kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Eryko    35

Ja tak samo jedna pozycja w górę.Nie zanosi się na wielkie zmiany także koniec marzeń :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

panowie moze by tak do jakies gazety napisał moze w tedy kasa sie znajdzie odrazu

Witam, ja jestem w tym samym miescu co bylem 09,12,nr 8xx .Na na temat tej kasy to jest tak, ze kasy jest tyle samo tylko wiecej jest chetnych. Pamietam jak w 2008 r. agenci z ARIMR jezdzili i namawiali bo malo kto chcial skladac wnioski bo ludzie wtedy sie bali. Teraz skladaja całe rodziny i sie dziwia ludzie, ze nie ma kasy. W 2009r bylo okolo 2500 wniosków zlożonych, a kasy było na około 3500 wniosków (takie male porównanie). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogdan63    0

Ale teraz nie ma naboru wniosków. Więc nie ma pośpiechu z tym wymyślaniem co mógł byś kupić. A jakie usługi chcesz świadczyć tym busem?

miedzynarodowe spedycje . interesuje mnie konkretna odpowiedz na pytanie czy jesli wezme auto dostawcze czy należy kupić samochód za sumę X oraz dokonać jeszcze innych czyności jak np budowa budynku pod działalność za kwotę większą od X?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@andrzejch61- nie możesz mówić że się bali. Wtedy był MGR, a teraz (np. ja wykorzystałem cały MGR) MGR się wyczerpał. Każdy szuka innych źródeł finansowania... Jeśli ktoś wykorzystał 600 tys. netto to możliwe że jego możliwości finansowe nie pozwalały na różnicowanie. Po drugie w pierwszych naborach każdy pojmował "Różnicowanie..." dosłownie, w tym naborze już widać że większość traktuje to jako dodatkowy MGR i stąd taka skala. Ooo zgrozo!! nie wierze że 12000 rolników nabrało ochoty na działalność gospodarczą :D

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

miedzynarodowe spedycje . interesuje mnie konkretna odpowiedz na pytanie czy jesli wezme auto dostawcze czy należy kupić samochód za sumę X oraz dokonać jeszcze innych czyności jak np budowa budynku pod działalność za kwotę większą od X?

Auto może kosztować i 200tys zł. Ale maksymalne dofinansowanie jakie możesz na nie otrzymać w przypadku tego programu to 50tys zł. A drugi warunek to pozostałe 50 tys. dofinansowania musisz przeznaczyć na coś innego co nie jest środkiem transportu.

 

Przykład:

* Bus - 200 000 zł ; jego koszt kwalifikowany - 50 000zł (czyli 50% kosztów kwalifikowanych)

* wyposażenie biura (sprzęt el. meble) - 60 000 zł ; ich koszt kwalifikowany - 50 000zł (czyli 50 % kosztów kwalifikowanych)

* Całość operacji = 260 000

* Kwota kosztów kwalifikowanych dofinansowania = 100 000zł / 100%

 

Między narodowe spedycje? Czyli PKD 49.41.Z. Niestety na ten kod PKD nie udzielają dofinansowania. Jeśli by udzielali to koszt kwalifikowany w przypadku działalności wykonującej wyłącznie usługi transportowe wynosił by 75% na środki transportu. Ale niestety w jednym pt. piszą że jest 75%, a dalej zamieszczają

[uWAGA : Pod kod PKD 49.41.Z nie dajemy dofinansowania na środki transportu.]

 

I aby w ogóle ubiegać się o dofinansowanie busa musisz mieć np. hurtownię odzieży. Wtedy konieczność zakupu busa byś tłumaczył jako narzędzie do sprzedawania ubrań a nie jako narzędzie do sprzedawania usługi transportowej.

 

Tu na str.10. pt. 6) masz to wyjaśnione.:

http://www.arimr.gov...rpien_2011r.pdf

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

@andrzejch61- nie możesz mówić że się bali. Wtedy był MGR, a teraz (np. ja wykorzystałem cały MGR) MGR się wyczerpał. Każdy szuka innych źródeł finansowania... Jeśli ktoś wykorzystał 600 tys. netto to możliwe że jego możliwości finansowe nie pozwalały na różnicowanie. Po drugie w pierwszych naborach każdy pojmował "Różnicowanie..." dosłownie, w tym naborze już widać że większość traktuje to jako dodatkowy MGR i stąd taka skala. Ooo zgrozo!! nie wierze że 12000 rolników nabrało ochoty na działalność gospodarczą :D

no dobra masz racje :( zgadzam sie z tobą ja akurat nie mam szansy na mgr bo skladalem . a o roznicowanie to ja mysle ze 30% ludzi chce rozwinac jakas dzialalnosc a reszta to tylko dobiera sobie sprzet do swego gospodarstwa . ja akurat dostalem sie na liste z nr 8xx. i chce rozwinac dzialalnosc poza rolnicza [roboty mam kupe] oczywiscie jak dostane sprzet :rolleyes: pozdrawiam i w nadchodzacym roku życze załapania sie na zielona liste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

no dobra masz racje :( zgadzam sie z tobą ja akurat nie mam szansy na mgr bo skladalem . a o roznicowanie to ja mysle ze 30% ludzi chce rozwinac jakas dzialalnosc a reszta to tylko dobiera sobie sprzet do swego gospodarstwa . ja akurat dostalem sie na liste z nr 8xx. i chce rozwinac dzialalnosc poza rolnicza [roboty mam kupe] oczywiscie jak dostane sprzet :rolleyes: pozdrawiam i w nadchodzacym roku życze załapania sie na zielona liste

U mnie pierwsza lista 3711 druga 3727 trzecia 3726 czyli teraz o jeden do przodu.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie moze by tak do jakies gazety napisał moze w tedy kasa sie znajdzie odrazu

jestem za, piszę się na to, proponuję żeby coś razem zadziałać, "efekt motyla" - skoro trzepot skrzydeł motyla może wywołać churaganowe wiatry, to może my możemy spowodować żeby kasa która jest na peno trafiła do nas a nie na lewo do użędniczych kieszeni!

 

panie i panowie może pojedziemy do warszawy na wiejską?

Edytowano przez prezesandrew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

jestem za, piszę się na to, proponuję żeby coś razem zadziałać, "efekt motyla" - skoro trzepot skrzydeł motyla może wywołać churaganowe wiatry, to może my możemy spowodować żeby kasa która jest na peno trafiła do nas a nie na lewo do użędniczych kieszeni!

widziałeś jak któryś z urzędników chowa kasę do kieszeni?? więc przestań dziecko chrzanić i się na naukę weź a nie głupoty piszesz i posty sobie nabijasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widziałeś jak któryś z urzędników chowa kasę do kieszeni?? więc przestań dziecko chrzanić i się na naukę weź a nie głupoty piszesz i posty sobie nabijasz.

Koleś nie unoś się od razu, bo nie o to dosłownie mi chodziło. miałem na myśli żeby ludzie na górze skierowali te pieniądze do rolników a nie na premie dla urzędników z ARIMR. Bo widzę że jesteś święcie przekonany o tym że w naszym kraju jest sprawiedliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Sprawiedliwość to by była żeby na różnicowanie składali ci co chcą jakiś biznes otworzyć a nie mleczarze którym mało 300 tyś z MGR to i jeszcze chcą 100 albo (wezmą żonkę) i 200 pociągną z różnicówki ;[ ;[ ;[ ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Skoro można to tak robią. Pretensja do garbatego, że ma dzieci proste. Na premie dla urzędników arimr pieniądze są z innej puli. Czyli z budrzetu krajowego, z naszych podatków. Na dotacje pieniądze są z ue. Poniekąt też z naszych podatków ale w bardzo małym stopniu. Jak ktoś chce na wiejską proszę bardzo. Tylko grzecznie bo inaczej pałką można zarobić i wycieczka się skończy.

A tak poważnie, niezadowoleni zawsze będą. Ktoś się nie załapał na różnicowanie inny na mgr czy młodego lub strukturalną itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Co jest w tym linii bo nie mogę otworzyć

 

Co jest w tym linku bo nie mogę otworzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

Nowy rok już się zaczął,więc dajcie znać ,jak idzie współpraca z ARIMR...

Wzywają na poprawki?

Podpisujecie umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

Witam,

składałem wniosek na MR ale się nie załapałem ale z tego co mówili w Agrobiznesie to mają dostać wszyscy z naboru 2011 ?

Składałem też na różnicowanie i się załapałem. Problem w tym, że nie wiem czy można otrzymać dotację z obu działań ? jeśli tak to w jak to wygląda? Tzn chodzi mi tu o czy jeśli założe działalność to mogę otrzymać młodego rolnika?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

musisz być ubezpieczony w KRUS w pełnym zakresie przez 1 rok, zmieniono to ostatnio ( kiedyś 3 lata było ).

Tylko problem jest taki, że składając wniosek na róznicowanie pewnie nie byłeś nigdy ubezpieczony w KRUS?

Jeśli masz brak krusu to automatycznie zakładając działalnośc lądujesz w ZUS a koszt składki "zje " większą cześć dofinansowania :unsure:.

Trzeba mieć 3 lata krusu aby nie wpaść do ZUS, chyba liczy się ubezpieczenie jako domownik.

To również może nie pomóc, gdyż premier chce wrzucić do ZUS wszystkich "dwuzawodowych" rolników...

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj