kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

bialy2005    581

w ryczałcie nie odliczasz amortyzacji i płacisz od kazdej złotówki wystawionej na fakturze


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

a ile procent od dochodu placi sie podatku??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

18


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

wiec bylo by to do przeskoczenia a ile musial bym faktor wystawiac jak myslicie zeby sie US nie czepil??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

cześć jeżeli na mgr nie kupie maszyn będę chciał kupić na różnicowanie ciągnik i pług do niego na usługi do orki powiedzcie mi jak by to wyglądało wiadomo usłóg bym miał z 10 ha rocznie może i więcej ale głownie by ten ciągnik pracował u siebie na 40 ha doradźcie jak by to wyglądało bo jestem zielony w róznicowaniu z tego co czytałem to trzeba założyć działalność oki jaki wtedy bym płacił krus lub jak by na tatę może bo on jest na zus ? i czy jakby ten ciągnik pracował w innych pracach np siew itp wiadomo by robił wszystko jakby to wyglądało arimr nie doczępiła BY się czy us ? i na jakich zasadach bym musiał bym być na wat i czy mógłbym wtedy np odliczać sobie wat od pasz nawozów i innych produktów nie związanych z tym ciągnikiem i tym pługiem? na razie czekam na odpowiedz z modernizacji ale najprawdopodobniej braknie kasy na mój wniosek:(

Edytowano przez kubus1988s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek161    0

Ja jestem zupełnie zielony w tym temacie. Od poczatku: moge składać to na usługi prawda ? czyli kupie sobie ciagnik powidzmy za 250000 i co wtedy ? musze jakies faktury pisac ? Ile mozna za to pieniedzy dostac ? Jesli sie sklada na PROW to na to tez mozna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenot    0

amortyzacja noiwej maszyny to 14% rocznie jeje wartosci wiec zeby płacic podatek przy maszynie za 200tys to trzeba by wystawic faktur na 28tys ale do tego jescze sa koszty jak paliwo, czesci td. wiec jescze wiecej a nadal bys nie płacił dochodowego.

biały -dzięki za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Panowie @kubus1988s i @piotrek161 jeżeli nie chcecie czytać od początku to czytajcie od końca, bo pytania podobne do waszych były już nie raz opisywane, no i ile razy trzeba wałkować jedno i to samo?? Czy tak trudno naprawdę poczytać trochę? :unsure:


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

a te 3 lata na krusie żeby pozostać na krus liczy się żeby było 3 lata w dniu składania wniosku czy wdniu podejmowania zakładania tej działalnośc bo ja jakby w tym roku miał 2,5 roku jak jestem na krus ale wiadomo zanim to wszystko przejdzie to by 3 lata już było co nie i bym mógł zostać na kruss plus 200 zł dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Jakie trzy lata na krusie? Chyba Ci się działania pomyliły, bo tu trzeba byc 12 miesięcy.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

Witam wie ktoś może jak wygląda rożnicówka w wielkopolsce , ile wogóle bylo kasy na wielkopolske bo nie moge znalezc tego , z tego co wiem to zmieniły sie sposoby ustawiania kolejnosci z dnia 14 grudnia 2010.

 

"Kolejność operacji będzie ustalana na podstawie następujących kryteriów wyboru:

 

1) powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie (0-10 pkt) – najwyższą liczbę punktów uzyskają operacje realizowane w gospodarstwach o najmniejszej powierzchni użytków rolnych;

 

2) podstawowy dochód podatkowy gminy na 1 mieszkańca (0-5 pkt) – najwyższą liczbę punktów uzyskają operacje realizowane w gminach o najniższym dochodzie;

 

3) powierzchnia użytków rolnych na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW) (1-3 pkt) – najwyższą liczbę punktów uzyskają operacje realizowane w gospodarstwach położonych w największej części na obszarach ONW;

 

4) nieuzyskanie pomocy ani w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, ani w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętych PROW 2007-2013 – preferowane będą operacje realizowane przez wnioskodawców, którzy nie otrzymali wsparcia z ww. działań."

 

i z tego co sie wczoraj dowiedziałem to jest obecnie przerabiany wniosek 350 , a do ilu starczy wie ktoś może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy powiedzcie, czy w różnicowaniu można kupić maszynę przed podpisaniem umowy, bo nigdzie nie mogę się tego doczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

W związku z tym ze podpisałem już umowę i rozliczać się będę na zasadach ogólnych mam dwa pytania:

1.Czy Vat zostanie zwrócony od całości inwestycji czy od kwoty pomniejszonej o wartość dofinansowania?

2.Czy można w przyszłości dokupić jakieś maszyny, aby świadczyć nimi usługi i czy jest możliwość uzyskania zwrotu Vat za ich zakup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

koledzy a powiedzcie czy cos dzieje sie w malopolsce... bo ja skladałam w grudniu , mam nr.396 i jeszcze nie mam żadnego odezwu z agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

koledzy dostałem poprawki na zróżnicowanie dochodów :) 6 miesięcy od złożenie wniosku. Planowany zakup koparkoładowarka nh 110 lub 115.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

Dostałem decyzję odmowną ze względu na wyczerpany limit środków województwo mazowieckie . ;[ Jakaś paranoja składałem 22 grudnia a wnioski przyjmowali do 29. Poco Sawicki kazał przyjmować wnioski do wartości 120% dostępnych środków nie dokładając kasy. Maja rozpoczynać nowy nabór jak nie starczyło pieniędzy w poprzednim naborze, ręce opadają. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Złożyłem wniosek 17 grudnia woj podkarpackie jakieś 3 tyg temu były poprawki i do teraz nie ma żadnej wiadomości... nowa maszyna już by się przydała bo stara nawaliła ale jeszcze jedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Dostałem decyzję odmowną ze względu na wyczerpany limit środków województwo mazowieckie . ;[ Jakaś paranoja składałem 22 grudnia a wnioski przyjmowali do 29. Poco Sawicki kazał przyjmować wnioski do wartości 120% dostępnych środków nie dokładając kasy. Maja rozpoczynać nowy nabór jak nie starczyło pieniędzy w poprzednim naborze, ręce opadają. :(

Dostałeś decyzję czy informacje, że wniosek nie mieści się w limicie środków. Do mnie przyszła informacja że wniosek nie mieści się w limicie a tydzień później poprawki. A też nie wiem jaki jest sens rozpoczynać nowy nabór jak poprzedni nie został do końca rozpatrzony. Najlepiej pisać do ministerstwa może przesuną środki, na młodego rolnika przesunęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

hm miałeś czas od sierpnia do grudnia złożyłeś w grudniu i masz pretensje ja złożyłem we wrześniu i miałem obawy czy się załapie pozdrawiam i polecam w następnym naborze wykazać się większym refleksem


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek    0

ponawiam pytanie:

 

czy zakupiony sprzęt w ramach programu ma być zakupiony a na:

 

Jan Kowalski czy na firmę XYZ Jan Kowalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

ponawiam pytanie jeżeli brałem premie młodego rolnika mogę teraz składać na różnicowanie poza rolnicze i wnioskowac o ciągnik z pługiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

ponawiam pytanie:

 

czy zakupiony sprzęt w ramach programu ma być zakupiony a na:

 

Jan Kowalski czy na firmę XYZ Jan Kowalski

Najpierw zakładasz działalność,póżniej bierzesz sprzęt,tzn.faktura ma być na firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj