kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

kasia24    0

witam dziękuje za odpowiedz ale mam jeszcze jedno pytanie . Otóż podpisaną mam już umowę i teraz będę ją realizować tylko że w umowie kwota ciągnika wynosi 122 tyś. netto a ja chcę kupić taki za 150tyś. netto czy jest możliwość zrobić taki aneks? ( z maszyn już nic nie mogę obciąść)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz zrobić aneks, resztę kwoty dołożysz ze swoich. Nie będzie to kwota refundowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

Witam,

zgodnie z listą z 11.01.2013 ojciec załapał się do programu. We wniosku wskazał ciągnik, pług oraz agregat uprawowy i tu moje pytanie czy można wymienić ten agregat na podorywkowy gdyż uprawowy został już zakupiony w ubiegłym roku? A może jest możliwość rozliczenia maszyny zakupionej wcześniej?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

aby zmienić rodzaj maszyny musisz wystąpić z prośbą o zmianę treści umowy (aneks), teoretycznie możesz rozliczyć już zakupioną maszynę - musisz porozmawiać ze sprzedawcą, czy jest w stanie przeprowadzić taką operację, abyś miła świeżą fakturę zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroszymon    0

Witam wszystkich rozgoryczonych bo takich tu najwięcej :)

Też skorzystałem z tego programu i mam już podpisaną umowę (od początku byłem na zielonej liście), jeszcze jej nie zrealizowałem. Przebrnąłem też przez multum poprawek, wniosek i BP robiłem sam i uczyłem się na błędach. Kilka rzeczy, moim zdaniem ważnych dla przyszłych i obecnych beneficjentów:

1. Nie zawężajcie sobie skali kupowanej maszyn np ciągnik 80-85KM lepiej od razu napisać 70-100 i później decydować. To samo dotyczy ceny: lepiej we wniosku i ofercie zawyżyć i wykorzystać maks 100 tys. netto niż później dokładać ze swoich.

2. Też mnie zrobili w .....ja z tym Vatem, chciałem pozostać na ryczałcie a z tego co widze będzie trzeba rozliczać sie na zasadach ogólnych. Rozważam zapłacenie vatu z maszyn i pozostanie na ryczałcie, myśle że tak można.

3. Dla wszystkich z białej listy jest nadzieja bo jak ogłoszą nabór na modernizacje to 50% ludzi ucieknie z tego programu bo wcale nie jest taki różowy, a do tego jak zrobi sie szum z tym Vatem to nawet Ci z zielonej listy i z umowami podpisanymi zrezygnują bo będą chcieli pozostać na ryczałcie, na przesunięcie środków nie ma co liczyć bo tych z poprzednich naborów na modernizacje też zostawili na lodzie i mogą sobie jeszcze raz wnioski składać :)

4. co do poprawek to przed podpisaniem umowy sporo ich zrobiłem

pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy można przesunąć termin przedstawienia faktury za zakup maszyny bo mam mały poślizg z płatnościami i nie wiem czy dam rade spłacić całą maszynę. Proszę o szybką odp będę bardzo wdzięczny. Jednym słowy czy mogę zmienić termin złożenia wniosku o płatność aniżeli jest to zapisane w umowie? wyczytałem , że można wnioskować o przedłużenie tego terminu nawet o 6 miesięcy ale powyżej miesiąca trzeba uzasadnić dlaczego albo inne rozwiązanie to złożyć niekompletny wniosek lecz czy jeśli mam tydzieńdo ostatecznego terminu otrzymam odp. z arimr o możliwość przedłużenia terminu? ktoś na forum korzystał z takiej opcji ?

Edytowano przez e2visionamd2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

witam. mam wniosek do uzupelnienia i malo czasu , czy mogl by ktos przeslac przykladowo wypelniony kompletny wniosek (oczywiscie bez danych osobowy) pierwszy raz mam do czynienia z tymi rzeczami i bardzo by pomoglo . toperz69@o2.pl. aa gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

e2visionamd2 musisz napisać wniosek o przedłużenie: ja to napisałem tak (oczywiście wymagali ode mnie poprawienia Ekonomicznego Planu Operacji i wniosku - w piśmie przewodnim wypisałem strony)

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

(adres Agencji)

 

 

 

Sprawa:

Prośba o przedłużenie terminu realizacji operacji zawartej w umowie Nr ..........................................

 

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wydłużenie terminu realizacji całości operacji zawartej w umowie Nr.................................... w dniu 01.01.2012 r. w Warszawie do dnia xx.xx.201x r.

 

Prośbę swa motywuję tym, że nie jestem w stanie w wyznaczonym w umowie terminie zakupić sprzętu z powodu opóźnień w dostawie ze strony producenta maszyn.

 

 

 

 

 

Załączniki:

Wniosek o pomoc finansową:

-pkt. 15 – Planowany termin zakończenia etapu (miesiąc/rok)

Ekonomiczny Plan Operacji:

- str. 6/10

- str. 9/10

- str. 10/10

 

 

Program już rozliczyłem i już dostałem zwrot z Agencji.

Edytowano przez semos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

a ile wkońcu wracają tego vatu - 23% czy 18% ? bo taką plotkę słyszałam i nie wiem co o tym myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

2. Też mnie zrobili w .....ja z tym Vatem, chciałem pozostać na ryczałcie a z tego co widze będzie trzeba rozliczać sie na zasadach ogólnych. Rozważam zapłacenie vatu z maszyn i pozostanie na ryczałcie, myśle że tak można.

 

w tej kwestii niedługo może się wiele pozmieniać

"Zdaniem Sądu z wyżej przywołanych przepisów wynika, że właścicielem kombajnu, świadczącym usługi rolnicze, może być również osoba nie będąca rolnikiem, prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą. Oznacza to, że decydujące dla rozstrzyganej sprawy jest kto, w jakim charakterze wykonuje te usługi. Czy usługi te są wykonywane przez osobę prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą czy przez osobę wykonującą te czynności jako rolnik."

 

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/7202113965

 

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/3CDEB82A27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

a ile wkońcu wracają tego vatu - 23% czy 18% ? bo taką plotkę słyszałam i nie wiem co o tym myśleć...

 

Zależy od której strony patrzeć :D

Od kwoty netto jest 23% vatu a od kwoty brutto ok 18%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki semos masz strzałkę odemnie a jeśli byś mógł napisać po jakim czasie otrzymałeś odp z agencji ,że ci przedłużą termin? bo mi został czas do piątku tylko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ja składając to pismo kontaktowałem się z prowadzącym mój wniosek, po prostu zadzwoniłem dzień wcześniej, wyjaśniłem o co mi chodzi i się z nim umówiłem o konkretniej godzinie następnego dnia, od momentu złożenia pisma do podpisania aneksu mineło 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

Dzięki Arek :)

 

koledzy a jak jest najlepiej się rozliczać na zasadach ogólnych czy na ryczałcie w różnicowaniu?? (usług będę robić bardzo mało )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to już zależy wyłącznie od woli podatnika, ale w perspektywie opodatkowania rolnictwa proponuję zasady ogólne (przy ryczałcie nie ma możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych), świadcząc mało usług będziesz generowała duże straty, co oznacza, że nie będziesz płaciła podatku (a stratę można rozliczyć w kolejnych latach - obniżając obciążenia podatkowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

Proszę o pomoc. We wniosku mam ciągnik i dwie maszyny, czy jest możliwość kupienia trochę tańszego ciągnika i za "zaoszczędzone" pieniądze dokupienie trzeciej maszyny aby rozszerzyć zakres usług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

1. robisz aneks i zmieniasz cały biznes plan,

 

2. dogadujesz się z dealerem i zawyżasz wartość ciągnika na fakturze a tak naprawdę kupujesz ciągnik i potrzebną maszynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przyznam sie bez bicia że niechciało mi sie szukać we wcześniejszych postach

 

a teraz do sedna,

czy bedzie jakiś nabór na różnicowanie jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przepraszam źle Cię zrozumiałem, byłem przekonany, że traktujesz o PIT a nie o VAT, odnośnie zasad ogólnych miałem na myśli prowadzeni KPiR i opodatkowanie dochodów na skali podatkowej, w kontekście vat to również polecam rezygnację ze zwolnienia, jeśli kupujesz maszyny, co to jest vat-1?

 

mam prośbę, kto ostatnio rejestrował działalność gospodarczą? jakie deklaracje należy złożyć w US poza CEIDG? z tego co pamiętam trzeba było oświadczyć jaką formę rozliczania się z PIT wybieramy, ewentualnie vat-R i któryś NIP, a teraz co trzeba złożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

dobrze zrozumiałeś tylko może ja się źle wyraziłam :) bo o to mi chodziło a vat-1 dotyczy samochodu ciężarowego który na potrzeby handlu mogę wypożyczyć i wrzucić w koszty tylko nie wiem jeszcze czy jest jakiś haczyk czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Zakupiłem maszyny na różnicowanie tzn ciągnik i opryskiwacz, świadczenie usług wspomagająca produjcje roslinną 01.61.Z i mam pytanie chcę jak najszybciej odzyskać Vat, a wiadomo opryski mogę świadczyć dopiero za min 2 miesiące, (nie wystawie faktury oprysku pola w styczniu) Czy mogę zgodnie z PKD wystawić fakturę za wynajem ciągnika (dokładnie w PKD jest napisane wynajem maszyn rolniczych wraz z obsługą) np ktoś chciał coś przewieźć, (np zboże) i wynajałem mu swój ciągnik. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

oczywiście możesz świadczyć wszystkie usługi z tego PKD, ale zasadniczo nie musisz pokazywać ARiMR wszystkich faktur, które rozliczasz w US, ale pamiętaj, aby dopisać obsługę na fakturze albo kod PKWiU, bowiem wynajem bez obsługi to stawka 23%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A wynajem z obsługą to inna stawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj