kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

zetor7745    3

Mam pytanie, czy na różnicowanie mogę kupić używany do 5 lat tak jak jest w przypadku modernizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

Koledzy kilka pytań do Wniosku o płatność, a dokładniej do załączników:

Czy należy dołączać:

1. dowód rejestracyjny (w przypadku zakupu ciągnika) pkt 8 str. 8 wniosku o płatność?

2. pkt 15 str 9 "Informacja dotycząca parametrów zakupionej maszyny/urządzenia"?

3. pkt 18 str 9 "Oświadczenie o wyodrębnieniu osobnych kont..." dla działalności jest oddzielne konto czyli to oświadczenie musi być?

4. pkt 19 str 9 "Zestawienie faktur...., gdy na podstawie odrębnych przepisów Beneficjent nie jest obowiązany do prowadzenia ksiąg rachunkowych-oryginał", o co w tym chodzi nie wystarczy to zestawienie faktur z punktu IV str 4 wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

1,2, 4 tak;

3 nie;

 

zestawienie faktur to właśnie ta tabela i sprawdzają to w czasie kontroli, więc należy ją przechowywać razem z fakturą, aby nie było problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Mam takie pytanie. Jakie dane do faktury są potrzebne (dane nabywcy),

Nazwa firmy

Imię i nazwisko

NIP

Adres też jest potrzebny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Mam takie pytanko zlozylismy już wszystkie papierki o zwrot i mija miesiąc i niema kontroli .Ile oni maja czasu na kontrole i wyplate pieniędzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

teoretycznie 3 miesiące, u mnie kontrole zawsze przedłużały termin do co najmniej 4 miesięcy, także nie ma reguły

 

Mam takie pytanie. Jakie dane do faktury są potrzebne (dane nabywcy),

Nazwa firmy

Imię i nazwisko

NIP

Adres też jest potrzebny ??

 

im więcej danych tym bezpieczniej, dopytaj w swoim bwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryysiu    0

Witam, ja z pewnie dla większości banalnym pytaniem. Otóż dopiero zaczynam realizację "Różnicowanie.." od maja jestem vatowcem i mam pytanie, bo jestem zdezorientowany, czy mam za usługi wystawiać faktury vat, czy prowdzić tylko ewidencję usług wykonanych zakupionym sprzętem. W ARiMR mówią faktury, księgowa książkę usług, w US powiedzieli mi, że nie bardzo wiedzą, musielby dokładnie poczytać wytyczne w tej kwesti...kissmy pomożesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Tak za usługi wystawiasz faktury vat (usługi 8%). Czy na wszystko będziesz wystawiać faktury, od ciebie zależy. Ewidencję od strony vat-u prowadzisz, ewidencję nabycia towarów i usług. A od dochodówki zgodnie z wybraną formą opodatkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

koledzy a jakiej kwoty nie należy przekroczyć żeby czasami z Krusu nie przejsc na zus prowadzac dzialalność pozarolniczą? cos tu wyczytalem ze 2929zł tylko nie wiem czy to jest na rok czy na miesiac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

na rok właśnie :( 3tys coś tam jest

a jest jakaś mozliwość zeby przekroczyć i zostać na Krusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn
Napisano (edytowany)

Kwota podatku należnego od przychodu z prowadzonej działalności nie może przekroczyć 3011 zł (kwota graniczna) za 2012 rok (art. 5a ust.4, 6,8 o ubezpieczeniu społecznym rolników z dn. 20 XII 1990 r.). Jeszcze pytanko: dlaczego taki rolnik ma obowiązek zapłacić należny podatek dochodowy za 2013 r. w terminie do 31.05.2014 a nie jak "wszyscy" do końca kwietnia? Przekroczyć i zostać w krus - impossible

Edytowano przez leghorn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Aha czyli suma tego vatu z wszystkich faktur z calego roku bo ja juz myslalem ze wartosc brutto wszystkich faktur nie moze przekroczyc tej kwoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0
Napisano (edytowany)

kolego @Rafik87 nie suma Vatu z faktur z calego roku tylko kwota podatku dochodowego zaplaconego do US od wystawionych przez Ciebie faktur netto. Kwota graniczna za 2012 to 3011 czyli kwota podatku

Edytowano przez cobrap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

no wlasnie nie. Podatek vat a podatek dochodowy to dwie rozne rzeczy. Ty placisz podatek od dochodu a nie od przychodu i kwota wlasnie tego dochodu nie moze byc wyzsza niz wartosc graniczna. Na chlopski rozum twoj czysty zysk moze maksymalnie wyniesc okolo 15 tys zl z groszami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Nie 15 tys. a chyba 19816,77 zł. To się liczy ze wzoru: dochód x 18% - 556,02 zł = podatek należny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@leghorn, masz racje. bardziej chodzilo mi o idee i sposob liczenia a juz nie o dokladna kwote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw1994    0

czy jak biorę na różnicowanie sprzęt to na VAT musi przejść całe gospodarstwo czy sama działalność wystarczy a gospodarstwo pozostaje na ryczałcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

vw1994: to zależy. Jak będziesz świadczył usługi innym rolnikom (orka, siew, prasowanie słomy) to gospodarstwo musi przejść na VAT, natomiast jeśli będziesz świadczył usług np. dla ludności (wywożenie szamba) czy sprzedaż hurtowa, prowadzenie salonu fryzjerskiego to gospodarstwo zostaje na ryczałcie. Skarbówka na poinformowanie cię żebyś przeszedł na VAT ma aż 5 lat od rozpoczęcia działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

Koledzy czy mogę aneksować umowę jeszcze przed złożeniem wniosku o płatność? Głównie chodzi o zmiany w biznes planie i skróceniu godzin usług o 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek    0

podstawowe pytanie po co chcesz to robić? - przecież liczby godzin świadczonych usług nikt Ci nie będzie weryfikował z wnioskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

A potrzebny jest aneks do umowy jeśli w EPO utwierdziłem podatek dochodowy ogólny a teraz będzie na ryczałcie. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

podstawowe pytanie po co chcesz to robić? - przecież liczby godzin świadczonych usług nikt Ci nie będzie weryfikował z wnioskiem

Właśnie znajomy miał kontrole z agencji i sprawdzali faktury i powiedzieli mu ze mija się z biznes planem. Co jak to niewiem bo przyjdzie pismo z kontroli wtedy zobaczymy co mu grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj