kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

kissmy...    67

@cipekfan69 a miałeś jakieś grunty jak byłeś na studiach? może wyciągniesz jakiś staż wstecz, inaczej pozostaje ZUS przez 2 lata możesz liczyć na preferencyjną stawkę, przy pełnej składce to już duże koszty, więc proponuję poszukać pracy

 

@damianzbr niestety nie ma obecnie możliwości zmiany kodu PKD (tzn teoretycznie jest to możliwe, ale wyłącznie w szczególnych przypadkach, jeśli chcesz interpretację w tej sprawie napisz na PW), w tym przypadku proponuję wybudować halę w celach rolniczych i wykorzystywać ją do prowadzenia działalności rolniczej, przy właściwym nazewnictwie nie zorientują się ani w ARiMR ani w UG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Powiem ci krótko umoczyłes na całej lini to co wziołes dofinasowania to połowe oddasz zusowi przez 5 lat !!!!!!! Jak wejdziesz w zus to juz zapomnij o krusi chyba ze zlikwidujesz dziłalnosc ale to dopiero po 5 latach. Teraz z automatu wywal cie z KRUS na ZUS. pierwsze 2 lata po jakies 350zł miesiecznie ! a Kolejne 3 lata po około 900zł miesiecznie a KRUS miałbyś około 600zł na kwartał. Takie sa włąsnie skutki jak sie nie pomyśli o pewnych konsekwencjach.

 

Kolego Ciebie to powinni od razu w 4 litery kopnąć i wypier... z tego programu, bo ty od razu zakładasz kombinowanie, krus a nie zus, i z tego co piszesz wynika, że wogóle nie bierzesz pod uwagę rozwoju firmy, tylko kombinowanie aby nie przekroczyć kwoty zapłaconego podatku. A to oznacza "ręczne sterowanie" dochodami tzn. nie pisanie faktur lub ich zaniżanie. Bo jeśli interes będzie szedł dobrze to przejście na zus jest nieuniknione. I właśnie przez takich kmbinatorów ARiMR zaostrza kontrole np poprzez prównywanie faktur z liczbą godzin jakie maszyna ma przepracowane. Jeden znajomy już ma poważne problemy z uzasadnieniem dlaczego maszyna ma przepracowane 2000 h a z faktur wynika 800 h. Chyba skończy się to dla niego nieprzyjemnie tzn. zwrotem cześci dotacji, teraz mają mu tylko wyliczyć jaka to będzie część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

na farmerze publikowali swojego czasu stanowisko ARiMR dotyczące wykorzystywania sprzętu zakupionego z różnicowania we własnym gospodarstwie, otóż wynikało z niego, iż nie ma przeciwwskazań do pracy we własnym gospodarstwie w okresach między świadczonymi usługami, więc godziny to nie problem odnośnie do kontroli ARiMR, ale już z US może być dużo gorzej, jeśli ARiMR podważa realizację celu to sankcja zawsze wynosi 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

@jan77 raczej nie masz racji. Maszynę można wykorzystywać w swoim gospodarstwie bez żadnych konsekwencji.

Ważne żebyś reklamował się, wykonywał usługi i miał firmę przez 5 lat. A ile ty będziesz wykonywał tych usług to inna sprawa.

Twój znajomy to na pewno z zróżnicowania?

Pytanie pod jaką działalność. Bo są programy że nie można maszyny wykorzystywać w własnym gospodarstwie, więc najpierw spytaj się z jakiego proglamu skożystał.

Koło mnie to masę rolników wzięło z zróżnicowanie i nikt żadnych problemów nie ma. Nawet spółdzielnie pobrały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja sie kontroli nie obawiam :) firma sie rozwija ale nie koniecznie w kierunku usług rolniczych :) Choc wystawiam faktury po 30tys netto miesiecznie to i tak w dochodwym jestem na zero lub minus wiec na krusie jescze troche pociagne. A swoje mądrości zachowaj dla siebie. Powiedz mi jaki sens ma branie dofinansowania jak pózniej oddajesz je w 50% Zus-owi ? Prowadzenie dziłalności w terazniejszych czasach bez liczenia kombinowania na różne możliwe zgodne z prawem sposoby przynosi raczej straty niz zyski. Zus tylko na ciebie czeka zakładaj dzałalność i im płac, ja na razie nie mam zamiaru :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

tak dla wiadomości innych można opłacić składki wcześniejsze krusu jeśli nie nie odprowadzało się w okresie za który chcemy zapłacić składek do zusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ale czy pytałes czy to wystrczy aby zostac na krus po załozeniu działalnosci ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukiT6030    0

A czy do okresu ubezpieczenia w KRUS liczy się okre ubezpieczenia jako domownik? 1,5 roku byłem ubezpieczony jako domownik i prawie 2 lata jestem ubezpieczony jako rolnik wiecz lącznie jestem 3 lata i mogę podwójny KRUS opłacać! poprawcie mnie jak się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

@jan77 raczej nie masz racji. Maszynę można wykorzystywać w swoim gospodarstwie bez żadnych konsekwencji.

Ważne żebyś reklamował się, wykonywał usługi i miał firmę przez 5 lat. A ile ty będziesz wykonywał tych usług to inna sprawa.

Twój znajomy to na pewno z zróżnicowania?

Pytanie pod jaką działalność. Bo są programy że nie można maszyny wykorzystywać w własnym gospodarstwie, więc najpierw spytaj się z jakiego proglamu skożystał.

Koło mnie to masę rolników wzięło z zróżnicowanie i nikt żadnych problemów nie ma. Nawet spółdzielnie pobrały.

Oczywiście, że nie chodzi o usługi dla rolnictwa, bo w tej działalności dopuszcza się wykorzystywanie maszyn we własnym gospodarstwie, sam dotarłem do tej interpretacji i nawet przesłałem ją kilku osobom z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Ja sie kontroli nie obawiam :) firma sie rozwija ale nie koniecznie w kierunku usług rolniczych :) Choc wystawiam faktury po 30tys netto miesiecznie to i tak w dochodwym jestem na zero lub minus wiec na krusie jescze troche pociagne. A swoje mądrości zachowaj dla siebie. Powiedz mi jaki sens ma branie dofinansowania jak pózniej oddajesz je w 50% Zus-owi ? Prowadzenie dziłalności w terazniejszych czasach bez liczenia kombinowania na różne możliwe zgodne z prawem sposoby przynosi raczej straty niz zyski. Zus tylko na ciebie czeka zakładaj dzałalność i im płac, ja na razie nie mam zamiaru :)

 

Co to za interes wystawić fakturę na 30 tyś i dochodowy na zero lub minus, to oznacza, że to CH....j a nie interes (choć na to także mówią interes). Dochodowy na zero lub minus oznacza, że masz duże koszty. Rozumiem, możesz amortyzować majątek trwały (amortyzacja jest kosztem ale nie wydatkiem), Ale musiałbyś tego amortyzowanego majątku mieć sporo. I nie polemizuj ze Mną bo sprawy podatkowe Zus , Krus, przerabiałem w praktyce (Firme miałem najpierw na krusie teraz jest na zusie i dziła całkiem dobrze), a nawet pracę licencjacką i magisterską pisałem o rozwoju przedsiębiorstw. I na podstawie tych doświadczeń stwierdzam, że aby prowadzić dochodowy interes trzeba być płatnikiem ZUS. Chyba, że kolegę satysfakcjonuje zysk realny na poziomie 4000 zł na miesiąc. (ale wydaje mi się, że dla tak małych pieniędzy nie warto poświęcać swego cennego czasu na prowadzenie własnej firmy).

 

Ps. Zobaczyłem twój profil na youtubie i z przykrością muszę stwierdzić, iż tak dużego majątku, który amortyzowany chroniłby Cię przed ZUS-em niestety nie posiadasz.

Pozdrawiam

 

Czy tak trudno jest przeczytać regulamin forum ??? Nie piszemy posta pod postem- używamy opcji EDYTUJ !!!

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ale koles pier... fartmazony :) Dla ciebie 4tys zysku netto miesiecznie to za mało zeby prowadzic dziłalnośc ? Nie wiem w jakim świecie żyjesz. Działalnośc na siebie mam od 1,5roku i prężnie sie rozwija poza tym amortyzacji jest pare tys miesięcznie :)

Ciekawe co zobaczyłes na youtube bo tam nic nie ma poza paroma filmikami z pracy maszyn :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

Co to za interes wystawić fakturę na 30 tyś i dochodowy na zero lub minus, to oznacza, że to CH....j a nie interes (choć na to także mówią interes). Dochodowy na zero lub minus oznacza, że masz duże koszty. Rozumiem, możesz amortyzować majątek trwały (amortyzacja jest kosztem ale nie wydatkiem), Ale musiałbyś tego amortyzowanego majątku mieć sporo. I nie polemizuj ze Mną bo sprawy podatkowe Zus , Krus, przerabiałem w praktyce (Firme miałem najpierw na krusie teraz jest na zusie i dziła całkiem dobrze), a nawet pracę licencjacką i magisterską pisałem o rozwoju przedsiębiorstw. I na podstawie tych doświadczeń stwierdzam, że aby prowadzić dochodowy interes trzeba być płatnikiem ZUS. Chyba, że kolegę satysfakcjonuje zysk realny na poziomie 4000 zł na miesiąc. (ale wydaje mi się, że dla tak małych pieniędzy nie warto poświęcać swego cennego czasu na prowadzenie własnej firmy).

 

Ps. Zobaczyłem twój profil na youtubie i z przykrością muszę stwierdzić, iż tak dużego majątku, który amortyzowany chroniłby Cię przed ZUS-em niestety nie posiadasz.

Pozdrawiam

Nie żebym się czepiał ,ale też swego czasu prowadziłem działalność przez pięć lat i nie kapuje co TY tu za filozofie sprzedajesz człowieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Powtarzam: uczciwe i przynoszące prawdziwe zyski prowadzenie działalności gospodarczej na krusie nie jest mozliwe, jest to moje prywatne zdanie poparte latami praktyki i nauki. Wiem, że zdanie innych użytkowników forum może być odmienne, lecz Ja tego zdania nie podzielam, ponieważ rozwój przedsiębiorstwa nie może być ograniczony żadnymi limitami, a limit opłaconego podatku dochodowego jest takim ograniczeniem i pokusom dla przedsiębiorców aby go nie przekraczać, co niesie za sobą chęć kombinowania.

 

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

No tak lata praktyki i nauki,a prostej reguły ze nie cytuje sie postu wyżej nie możesz pojąć? Kto kombinuje ten żyje, głupi oddaje dochody do US zamiast inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Nie żebym się czepiał ,ale też swego czasu prowadziłem działalność przez pięć lat i nie kapuje co TY tu za filozofie sprzedajesz człowieku?

No właśnie swego czasu i tylko przez pięć lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

Witam forumowiczów ;)

 

moja mama podpisała umowę na różnicowanie kilka dni temu. We wniosku ma wpisaną budowę magazynu. Tata ma firmę budowlaną i chcemy żeby był wykonawcą. Dodam, że rodzice od czerwca mają rozdzielność majątkową. Czy w takiej sytuacji ojciec może wybudować magazyn a faktury przez niego wystawione będą podstawą do wypłacenia dotacji z ARiMR ?

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@LukiT6030 Tak jest jak napisałeś. Razem jesteś 3,5roku w KRUS więc możesz założyc działalność i opłacać podwójny KRUS. ja nie jestem 3 lata i musiałem aneksować umowe na następny rok bo tak to by mnie automatycznie wywalili na ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Słuchajcie. Można zmienić termin realizacji po przez aneksowanie umowy? Mam podpisaną umowę, a tu trochę inne inwestycje się kroją i chciał bym odłożyć to w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zapoznaj się z pierwszym postem ponad Twoim, z praktyki wynika, iż zmiana terminu złożenia wniosku o płatność może być dokonana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00hodowca00    0

witam od 14mies mam firme bralem ciagnik i prase na zroznicowanie wiadomo firma jest na vacie gospodarsto nie (27ha)Wszystko ladnie pieknie TERAZ w biurze mi ksiegowa mowi ze z gospodarstwem tez mosze na vat przejsc bo zmiana przepisow Czy ktos z WAS cos slyszal na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to normalne od czerwca taki pszepis jest tylko troche bez sensu wcześniej już o tym też pisał ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00hodowca00    0

to normalne od czerwca taki pszepis jest tylko troche bez sensu wcześniej już o tym też pisał ktoś

to znaczy ze bede musial przejsc ???A co z tymi miesiacami od czerwca nie obciazy mnie US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może obciążyci ale to juz zalezy od us na vat to raczej musisz przejść ale dokladniej to sie dopytaj us bo co województwo to inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj