kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

rzewoj    0

A ile czasu zajmuje agencji rozpatrzenie wniosku jesli np jutro znajdzie sie na zielonej liscie?! Macie jakies doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

woj. lubelskie

W naszym przypadku było to ok 10 tygodni. Od momentu pojawienia się na zielonej liście do momentu podpisania umowy. Sąsiad na zielonej znalazł się 2 miesiące przed nami i do dziś nie podpisał umowy, dostał pismo, że ma podpisać w połowie lutego, więc reguły nie ma. Zależy do kogo się trafi w agencji.

Edytowano przez donborys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od pojawienia sie na zielonej liście do podpisania umowy niecale 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie znajdę informacje na temat postępowania ofertowego, mówiące konkretnie ile ofert potrzeba dla danej kwoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

A ile czasu zajmuje agencji rozpatrzenie wniosku jesli np jutro znajdzie sie na zielonej liscie?! Macie jakies doswiadczenia?

26 listopada 2012 na zielonej liście, a jutro podpisanie umowy z Agencją. Nie całe trzy tygodnie oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly2306    0

Witam Wszystkich! Skorzystałem z "Różnicowania" i wybrałem usługi dla rolnictwa, kupiłem ciągnik, płacę powiększony krus. Po złożeniu pierwszej deklaracji pojechałem do US podpisać protokół kontrolny i tu zdziwienie, Pani mi mówi, że skoro wybrałem taki rodzaj dzaiłalności gospodarczej to muszę przejść na vat z rolnictwem. Itu moje pytanie: czy wiecie coś na ten temat, czy jest to obowiązkowe bo z tego co się dowiedziałem to różne osoby (pracownicy US) mają różny pogląd na to i różnie to interpretują, a ja nie wiem czy przechodzić na ten vat czy nie?? Proszę Was o pomoc w ttym temacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

niestety usługi rolnicze są traktowane jak działalność rolnicza i wynika to bezpośrednio z ustawy o vat (załącznik 2) a nie z jej interpretacji, przy dużej skali inwestycji w stosunku do wielkości gospodarstwa warto przejść na zasady ogólne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly2306    0

Dzięki kolego kissmy... , wiem że jest taka ustawa, ale w moim US jest to wymagane, a w "sąsiednim" nikt o tym nie mówi i tego nie egzekwuje. Chciałem poznać opinię kogoś spoza mojego terenu, bo już mam mętlik w głowie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

maly2306 mógł byś mi powiedzieć co wpisałeś jako cel operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi mi o skład zdania, bo zapewne cel podobny. I nie ma to związku z rodzajem działalności, bynajmniej w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly2306    0

"Wzrost dochodu z działalności pozarolniczej objętej wsparciem poprzez zakup maszyn rolniczych dla prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej" tak jest w umowie, a w pkd jest to działalność usługowa wspierająca produkcję roślinną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki, o to właśnie mi chodziło. Bo mam do poprawy cel operacji ponieważ nie napisałem dzięi czemu - ,,po przez zakup maszyn...''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

taki cel nie jest zbyt precyzyjny sam zakup maszyn nie gwarantuje wzrostu dochodu, ale być może łatwiej go osiągnąć ;]

ja osiągam go poprzez świadczenie usług dla rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, zgadza się. Chodziło mi o samą formę zdania. Mój cel to wzrost konkurencyjności i zatrudnienia. Z tym że w pierwszej wersji napisałem co osiągnę i miałem to do poprawy a z instrukcji wywnioskowałem iż muszę dopisać dzięki czemu to osiągnę. Post kolegi maly2306 rozwiał moje wątpliwości. Po za tym cały czas borykam się z mikro a nie różnicowanie, ale w właściwym temacie nie ma zbyt dużej popularności więc piszę tu. Jutro jadę do W-wa i mam czekać aż prowadząca znajdzie dla mnie czas. Mam nadzieję że znajdzie by przejrzeć czy niczego już nie brakuje, a termin drugich poprawek mija już 27.12. Trzymajcie kciuki ;)

 

,,Wzrost konkurencyjności poprzez świadczenie nowego rodzaju usług dla mieszkańców terenów wiejskich, oraz utworzenie dodatkowych miejsc pracy dzięki zakupowi ..... ''

 

wygląta to dokładnie tak jak powyżej.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
as801    0

Witam, mam pytanie odnośnie kontroli w różnicowaniu pozarolniczym- jak wygląda, co kontrolują, po jakim czasie jest kontrola po złożeniu wniosku o płatność, o co chodzi w kontroli krzyżowej. Z góry dziękuję za informacje.

+1pkt. za ortografię!

Edytowano przez danielhaker
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

k***a ludzie nauczcie się pisać poprawnie, jak czytam post as801 to się zastanawiam jak sie pisze kontrola :wacko: :wacko: byk na byku i bykiem pogania. I to się tyczy nie tylko kolegi powyżej. Wpiszcie w google wyraz i zobaczcie czy dobrze bo człowiek się cofa w rozwoju jak czyta takie byki!.

Do meritum: u mnie były 2 osoby, pan i bardzo bardzo fajna pani :wub: normalnie było na kim oko zawiesić. Posprawdzali maszyny z wnioskiem, wypełnilismy papiery, stwierdzili ze jestem jedynm facetem, który czyta co podpisuje, sprawdzili książkę i porobili zdjęcia, że płace podatki, i pojechali. Był piątek koło 17 więc im się spieszyło a i tak się zeszło koło 40 minut. Ot i cała kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

W pełni zgadzam się z kolegą wyżej, niektóre przeglądarki mają opcje podkreślania błędów i na coś są te czerwone linie pod wyrazem. Jeszcze te spacje (po każdym wyrazie robi się jedną) przez to ciężko się czyta i zniechęca do odpowiedzi. A interpunkcja to dla niektórych czarna magia albo nic nieznaczący znaczek.

Edytowano przez kowal995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Witam, ja mam pytanie odnośnie wypełniania ankiety monitorującej. Płatność otrzymałem 11.2011 czy agencja wyśle do mnie tą ankietę czy sam muszę jej szukać i wysłać do ARiMR i co się w niej wpisuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj