kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
juby4    0

Zastanów się dziecko co wypisujesz "starają się uwalać jak najwięcej", albo ktoś sie kwalifukuje bo ma dobrze zrobiony wniosek albo nie tu "widzimisie" sprawdzającego nie ma nic do rzeczy. Ale jednocześnie potwierdzam, iż nikt powyżej 5500, nie otrzyzma wsparcia, jeśli minister nie dołoży kasy

 

Cytowanie poprzedniego posta.

Dziecko? Hmm, ciekawe :)

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*Juby4 to Ty zaprzeczasz sam sobie. Najpierw dyskredytujesz Murtka a potem parafrazujesz to co napisał, Chyba nie zrozumiałeś jego przekazu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

ja na ten temat mysle tak: że będą starali sie przesunąc srodki bo duzo kasy jest niewykorzystane z innych dziedzin np. dofinansowania na droge którą oczywiscie nasze władze zrobili ale nie przeszla odbioru i zwrotu nie było ( bo wiadomo jak jest z budową) a wiadomo byle kawałek asfaltu kosztuje kilka grubych baniek:) a do 2013 trzeba zamknąc wszystko co za tym idzie jak najwieksza ilośc róznicowań pozytywnie rozpatrzona = więcej podwójnych krusów i a nastepnie pewnie z 20-25 % przejdzie na zus tak wiec to jest czysty pieniądz dla naszych panów przy korycie i państwa. Oby wszyscy dostali bo te pieniądze zostaną w kraju prawda jest taka że te 100 tys zl dla nas i pare tysiaków dla sprzedawców maszyn to jest nic w porównaniu do kosztów pośrednich ( czyt. podatki, zus, krus,) które zostaną w państwie przez minimum 5 lat:) Wczoraj w Kąkolewie na Zielonym Agro show gadałem z kolesiem i on stwierdził że do końca roku bedzie wiadomo co z tym ale mówi że od 30% do 50% wniosków odleci i dostaną wszyscy pozyjemy zobaczymy kolejna sprawa brak kredytów preferencyjnych np. na ziemie i ostra zima też da o sobie znaki i duzo ludzi bedzie rezygnowac :) i sam nie wiem co o tym myśleć łeb jak sklep a zadnych konkretnych informacji ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

30-50% z całość czy z zielonej listy a ztym ze wszyscy dostaną juz było na jakies konferencji i jakoś juz czerwiec a miało byc wiadomo do konica majaj wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juby4    0

*Juby4 to Ty zaprzeczasz sam sobie. Najpierw dyskredytujesz Murtka a potem parafrazujesz to co napisał, Chyba nie zrozumiałeś jego przekazu...

Dokładnie zrozumiałem i zgadzam się z pierwszą cześcią jego wypowiedzi, natomiast zdecydowanie nie zgadzam się, a nawet protestuję przeciwko drugiej części wypowiedzi (odnośnie specjalnego "uwalania"), Jeśli ktoś zostanie uwalony to tylko z własnej winy. Denerwują mnie te insynuacje, zaraz ktoś powie , że pracownicy z agencji są przekupni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Skomentuję twoje zdanie krótko: w Polsce tylko ryba nie bierze.

 

Pracowałem w tego typu miejscu i widziałem jaki stosunek mają pracownicy do wnioskodawców. Początkowo myślałem, iż są to ludzie którzy starają się wspierać Polskę aby się rozwijała.

Przykładowo na 20 pracowników:

-2 do 3- starali się aby większość wniosków przechodziła (oczywiście jeśli była prawidłowo wypełniona i dotyczyła pewnych działań)

-3 do 5- kompletni luzacy

-reszta- bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Skomentuję twoje zdanie krótko: w Polsce tylko ryba nie bierze.

 

Pracowałem w tego typu miejscu i widziałem jaki stosunek mają pracownicy do wnioskodawców. Początkowo myślałem, iż są to ludzie którzy starają się wspierać Polskę aby się rozwijała.

Przykładowo na 20 pracowników:

-2 do 3- starali się aby większość wniosków przechodziła (oczywiście jeśli była prawidłowo wypełniona i dotyczyła pewnych działań)

-3 do 5- kompletni luzacy

-reszta- bez komentarza.

 

Nareszczie wróciłem na forum po tym jak kolega, którego post cytuję, załozył mi blokadę. Właśnie miałem się logować i podzielić z kolegami interpretacją na temat używania sprzętu kupionego na róznicowanie do prac we własnym gospodarstwie. Interpretacja ta jest odpowiedzią departamentu działań inwestycyjnych arimr na pytanie zadane przez biuro wsparcia inwestycyjnego arimr, a więc jest odpowiedzią rzetelną i wiążącą. I właśnie wtedy nie mogłem się zalogować bo blokada za "cytowanie". Teraz chęć dzielenia się tą informacją mnie minęła (a wszczególności z kolegą murtek 3. Pozdrawiam ewentualnych zainteresowanych zapraszam na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w jaki sposób można odsunąć w czasie termin złożenia wniosku o płatność? rozumiem z treści umowy, iż na wniosek ARiMR może przedłużyć ten termin do 6 miesięcy jeśli będzie to uzasadnione (1 miesiąc z automatu) plus ewentualnie 2 wezwania do uzupełnienia czyli 2 x 21dni, zatem zyskujemy od nieco ponad 2 do ponad 7 miesięcy - macie jakieś inne pomysły? operacja jest jednoetapowa i dotyczy zakupu ciągnika rolniczego, który ma być przeznaczona na wynajem, a z przyczyn finansowych wnioskodawca musi odłożyć inwestycję (a już i tak był wyznaczony 24 miesięczny termin od podpisania umowy); ewentualnie można rozbić jeden etap na dwa (aneksem) zyskując 12 miesięcy, tylko jak to zrobić w przypadku jednej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

w jaki sposób można odsunąć w czasie termin złożenia wniosku o płatność? r

Tylko przy przekroczneniu maksymalnego terminu (24 miesiące) takie sposoby nic tobie nie dają. Zgodnie z rozporządzeniem inwestycja ma być zrealizowana w terminie 24/36 miesięcy. Praktycznie żaden dokument wpływający na realizację celu wniosku (faktury, dowody zapłaty, decyzje itp.) nie może być z datą być po tym terminie. Ostatnio dużo ostrzej są pod tym względem weryfikowane wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Uwaga:

Złożenie wniosku o płatność pośrednią / ostateczną po upływie ww. terminów lub dołączenie do niego

załączników w postaci faktur czy też dokumentów o równoważności dowodowej, których data sporządzenia

będzie przekraczała ww. terminy, skutkować może całkowitą bądź częściową korektą kwoty do wypłaty albo

odmową wypłaty pomocy i wypowiedzeniem przez Agencję umowy przyznania pomocy.

 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/Publikacje-biblioteka/Jak_rozliczyc_311.pdf

 

teoretycznie jest to możliwe, ale uznaniowe, macie w ARiMR jakąś instrukcję/interpretację dotyczącą uznania bądź nie przekroczenia terminu 24/36 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie, po jakim czasie od wskoczenia na zieloną listę jest rozpatrywany wniosek. Bo zostało do mnie ok 150 pozycji. I tak jak bym coś nie coś wiedział to bym sobie to jakoś zaczoł układać.

Te wnioski są rozpatrywane pokolei czy tak jak w MGR. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

po skoczeniu na zieloną liste minie 3 tygodnie i za tydzieni zaproszenie na umowe

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin    0

Koledzy może odpowiedź na moje pytanie już jest w temacie ale człowiek z natury leniwy jest i dużo trzeba by szukać więc może ktoś zorientowany odpowie mi z jaką stawką vatu należy wystawiać faktury gdy wykonuje się usługi dla rolników (działalność zarejestrowana jako 01.61. z - usługi wspomagające produkcję roślinną)? z góry dziękuje za odpowieź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr888    0

Witam wszystkich:) Myślicie ze mogę się nastawiać jeśli brak mi 180 miejsc do zielonej listy, ze załapie się na te pieniążki.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

Witam, w ostatnich dniach trafiłem na zieloną liste i chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy.

Jeśli podpisze umowe to moge z niej bez konsekwencji zrezygnować czy są jakieś niemiłe konsekwencje?

jak podpisze umowe to od kiedy musze mieć zarejestrować firme? Od podpisania umowy czy dowolnie tak aby zakupy już były na firme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Jeśli podpisze umowe to moge z niej bez konsekwencji zrezygnować czy są jakieś niemiłe konsekwencje?

jak podpisze umowe to od kiedy musze mieć zarejestrować firme?

Jeśli nie dostałeś kasy to zrezygnować możesz w każdej chwili bez żadnych konsekwencji

Firma musi być zarejestrowana w momencie składania wniosku o płatność, a więc po zrealizowaniu inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Firma musi być zarejestrowana w momencie składania wniosku, ale chyba przed realizacją inwestycji a po podpisaniu umowy (czyli firma zakupiła środek trwały) !! i to firma tym dysponuje.

Chyba tak ma to wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czas oczekiwania na przyznanie wsparcia w moim przypadku to 44 dni od złożenia wniosku o płatność do zaksięgowania środków na koncie

 

czy ktoś z Was otrzymał od użytkownika Jan77 jakąś informację na temat interpretacji, o której traktował w poście #2510, czy to tylko jakaś prowokacja?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reazer    1

Jest nowa lista. :D:D:D:D

Zielona lista powiekszyla sie o 850 osob.

Obecnie lapie sie 5401 osob.

 

Ciekawe dlaczego az taki duzy skok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj