokumentować na fakturze.

 

Jeśli jednak koniecznie chciałbyś być lojalny wobec US to możesz udać się do urzędu gminy w celu dopisania kolejnego kodu PKD, (np. tego o którym wspomniałem wcześniej) do zaświadczenia z rejestru działalności gospodarczych.

 

A wracając do meritum czyli ARiMR nie powiem Ci jakie będzie ich stanowisko po zmianie tego faktu. Mogę jedynie zdradzić że ja prawdopodobnie zdecydował bym się na taki krok oczywiście nie informując o tym ARiMR, chyba że umowa z nią zawarta w celu otrzymania dotacji z działania różnicowanie wyraźnie zakazywała by takiego posunięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie przejdzie, ponieważ agencja jest uczulona na transport. Wynajem ciągnika wraz z obsługą do orania jest jak najbardziej pozytywne (koniecznie musi być wraz z obsługą, bo wynajem samego ciągnika to już inny kod). Na hasło przewożenie rzeczy zapala im się czerwona lampka. Teraz wpadło mi do głowy by ewentualnie nazwać tę usługę przyjmowanie zboża na polu od kombajnu wraz z przeładunkiem.

 

Ale czy warto drażnić ARiMR tym transportem. Przecież tyle innych usług można wykonywać na podstawie tego kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

Koledzy dzieki za wszystkie sugestie. W EPO mam orka, i siew zestawem uprawowo-siewnym !!! O ten transport pytam sie tylko od tak !!!! Ale poza tym siewem i orka to moge wykonywac jeszcze inne usługi np rozwożenie obornika czy wapna ???? na tym by mi zależało poniewaz mam nowego tytana 11 i sa na to chetni . Ale w EPO tego nie ująłem wiec jak teraz z tym bedzie ?? Rozwożenie obornika i wpana pod kodem 01.61.Z sie łapie ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

mi bez problemu udało się dostać dofinansowanie na nową przyczepę wywrotkę z kodu 01.61z - właśnie na wynajem wraz z obsługą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może faktycznie gdy w dowodzie przyczepy jest napisane że to pojazd rolniczy wtedy bardziej przychylnie odnoszą się do wynajmu przyczepy wraz z obsługą.

Bo w przypadku zakupu np. samochodu ciężarowego z przestrzenią ładunkową przeznaczonego zimą do odśnieżania a latem do wywozu odpadów organicznych powstałych w wyniku sprzątania parków, rowów itp. krzywią się i twierdzą że na wywóz to jest inny kod PKD ponieważ ich zdaniem jest to już usługa transportu i nie obchodzi ich że głównym celem działalności ma być sprzątanie, któremu towarzyszy między innym przemieszczenie tych odpadów (moim zdaniem same nie pójdą) A tak naprawdę chodzi im o to że dotacja ma być przeznaczana na środek transportu, dlatego odpychają się od takiego rodzaju wniosku rękami i nogami.

 

Rozwożenie obornika i wapna jak najbardziej się załapie pod tym kodem ponieważ jest to ewidentne nawożenie pola nawozem wapiennym / nawozem naturalnym.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

WYŁUDZANIE PIENIĘDZY PRZY ZAKŁADANIU DG

 

Proszę się z tym zapoznać, ponieważ problem istnieje, adresatem do którego doręczono potwierdzenie tego procederu w postaci podobnego pisma o którym mowa w artykule jest bardzo bliska mi osoba. Oczywiście stało się to na kilka dni po założeniu DG.

 

http://akademia-inte...wnikow-szaleje/

 

http://dutkon.nazwa....ostrzezenie.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisując umowę z ARiMR na Różnicowanie wnioskodawca zobowiązuje się do świadczenia usług objętych wspartym kodem PKD (np. 01.61.Z) i z tego może być zgodnie z umową rozliczany.

 

Wnioskodawca może ponadto prowadzić inne działalności, w tym transportową! Nie ma żadnego zakazu wynikającego z Ustawy o PROW, Rozporządzenia czy Umowy z wnioskodawcą. Natomiast wszelkie "uczulenia Agencji na transport" czy inne podobne historie można sobie między bajki włożyć, nawet jeśli wypowiadają je pracownicy ARiMR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Witam,

mam pytanie do fachowców odnośnie założenia firmy,

a mianowicie czy po załozeniu firmy musi być ona dopisana do CEFiDG? Bo właśnie otrzymałem polecenie zapłaty na kwotę 122zł aby opłacić a wtedy firma będzie dopisana do CEFiDG a słysząc i czytając o oszustach wyłudzających pieniądze glęboko się nad tym zastanawiam ponieważ,

czytając link wrzucony przez @damianzbr w którym wyrażnie jest napisane że "Wszelkie czynności związane z wpisem do CEFiDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki sa bezpłatne".

 

Miał może ktoś juz taki przypadek po założeniu firmy płacić czy nie płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Kolego ja w maju zakładałem działalność i podobnych pism dostałem trzy sztuki. Jest to dobrowolne czy chcesz być gdzieś tam dopisany. Płacić nie musisz. Jest to nic innego jak szukanie naiwniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego wpisz w google to: CEFiDG

a wyszuka to:

https://www.google.pl/search?q=CEFiDG&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=-OuxUuzxO6vb7AaX1oF4

 

Poczytaj tam, jak będzie mało udaj się do gminy do pokoju w którym składałeś wniosek i zapytaj czy musisz płacić.

 

Do narzeczonej przyszły już 3 takie pisma: 187 zł, 294 zł i 235 zł.

Poprzednio alarmowałem aby być czujnym i tak jak było opisane w artykule nie płacić przez przypadek, tylko czytać za co się płaci, a w tych zawiłych tekstach po przeczytaniu (w moim przypadku) 2 razy można dostrzec że opłaty są dobrowolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Witam

 

Jak wyliczacie dochód brutto do ankiety monitorującej? Na podstawie wystawionych faktur i paragonów? Mi w projekcji finansowej człowiek, który robił plan wpisał dużo godzin, a mam 1/3 tego i teraz nie wiem, co robić. Jak Agencja podchodzi do tematu, kiedy nie wykona się założonego planu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie kiedy sie wypełnia tą ankiete monitorującą po którym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimonx    0

Witam, uzyskałem dofinansowanie na usługi rolnicze kod pkd 01.61.Z "Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną" ale chciałbym otworzyć również działalność transportową- transport busem. Moje pytanie jest takie czy mogę dopisać po prostu kolejne pkd do już istniejącej działalności- ARIMR może robić mi podczas kontroli jakieś problemy z tego powodu.

Edytowano przez zimonx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj