kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

dejvido    0

kurcze ja tez z wielkopolski jestem i mam numer 71x i nie wiem czy sie zalapie:(

 

fajnie byloby jak by dołożyli kasy , chociaż coś bym z Uni dostał a nie tak jak do tej pory wszystko ze swojej kieszeni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

A ja jestem też z wielkopolski i mam numer 30X. Czyli kiedy moge się spodziewać podpisania umowy? Bo już mnie to oczekiwanie dobija!!!

 

P.S. Mój setny post :lol:

Edytowano przez gazela77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

A ja jestem też z wielkopolski i mam numer 30X. Czyli kiedy moge się spodziewać podpisania umowy? Bo już mnie to oczekiwanie dobija!!!

 

P.S. Mój setny post :lol:

no z tego co pisal kazoo ma nr 23x to ty cos pod koniec kwietnia chyba , nie wiem jak im to szybko idzie w agencji ,ale raczej nie za szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz89    0

Koledzy mam pytanie. w styczniu rodzice zapisali mi gosp rolne i chciałem skłóadać na różnicowanie w tym naborze. Czy mogę skłasdać wniosek na różnicowanie? czy jest jakaś przeszkoda ze jestem młodym rolnikiem i dostałem premie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli byłeś wcześniej ubezpieczony w KRUS jako domownik to nie widzę problemu. Natomiast w innym wypadku pojawia się problem ubezpieczenia społecznego. Aby można było pozostać w KRUS-ie trzeba być ubezpieczonym min. od 3 lat. W innym wypadku ZUS i wyższa składka więc trzeba sobie policzyć czy będzie się to nam opłacało. Co od premii to nie widzę tu problemu ale najlepiej znaleźć kompetentną osobę w ARiMR (to czasem nie jest takie oczywiste) i dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz89    0

byłem ubezpieczony jako domownik ale tylko 1,5 roku a teraz od stycznia jestem ubezpieczony jako rolnik. kurcze wiec bym musiał ZUS płacić z tego wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba ze złozysz sobie wniosek a realizacje czyli załozenie firmy zrobisz sobie po okresie 3 lat mysle ze jak poczekasz te pól roku to nic sie nie stanie bo od złozenia wniosku conajmnij kilka miechow musisz liczyc do momentu podpisania umowy a realizowac mozesz do 2 lat od podpisania umowy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

witam serdecznie i mam pytanie odnośnie wypożyczania sprzętu na usługi przez rolnika/sąsiada który je wziął na różnicowanie czy wypożyczaliście od nich takowe maszyny... proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

panowie wiadomo coś już z tym nowym naborem bo sąsiat mnie już tym denerwóje bo on by chciał a niewie czy bedzie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

panowie a czy ktos moze mi powie czy sa jakies kontrole na roznicowanie.. dzial ;;usługi rolnicze;; czy ktos to juz przechodzil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Witam,

mam takie pytanko. Czy zakupione maszyny muszą być nowe?

Mój tata ma gospodarstwo 13h, i oprócz tego prowadzi działalność gospodarcza od jakiś 15 lat( usługi leśne) Czy on może ubiegać się o dotacje na już funkcjonującą firmę? A, i jeszcze jak jest z tym krusem. Mój tata opłaca zus, a mama krus, i ja jestem od urodzenia w krusie, obecnie mam 19 lat i studiuje, Jakbym sam złożył wniosek o dofinansowanie to bym musiał opłacać składki zus?

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

musza byc nowe i osoba skąłdajaca musi byc na krusi miec ziemie na siebie tzn brac dopłaty


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

musza byc nowe i osoba skąłdajaca musi byc na krusi miec ziemie na siebie tzn brac dopłaty

 

Czytałem na stronie arimr, ze dotacje przewidziane sa dla rolników i ich DOMOWNIKOW, a skoro domownik, to nie rolnik, czyli nie ma ziemi na siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tego co wiem jest taki wymóg zeby miec na siebnei chopciaz kawałek zimi i brac dopłaty.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Czytałem na stronie arimr, ze dotacje przewidziane sa dla rolników i ich DOMOWNIKOW, a skoro domownik, to nie rolnik, czyli nie ma ziemi na siebie...

Nie trzeba wcale mieć na siebie ziemi wystarczy tylko podpisane oświadczenie właściciela lub współwłaściciela nieruchomości, że wyraża on zgodę na realizację operacji bezpośrednio związanej z nieruchomością, jeżeli operacja realizowana jest na nieruchomości będącej w posiadaniu zależnym, lub będącej przedmiotem współwłasności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

A sprzęt na pewno tylko i wyłącznie nowy? Bo chyba nawet "na rozwój gospodarstwa" może być 3 letni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sergio25    0

A sprzęt na pewno tylko i wyłącznie nowy? Bo chyba nawet "na rozwój gospodarstwa" może być 3 letni..

na różnicowanie tylko nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Koledzy mam problem, otóż byłem dzisiaj w US i namieszali mi w głowie i teraz nie wiem jakie wybrać rozliczenie z US żeby był zwrot Vat-u i amortyzacja maszyny :unsure:

- księgi rachunkowe

- podatkowa księga przychodów i rozchodów

 

Która z tych dwóch będzie najlepsza


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja wybrałem podatkową książkę przychodów i rozchodów ale jeszcze za wcześnie żeby powiedzieć coś konkretnego. Myślę, że księgi rachunkowe przy stosunkowo niewielkiej skali działalności są trochę bez sensu.

A przy okazji, składał już ktoś wniosek o płatność do ARiMR z różnicowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

Panowie ogladaliśćie dzis agrobiznes ? Pan Sawicki sie wypowiedział że " czas otowrzyć koperte z przyszlych lat" i że ma starczyc na roznicowanie dla tych co złożyli wnioski w zeszłym roku i na ten nabór co będzie w tym roku , tylko ile co i jak nie mowił , zobaczymy jak to sie dalej potoczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mięso przed wyborcze. :D Rzuca resztę środków do 2013, ale elektorat będzie. wink.gif

 

Jak wygląda sprawa z różnicowaniem w mazowieckim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

Tak właśnie pomyślalem że doskonale wiedzą że wybory za pasem :)przez to chca sie przypodobać opinii publicznej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj