kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

adi29    0

Ja pisałem o interpretacje do Ministerstwa Finansów w sprawie pracy maszyn z różnicowania w gospodarstwie.Po krótce odpowiedz brzmiała tak że po przez prace maszynami z różnicowania mój przychód się nie zwiększa więc wystawianie faktur jest nie potrzebne.Jak ktoś chce to niech napisze na Pw to skseruje i wyśle w wolnym czasie.

 

 

 

 

U mnie na kontroli z US to samo mowili ale wiem czy im wierzyc czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Do ARIMR nie pisałem miałem zamiar ale jakoś tak zeszło ale jak była ta kontrola przed wypłatą kasy to spytałem sie panów z ARIMR jak oni do tego podchodzą.Nawet powiedziałem że będe chciał robic jak najwiecej usług czy coś takiego a ten pan na to żeby żeby robić jak najmniej i nie bawić sie fakturowanie tylko robić u siebie jak on to powiedział to mie zatkało.I potem jeszcze dodał że oni nie widzą nic złego w pracy takiej maszyny w gospodarstwie, i wiedzą dokładnie że wiekszośc maszyn z różnicowania to pracuje głównie w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Czytaliscie najnowszego top-a, jest artykuł o róznicowaniu ze w kolejnym programie raczej nie bedzie mozna dofinansowac pewnych kodów PKD które teraz były najpopularniejsze ( usługi rolnicze, obrót płodami rolnymi, skupy płodów i kilka innych). Idac tym tokiem rozumowania bedzie zakaz kupowania ciagników na MGR :) Podobno tych firm juz wystarczy :) A ja myslałem o silosach z kolejnego naboru :D ALe coś innego sie wymyśli, Może tylko to bedzie dotyczyc tylko LGD ale nic nie wiadomo co tym urzedasom do łba przyjdzie. To raczje efekt obciecia kasy na II filar i tyle szukaja oszczednosci


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@bialy już w tym naborze na mikro nie ma kodów na usługi rolnicze... Gdyby był kolejny z 2007-2013 na różnicowanie za pewne też by to wycofali i nawet nie wspominajmy o tym co się będzie działo w nowej perspektywie finansowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam problem, zbliża mi się termin realizacji, w umowie mam ciągnik 90-95km, zdecydowałem się jednak na ciągnik 75km, opryskiwacz w umowie 800L, a zdecydowałem sie na 1000L. Czy mogę to teraz aneksować, czy dopiero po upływie terminu jak dostane pismo dlaczego nie złożyłem wniosku ? ile możne potrwać rozpatrywanie aneksu ? Proszę o szybką konkretną odpowiedz.

 

Jeszcze jedno, pieniądze między maszynami mogę przerzucać bez zbędnych aneksów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

A słyszeliście coś o tym, że kto skorzystał z różnicowania lub mikro, to już nie będzie mógł skorzystać z modernizacji 2014-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Czy wogółe będzie modernizacja 2014-2020 bo myśle że nie bedzie juz...

A słyszeliście coś o tym, że kto skorzystał z różnicowania lub mikro, to już nie będzie mógł skorzystać z modernizacji 2014-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

modernizacja 2014-20 bedzie na pewno tylko nie wiadomo na jakich warunkach. Jesli nie byloby modernizacji to nikogo nie byloby stac na kupowanie maszyn po takich cenach i zachodni marki typu Class, Fendt, John Deere stracilyby krocie. Niemcy placac duze skladki na Unie daja pieniadze ktore odbieraja poprzez wplywy zachodnich spolek produkujace sprzet rolniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Pomału zbliżam się do rozpoczęcia działalności i mam jeszcze takie pytania.

- w EPO projekcja finansowa, rodzaj podatku dochodowego mam podatek na zasadach ogólnych (18%), a na chwilę obecną chcę rozpocząć działalność na zasadach ryczałtowych. Czy trzeba robić aneks do umowy z tego tytułu. ??

 

Tak dla pewności jeszcze, możecie mi jeszcze coś powiedzieć na temat która forma opodatkowania jest najwygodniejsza. Działanie 01.61.Z Świadczenie usług dla rolnictwa (najpopularniejszy kod, dlaczego nie trzeba mówić) oczywiście w miarę możliwości będą świadczone usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiler2008    0

Witam mam pytanie czy w Wielkopolsce mając numerekokoło 8000 tyś są jakieś szansę na dostanie się czy nie ale prosił bym o poważne i przemyślane odpowiedzi z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

mi brakuje ponad 500 miejsc i też mam pytanie czy dorzuca jakieś parę groszy bo nowego naboru na pewno nie będzie,a zielona lista już stoi w miejscu od dłuższego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

miesiac temu przysłali do poprawki nr 53xx a na poczatku listy z grudnia w 2011r miałem nr 75xx, wlkp

Witam mam pytanie czy w Wielkopolsce mając numerekokoło 8000 tyś są jakieś szansę na dostanie się czy nie ale prosił bym o poważne i przemyślane odpowiedzi z góry dzięki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@SOKAN: przy prowadzeniu pozarolniczej dg płaci się podwójny krus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jeśli nie przekroczysz pewnej kwoty podatku dochodowego to pozostajesz na KRUS-ie. Tak płacisz podwójny krus ale nie cały. Którąś ze składek (emerytalno rentową) jeśli się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimonx    0

Pomału zbliżam się do rozpoczęcia działalności i mam jeszcze takie pytania.

- w EPO projekcja finansowa, rodzaj podatku dochodowego mam podatek na zasadach ogólnych (18%), a na chwilę obecną chcę rozpocząć działalność na zasadach ryczałtowych. Czy trzeba robić aneks do umowy z tego tytułu. ??

 

Tak dla pewności jeszcze, możecie mi jeszcze coś powiedzieć na temat która forma opodatkowania jest najwygodniejsza. Działanie 01.61.Z Świadczenie usług dla rolnictwa (najpopularniejszy kod, dlaczego nie trzeba mówić) oczywiście w miarę możliwości będą świadczone usługi.

 

 

Przyłączam się do pytania kolegi, jeśli macie jakieś doświadczenia z rodzajami opodatkowania to napiszcie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba tylko dla tych co chca płacic podatek :) Bo tak jak juz było to kilka razy pisane w tego typu usługach na zasadach ogólnych podatku sie nie płaci.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a czy ktoś liczył koszty skorzystania z tego dofinansowania i otworzenia firmy? załóżmy że skorzystam z maksymalnej puli czy otrzymam zwrot 100k. A jakie są koszty? Oczywiście sprzęt mógłby przez 5 lat nie znaleźć osoby chętnej na usługi i jedynie przeprowadzałbym bezpłatnie ,,pokazy'' na polach ojca.

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@akernolat: Samo otworzenie firmy chyba prawie nic nie kosztuje - wystarczy tylko złożyć jakiś tam formularz w gminie, a ta ostatnia wyśle dokumenty do krusu i urzędu statystycznego. Co do kosztów: największym jest kredyt, no chyba że masz tyle gotówki czyli te 246 tys. łącznie z vat i kredytu brać nie musisz. Do kosztów należy też zaliczyć robienie wniosku np. w ODR, poprawki wniosku, paliwo zużyte na dojazd do ARiMR Co do wykonywania usług: urzędasy z ARiMR mogą się doczepić, że nie wykonujesz usług albo masz mało faktur i jeszcze na niskie kwoty. Mogą sprawdzić stan mtg w ciągniku. Raczej nie powinieneś pracować ciągnikiem w swoim gospodarstwie tylko wykonywać nim usługi u ludzi. Tak tłumaczył mi jeden urzędnik, który był na kontroli po zakupie sprzętu. Mój kuzyn miał kontrole ale nie straszyli go niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czyli szczerze mówiąc koszty są znikome? no ale przyczepić się nie muszą bo przecież mogę być niekonkurencyjny:p a czy kupując za to ciągnik, kosiarkę i opryskowicz, mogę mieć faktury na wywożenie obornika tym ciągnikiem i rozrzutnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Ja jak sobie wypełniłem książkę na ryczałcie i przyjęchali na kontrolę z ARIMR-u sprawdzić sprzet to jakoś nic mi nie mówili, że małe kwoty i że mało usług. Poza tym to co masz na siłę się pchać komuś na usługi? Jakoś nie sądzę, że ARIMR się czepiał. Lepiej pilnować PIT-ów do US żeby kar nie było.

Tak możesz wystawić rachunek lub fv na wywożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@pic2ek: mógłbyś napisać kiedy dokładnie miałeś tą kontrol, bo mnie mówił urzędnik, że zmieniły się zasady podczas kontroli. Jeżeli bierzesz sprzęt za powiedzmy 200 tys. na różnicowanie to we wniosku piszesz coś w rodzaju biznesplanu gdzie planujesz ilość godzin przeznaczonych na usługi, a nawet zużycie paliwa. Pisząc te dane dajesz im do zrozumienia, że zrobiłeś "rozpoznanie w terenie" i wiesz na jakie usługi będzie zapotrzebowanie. Poza tym jak czytałem w topagrar ma się zwiększyć ilość kontroli u beneficjentów PROW. PKD 01.61 Z to gospodarstwo musi zrezygnować z ryczałtu

Edytowano przez leghorn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Kurde nie chce kłamać ale to było w zeszłym roku. No ale jesli się zmieniły zasady to ja nic nie wiem na ten temat i już nic nie mówię.

Ale ja bym się nie przejmował nowymi zasadami i biznesplanem. - wszytsko na spokojnie jest do przejścia. Przecież jak zrobisz połowę usług z biznesplanu to przecież nie każą ci oddać połowy pieniędzy za maszyny w związku z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj