kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Eryko    35

Jestem na zielonej liście,mam czekać na decyzje czy już mogę działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

@Eryko też od 6 kwietnia jestem na zielonej liście, spróbuj przekonać dilera żeby z fakturo poczekał kilka miesięcy i nie będziesz miał żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@adam85235 można tak pokombinować,tylko czy będąc na zielonej liście możemy być w 100% pewni że dostaniemy dotację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Możemy być pewnie tego, że są dla nas pieniądze. Ale możesz mieć źle wniosek albo inne sprawy się źle ułożą i d*pa. Przepadłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jak coś źle we wniosku to są od tego poprawki także po tym odpaść nie można.

Także lepiej poczekać aż przyjdzie decyzja,pewnie z pół roku czekania z tego co widzę po kolegach z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak mówisz pół roku to się pofatyguj do agencji i będziesz miał sprawę jasną ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Do nas wczoraj przyszło pismo z Arimr, że wniosek będzie rozpatrzony w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące, chyba że przyślą kolejne przesunięcie, mazowieckie nr. 365X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@ralfMTX140 w sumie to najpierw zadzwonie,może przez tel. uda się coś dowiedzieć jak nie to pozostanie podróż do Poznania.

 

@adam1894 tzn. że wnioski rozpatrują dopiero po wejściu na zieloną listę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Szczerze to nie wiem jak jest z tym rozpatrzeniem, dodam że my załapaliśmy się na zieloną w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Uuu no to nieźle... Ale panowie cieszcie się że jesteście chociaż na zielonej liście bo to jest już szansa na dofinansowanie ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ralf, które macie miejsce? Bo my 74XX, ale cały czas mamy nadzieję.

To ja jestem dalej... Ja mam 108xx a tata ma 113xx także niezbyt ciekawie


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Jak coś źle we wniosku to są od tego poprawki także po tym odpaść nie można.

Także lepiej poczekać aż przyjdzie decyzja,pewnie z pół roku czekania z tego co widzę po kolegach z forum.

1. można. miałem w ofercie błąd, pani wychwyciła i kazała przywieźć poprawioną ofertę. To i tak zadzwoniła a termin mijał mi za 3 dni. Wiadomo jak co to liczy się data na kopercie gdy wysyłamy pocztą a tak diler zrobił. Moja wina bo nie spojrzałem w necie żeby sprawdzić parametry techniczne - no ale poszło listem i doszło.

 

2. ja czekam koło miesiąca - w tym tygodniu mają wszyscy święci przejrzeć papiery i mam jechac podpisywać umowę.

 

Gdy było coś nie tak - tak jak oferta, to pani do mnie zadzwoniła i mnie o tym poinformowała. I ja co kilka dni dzwoniłem i się pytałem jakie wieści z frontu.

Kosztowało mnie to dobrego wiskacza dla pani ale byłem na bieżąco poinformowany co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

Załóżmy że jestem poza zieloną listą i chce na własne ryzyko kupić maszyny, i jeśli przesuną listę i załapie się to: czy faktura na maszyny ma być wystawiona na gospodarstwo rolne? czy też pod inną nazwą ? jak to właściwie jest ?


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Faktura musi być wystawiona na działalność którą założysz w ramach różnicowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Panowie mam pewne pytanie odnośnie jeszcze tego programu wczoraj przyszło pismo z poprawkami i mam odnośnie tego takie pytanie co dzieje się po podpisaniu umowy chodzi o to że ten program nie zapowiada się już tak rózowo chodzi o składki kurs/zus termin realizacji mam na wiosna 2013 co było gdyby np po podpisaniu umowy rozmysliłbym się z tego działanie z różnych powodów np przejścia rolników na zus wiadomo wtedy staje się to nie opłacalne lub np innych przyczyn brak kasy jakiś kataklizm lub coś co mi grozi jeżeli np podpiszę umowe a się wycofam.??Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

No właśnie, jak to jest z działalnością w koncu? prowadzimy przez cały rok czy można zawiesić? Bo przy Zusie to faktycznie raczej mija się z celem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Niestety działalność trzeba prowadzić przez okres 5 lat bez żadnego zawieszania. Dzwoniłem w tej sprawie do kilku osób z ARiMR. Wyjątkiem jest zakup tylko pługa do śniegu lub kombajnu zbożowego. Dlatego też czekam jeszcze kilka miesięcy, aż minie mi 3 lata w KRUSie.

Aby uzyskiwać odpowiedni zysk i mieć jeszcze pieniążki na składki ZUS należy posiadać już dobrze prosperującą firmę. A tak większość dopiero rozpoczyna niekiedy z jedną maszyną i skąd tu uzbierać na te składki ??? Zanim człowiek rozpowszechni informację o posiadanej działalności do świadczenia usług, wcześniej zbankrutuje przez ZUS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Koledzy jeśli kupowaliście maszyny rolnicze to jakie dokumenty należy dostarczyć agencji wraz z wnioskiem o płatność? I drugie pytanie do kiedy należy zamieścić tą tablicę unijną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

samo podpisanie umowy nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami, dopiero po otrzymaniu wsparcia mogą pojawić się problemy, ale już dynamiczne zmiany gospodarcze można podciągnąć pod siłę wyższą

 

działalność można zawieszać, ale jej prowadzenie nie może budzić wątpliwości, np odśnieżanie przez kilka dni w roku na bank nie przejdzie (szczegóły w instrukcji do wniosku) Celem działania jest tworzenie dodatkowych źródeł dochodu poza rolnictwem i dochód ten nie musi być generowany stale, jednakże w takim przypadku należy uzasadnić, dlaczego działalność będzie zawieszana (np. działalność sezonowa).

Zawieszanie działalności gospodarczej, która faktycznie będzie prowadzona przez parę dni w roku, w ciągu pięciu lat, zostanie uznane za zaprzestanie działalności na którą uzyskano pomoc w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, jako niezgodne z § 17 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia. http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/185C/bigk/Instrukcja_wypelniania_WoPP_121_29_07_2011__4z._.pdf

 

załączniki do wniosku o płatność musisz wyznaczyć na podstawie instrukcji (każdy przypadek jest inny), tablice zgodnie z treścią umowy należy zawiesić przed złożeniem wniosku o płatność http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/DDI/Wniosek_plaszczowy/Instrukcja_do_wniosku_o_platnosc.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Czy miesiąc to już wystarczający czas? kurde znów będzie interpretacja jak kto ma widzimisie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

By uniknąć jakichkolwiek różnych interpretacji to trzeba założyć w Biznes planie zawieszenie działalności, tak długie jak planujesz. Czyli opisać to na końcu EPO, w opisie ilości usług i składki na ubezpieczenie przyjąć takie, które uwzględniają zawieszenie. Wtedy jak CI przejdzie to to jesteś pewien że możesz zawiesić działalność na taki okres jak planowałeś. (Bo przecież realizujesz założenia Biznes Planu). A jak przesadzisz w planie to na poprawkach każą skorygować (zmniejszyć lub usunąć zawieszenie) i wtedy będziesz wiedział na czym stoisz. Żadnych domysłów nie będzie. Przecież w EPO można cuda pisać na początku (przede wszystkim jak najmniejsze zobowiązanie co do ilości usług), dopiero w trakcie poprawek w razie potrzeby zwiększyć. Po to by związać się Umową po najniższej linii oporu.

 

Cytowanie poprzedniego posta.

+ 10 %

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj