kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

semos    77

przyczepę ,,podczep" pod - wynajem sprzętu wraz z obsługą . W biznesplanie przyjmij liczbę godzin wynajmu i wyznacz sobie stawkę zł/godz i bez problemu przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Witam.Jak mam wpisane we wniosku "Wynajem ciągnika i maszyn" to czy mogę bez problemu założyć działalność usługową,czy trzeba to jakoś inaczej ująć?

Jakie PKD wy wpisywaliście?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

01.61.Z

 

 

 

Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną

Podklasa ta obejmuje: działalność rolniczą świadczoną na zlecenie, w zakresie: przygotowania pól do upraw, siewu i sadzenia, pielęgnowania, zraszania, opryskiwania upraw, włączając usługi agrolotnicze, przycinania drzew owocowych oraz winorośli, przesadzania ryżu, przerywania buraków, zbiorów, zwalczania szkodników (włączając króliki) związanego z rolnictwem, utrzymanie terenów rolniczych w dobrym stanie ekologicznym, eksploatację systemów irygacyjnych dla celów rolniczych, wynajem maszyn rolniczych z obsługą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarsek    1

Coraz więcej rolników dostaje wezwania do US...ze wspaniałą wiadomością że np. dwa lata temu powinni przejść na VAT również z gospodarstwem zakładając działalność rolniczą :wacko: Urzędy Skarbowe powoli nawracają się z mylnej interpretacji ustawy.Nie przyznają się do tego co mówili nawet wczoraj.Niektórzy rolnicy mają kupę kasy i odsetek do zapłacenia ......Co Wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pół biedy jeśli to biura rachunkowe podpowiadały takie rozwiązania, teraz będzie kogo wyczochrać, ewentualnie teraz można robić korektę i rozliczać vat przez 5 kolejnych lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Żadne biuro podatkowe nie odpowiada za żadne swoje lub innych błędy. Zawsze klient jest wzywany do US. Potem jedynie poprzez porozumienie bądź sprawę cywilną można dochodzić odszkodowania od biura rachunkowego.

Tutaj jak ktoś napisał US źle interpretowały ustawę, więc jedynie do nich można mieć pretensje

Edytowano przez PL01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie takie oto pytanie. Jak liczę amortyzację w projekcji (EPO) a realizację mam na 2013r to mam ją liczyć na 4 lata czy jak ?? podobnie ma się z obsługą zadłużenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jeżeli swój biznes rozpoczynasz z dniem 1 stycznia 2013 to oblicz do 2016 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam maly problem;/

dzwonil opiekun w sprawie poprawek i powiedzil mi ze przyczepa rolnicza moze nie przejsc i ze samo... zworzenie zborza podczas zniw to troche za malo i trzeba pod cos jeszcze ja podciahnac...(pod jakas jeszcze usluge) podpowiedzcie cos co mam dopisac bo nie mam pojecia.

biore ciagnik przyczepe agregat pozniwny, plog i agregat siewny

witam to jakas dziwan ta pani bo umnie przyczepa pszeszła bez niczego

tylko mi tu nie dawaci zaraz % za cytowanie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

witam Mam takie pytanie! w wrzesniu 2011podpisalem umowe z arimr firme postanowilem otworzyc z dniem 1. 07 .2012 i tak zrobilem Firme rozliczam w vatu a gospodarstwo pozostawilem na ryczalcie( w czerwcu 2012 przed otwarciem upewnialem sie w us czy tak mozna i mozna) zakupilem sprzet w lipcu 2012 na firme i zwrot vatu na koniec pazdziernika ! w zeszlym tygodniui mialem kontrol z us i sie okazalo ze w czerwcu zmienil sie przepis odnosnie vatu i jesli chce miec firme na vacie rowniez gospodarstwo musze miec na vacie !!!! do tego kontrolerzy stwierdzili ze musze sie rozliczyc z gospodarstwa wstecz za lipiec sierpien itd jest mi to nie na reke poniewaz mialem sprzedaz a nie mialem kosztow i jestem troche do tylu!!! czy kos moze slyszal o tym ze ten przepis sie zmienil ???? ksiegowa dzwonila do us i tez jej to potwierdzili ale chcialbym wiedziec czy ktos moze jest w podobnej sytuacji ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

polak mysli po szkodzie wystarczylo zadzwonić do us jak kupowales i wszystko było by jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w tym przypadku obciążyłbym księgową, gdyż to zasadniczo jej obowiązek aby rozliczać vat zgodnie z prawem, żadna zmiana przepisów nie miała miejsca; zmienia się jedynie podejście US do tematu usług rolniczych, pocieszające lub nie jest jedynie to, iż w podobnej sytuacji jest wielu beneficjentów tego działania, jednak niewielu jest jeszcze świadomych problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junior1981    0

Witam jestem tu nowy, mam już podpisaną umowę z agęcją i moje pytanie, czy jak będę miał firmę na wacie to gospodarstwo też musi mieć na wacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@junior1981 jeśli będziesz prowadził działalność pod kodem zakwalifikowanym przez ustawę o VAT do działalności rolniczej to gospodarstwo musisz rozliczać na zasadach ogólnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie, co wpisywaliście w zapytaniach ofertowych do rubryki pod tytułem ,,Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi w oparciu o następujące kryteria'' ? Chcę wpisać 1. Cena - 100%. Ale o ile mnie pamięc nie zawodzi spotkałem się z sytuacją w której prowadząca podważyła takie zapytanie. Chyba trzeba było zorganizować sobie inne zapytanie ofertowe zawierające więcej kryteriów na podstawie których będzie się wykonywać wyboru. Czy ktoś orientuje się jak to powinno być, czy ktoś wpisyał tylko jedno kryterium cena100%? Proszę o podpowiedź, bo czas najwyższy się zabrać za poprawki. Z góry dziękuję jak porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Zakup w firmie ,,KOKO" ze względu iż firma jest autoryzowanym dealerem firmy XXXX. Firma oferuje serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, prowadzi również sprzedaż części zamiennych. Oferta cenowa tej firmy jest niższa niż oferta innych firm prowadzących taką samą działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie, czy podpisanie umowy jest wiążące. To znaczy co mi grozi jeśli podpiszę umowę a przed realizacją będę musiał zrezygnować z tego działania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Zaliczki nie było. Tylko że paragraf 3 mówi; Beneficjent zobowiązuje się do realizacji operacji , której zakres rzeczowy i finansowy określono w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

No tego to dokładnie nie wiem. Właśnie czytam umowę. Ale jeszcze się zapytam osoby prowadzącej, niech to wyjaśni.

A tak w ogóle to dzięki kolego @kissmy... za pomoc. Tak wyszło że całe epo robiłem dwa razy, i stwierdzam że żadnych farmazonów ta tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj