kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wacek21    35

W modernizacji jest cos tam pisane ze nie mozna wykonywać nim usług. nie dam sobie reki uciac ale chyba Yacenty kiedys o tym pisal


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

sprzetem na mgr nie mozna swiadczyc usług


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ofertę dealer zrobi od ręki w większości przypadków tak bedzie. Kwestja wipsania treści oferty o danych klienta w gotowym posiadanym przez większość dalerów na ta okazje formularzu. Ja dostałem od ręki 5 mminut może pisanie trwało. Najlepiej dla wszystkiego wczesniej zadzwonić i umówić się.

Co do krus zachodzisz z dowodem wypełniasz takie ale podanie po co ci to i dla kogo i tez trwa 5 minut.

Trochę czasu zajmie wypełnienie wszystkich papierów. Wypełniony wzór wniosku znajdziesz na stronie arimr, linka wklejałem kilka stron wcześniej. Biznes plan tez może zając trochę czasu jeśli tego wcześniej nie robiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A co koledzy jeśli nie znajdziemy żadnego klienta na nasze usługi? Jeśli maszyny będą tylko stały w garaży? Agencja cos może się tego czepiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

tak dokłądnie jest. Ja przerabiałem podobna sytuacje :) jak minie 3 lata krusu to spokojnie zostajesz na krus.

 

Źle mówisz!!!! Teraz jest obowiązek płacenia KRUS dla młodych rolników przez 1 rok!!! Jestem z tego naboru o wiem i wysyłają pisma że nie muszę płacić 3 lata tylko 1 rok. Dlatego młodzi mogą spokojnie składając na różnicowanie, bo zanim wniosek w ARiMR rozpatrzą i zanim się otworzy działalność to i rok minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak tak płac jeden rok krus otwórz działalność. Jak ci dosolą 850 zł zusu to ci się odechce maszyn i wszystkiego.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

ARiMR wymaga żeby płacić przez rok ale w KRUS jeśli chcesz być na tzw podwójnym KRUSie to musisz opłacać przez 3 lata tak mi się wydaje. Najlepiej zadzwoń albo jedz do Oddziału Terenowego swojego KRUSu i tam się dokładnie dowiesz co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dokłądnie jest jak pisze kolega wyzej


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Biznes Planem wymaganym do dokumentacji jest załącznik zwany Ekonomyczny Plan Operacji? Są tam wszystkie wyliczenia ekonomiczne. Czy trzeba pisać oddzielny Biznes Plan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Dlaczego w formularzu Exel EPO nie można plusami z lewej strony wstawić dodkowych tabeli? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dodatkowych wierszy raczej. Widac ne czytałes opisu na stronie arimr. Musisz wejść w narzędzia/opcje/zabezpieczenia. Tam znajdziesz bezpieczeństwo makr. Musisz ustawić małe i bedzie działało. Poczytaj dokładnie na stronie arim tam gdzie znalazłeś ten formularz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

mam takie pytanie z innej beczki. W mgr dopóki nie podpisze się umowy to można zmieniac nieco inwestycje.

Załóżmy że składam na "róznicowanie" na jakąś maszynę , która bede świadczył usługi .to czy póżniej bede mógł ją zmienic na inną czy z chwilą złożenia wniosku juz nic nie mogę zmienic?


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Możesz zastąpić jedne maszyny drugimi ale cel operacji nie może być zmieniony.

No spoko, już na dziś brakuje 38 mln zł w puli :blink: .

Jeszcze 2 dni naboru a potem poczta przez 2 tygodnie, jak to zwykle bywało, pewnie przypadkiem opóźnienia były :lol:

To działanie czeka ten sam los, co MGR.

Ciekawe skąd znajdą dodatkową kasę??

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Trzeba być dobrej myśli, w poprzednim naborze też w pewnym momencie odsyłali z kwitkiem a na koniec wszyscy jednak się załapali, teraz jest końcówka budżetu więc pewnie będą przesunięcia środków, także nie ma się co martwić na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem skąd te srodki presuną. Pozostaje tylko miec nadzieje, że ci od biogazu za bardzo się nie sprężyli i dużo wniosków nie złożyli. Na natsępny rok został tylko młody rolnik i koniec. Dzsiaj byłem w białym. Przedemną była jedna osoba. Jak czekałem doszły jeszcze dwie czy trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

A czy ktoś może wie kiedy pojawią się pierwsze listy i jak będzie z tempem rozpatrywania, czy pójdzie to w miarę sprawnie czy będą ciągnęli rok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tego nikt nie wie arimr ma chyba 30 czy 40 dni na opublikowanie listy trzeba by doczytać w informacjach o programie. Ja tam się nie stresuje jak się załapie to pewnie jakiś świstek przyslą lub zadzwonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

40 dni mają na publikację list

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Co pisaliście w polu Wzrost dochodu z działalności pozarolniczej w EPO? Chodzi mi o to czy sumę z roku docelowego czy różnicę sum z roku bieżącego z docelowym?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W inbstrukcji jest chyba kwota z roku docelowego. Popatrz w instrukcji tam jest napisane jaką sumę wpisać w tym polu, dokadnie nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Do dzisiaj wpłynęło do agencji 3200 wniosków.Pewnie jeszcze z 1000 dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja dziś składałem w mazowieckim wniosek do godz 12:00 było 799 wnioskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj