kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    576

Nie pamiętam dokładnie, ale w drugim roku po podpisaniu umowy coś, jakiś dokument trza złożyć do agencji. Wiem że w styczniu mam coś złożyć. Nie wiecie co bo nie bardzo chce mi się szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiem że od czerwca jest obowiozek być na vat na gospodarstwo i na firmie bo tak prezes us powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

A ja powroce do tematu wykorzystania sprzetu z Róznicowania w wlasnym gospodarstwie czy tez w gospodarstwie rodzicow poniewaz w ODR mowia ze podobno u rodzicow taki sprzet nie moze swiadczyc uslug. Tak jest czy poprostu nie wiedza co mowia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

pytałem w swoim OR i dowiedsziałem sie że mogę najpierw załozyć firmę , a potem na siebie kupić maszyny tzn na moje imię i nazwiski i to ma przejśćna różnicowanie , bo nie bardzo chce mi sie kupowac maszyny na nazwe firmy.Czy ktoś tak to przerabiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@qba333 gdzieś w temacie wklejałem hiperłącze do artykułu z farmera , gdzie traktowano, iż sprzęt można wykorzystywać we własnym gospodarstwie w czasie między świadczeniem usług, rodzicie to już inna osoba - inaczej może sytuacja wyglądać w przypadku małżonków, wystawiasz fakturę i powinno być ok, a jaki jest pogląd OR w tym zakresie?

 

@MARAKAM a dlaczego nie możesz dokonać zakupu na firmę? rozwiązaniem jest również nazwanie swojego przedsiębiorstwa imieniem i nazwiskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

wiem widzialem i czytalem ale dla pewnosci wolalem jeszcze dopytacCzyli ludzie ktorzy powinni pomagac i podpowiadac w takich sprawach nie maja pojecia co mowia :mellow:? dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Witam. Wiecie może czy będzie jeszcze nabór wniosków na różnicowanie?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Potrzebuję wzoru przedwstępnej umowy na wykonanie usług rolniczych. Lub wzór oryginalnej umowy. Pomoże ktoś?

 

EDIT: konrad82 tego to nawet proboszcze nie wie. W gazetach piszą jedno, na forum drugie, a w recepcji ARiMR powiedzieli mi że uzupełnią białe listy i koniec tematu jeśli chodzi o 2007-2013

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego spójrz na obecną listę oczekujących na różnicowanie...kosmos. Na bank nie będzie jeśli oni jeszcze przesuwają środki(nie wiem skąd) na MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Na MGR nabór ma być, tylko nie wiem czy dla wszystkich województw. A na różnicowanie pewnie już nie będzie, bo biała jeszcze dość długa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie ile sie czeka od kontroli na wypłate kasy bo kontrola była 14 i do dziś cisza a termin realizacji od 1 grudnia do 31 grudnia oddział rzeszów czy ktoś to juz znimi pszerabial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zasadniczo od terminu określonego w umowie mają 3 miesiące, mi już mijają 4, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a od kogo to zalezy bo to tak sie niemozna bawić tylko telefon w renke tylko że termin pierw byl na lipiec lub sierpieni ale umowa zostal podpisana konicem czerwca i troche sie zmjeniło tylko niewiem czy to nie jest ostateczny termin realizacj operacji bo ci z kontroli mówili ze do 2 tygodni powino być na koncie bo bylo wszystko ok

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

Witam :) jestem nowy w temacie :D znajduje się na białej liście i ok 1000 pozycji za zieloną i moje pytanie brzmi : czy wszyscy z listy na różnicowanie będą rozpatrzeni tzn.wnioski ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nawet wszyscy którzy są na liście dostaną dotacje, w swoim czasie, bo trudno żeby skasowali tę listę i zrobili nowy nabór w przyszłym budżetowaniu..ta lista ma być sfinalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

lista sie posówa a kasy jak zwykle brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy jest jakieś pułap minimalnej wartości rocznej wykonywanych usług ? sprawa wygląda tak ,ze ja mu będę młócił zboże i to nie mało a on teraz chce się z tego wycofać wspomina , że sam chce kupić kombajn zbożowy. Nieukrywam ,że decydujący wpływ na korzystanie z tego programu miało zapewnienie sąsiada o tym ,że będzie korzystał z moich usług co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

to jest ryzyko biznesu :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Sam robiłes wniosek ? JEsli tak to wiesz co napisałes jaki biznesplan ale tak jak pisałem to jest biznes nie może ci ktos nakazac zrobic tylke czy tyle. Intres nie wypalił i nie wykonasz biznesplanu. Tak ja to rozumuje :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj