kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

semos    77

do tej pory w różnicowaniu o dofinansowaniu decydowała kolejność składania wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro65    1

Dzisiaj zawiozłem poprawki do ARiMR,ciekawe ile czasu musi jeszcze upłynąć żeby podpisać umowę???


PSP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

do tej pory w różnicowaniu o dofinansowaniu decydowała kolejność składania wniosków

 

 

A zapewne w tym roku tak namieszają, że nie będzie wiadomo o co chodzi. Ja się obawiam, że wywiną taki numer jak z MGR w zachodniopomorskim...

(nie było dla niemleczarzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

W tym roku będą inne zasady przyznawania wniosków

http://www.agrofoto.pl/artykul-nowe-zasady-rankingowe-160593.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Nie wiecie może, czy jak złożyłem wniosek w grudniu, (nie miałem jeszcze żadnego wezwania, kwota inwestycji 100tyś)czy byłaby możliwość "dopisania" do wniosku dodatkowych etapów tak żeby wykorzystać całą pulę zwrotu??

I jeszcze jedno w przyszłym roku w nowym naborze być może też bym skorzystał z tego programu, ale jedyny ciągnik jaki mogę wpisać do wniosku to U3512, który w 98r był kupiony na kredyt preferencyjny na poprzedniego właściciela, czy to będzie przeszkodą?? Ewentualnie jak można by to ominąć, bo nie chcę zbytnio brać nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Ja mam takie pytanie bo mam fajną dużą stodołę niestety prawie całkowicie rozwaloną czy mógłbym dostać dotacje na jej odbudowę? I jaki ma mieć charakter to różnicowanie? To ma być tylko zwykła firma (np. handel sprzętem lub tartak) i jakie są warunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajko    0

wie ktoś jak daleko są z rozpatrywaniem wniosków w woj. śląskim bo już prawie 4 miesiące mija od złożenia wniosku i cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Mam fajny pomysł, na różnicowanie. Przypuszczam, że by się sprawdził. Pewnie i tak, albo bym się nie załapał, albo by mi nie dali. Trochę poza......... i sam se sfinansuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro65    1

kajko ja wczoraj zawiozłem poprawki do Częstochowy,a poprawki przysłali mi po 5 miesiącach także jeszcze musisz poczekać około 1 miesiąca


PSP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Nie wiecie może, czy jak złożyłem wniosek w grudniu, (nie miałem jeszcze żadnego wezwania, kwota inwestycji 100tyś)czy byłaby możliwość "dopisania" do wniosku dodatkowych etapów tak żeby wykorzystać całą pulę zwrotu??

I jeszcze jedno w przyszłym roku w nowym naborze być może też bym skorzystał z tego programu, ale jedyny ciągnik jaki mogę wpisać do wniosku to U3512, który w 98r był kupiony na kredyt preferencyjny na poprzedniego właściciela, czy to będzie przeszkodą?? Ewentualnie jak można by to ominąć, bo nie chcę zbytnio brać nowego.

 

 

 

1. Wnioskowałeś 50tyś dostajesz max tyle ile wpisałeś we wniosku czyli 50tyś max ...

2. Na różnicowanie tylko maszyny nowe.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

ad.2 Chodziło mi o to że, ten U3512 byłby wpisany we wniosek jako zaplecze do prowadzenia działalności i do niego wziąłbym jakieś dodatkowe maszyny, chyba że, przeszło by maszyny np. pod wynajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

koledzy jaki wybieracie sposób rozliczenia na różnicowaniu

- księgi rachunkowe

-podatkowa ksiega przychodów i rozchodów

- ryczałt

 

jak kupujecie sprzęt to na fakturze jest na gospodartwo rolne czy na np "usługi rolnicze jan kowalski"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

koledzy orientuje się ktoś czy będze nabór na różnicowanie w tym roku w Wielkopolsce bo obiło mi się o uszy że będzie tak jak z MGR czyli naboru nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek    0

mam podobne pytanie jak użytkownik Husky:

 

Czy można odzyskać vat od zakupowanego sprzętu na różnicowanie (będą to usługi dla rolnictwa - zakupowane będą maszyny rolnicze) - bo to są jakby maszyny na działalność wg agencji a nie do rolnictwa, mimo że i tak będą w rolnictwie wykorzystywane wiec czy należy się zwrot całego vatu jeśli jestem na zasadach ogólnych jako rolnik.

Edytowano przez wladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

vat mozesz odzyskac tylko wtedy jak załozysz działalanosc na zasadach ogólnych vat. Jesli załozysz na ryczałcie to nie odzyskasz vatu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek    0

tylko żeby odzyskać taką dużą kwotę vatu to trzeba najpierw ten vat zapłacić do US czyli wykonać na tyle usług rolniczych fakturowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

wcale że nie nie wystarczy wykonać jedną usługe danym sprzętem i cały vat w 25 dni jest odzyskany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Najlepiej wybrać rozliczanie na zasadach ogólnych przy zakładaniu działalności poza rolniczej, bo wtedy można z zakupionych maszyn odzyskać cały vat, czyli jeśli wydasz na maszyny 200 000 netto, 246 000 brutto to 46 000 zwróci skarbowy. Z tego co wiem to jeśli ktoś prowadzi gospodarstwo i rozlicza się z vatu to musi uzyskać tylko wpis do ewidencji działalności gospodarczej bo NIP i REGON mu się nie zmienią i nadal zachowa nazwę np: GOSPODARSTWO ROLNE JAN KOWALSKI. Pozatym będąc na vacie można odliczyć vat od paliwa, wszelkiego rodzaju smarów, olei, serwisów itp,. Oczywiście przy różnicowaniu nie można przekroczyć rocznego dochodu na czysto około 2 800 bo przeżucą z krusu do zusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

Mariusz650, zapewne nie jestes beneficjentem programu róznicowanie i piszesz bzdury nie chodzi o ok 2800zł dochodu tylko podatku

Edytowano przez Husky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dzis byłem u swojej ksiegowej i co do amortyzacji maszyn kupionych w tym programie liczy sie od kwoty pomniejszonej o dofinansowanie. Mówiła ze to sprawdzali i jakis tam artykuł na to jest w prawie i juz tak komus rozliczała. Ale dla pewnosci chyba napisze pismo do US o interpretacje, żeby pózniej nie było problemów.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

Ja kupiłem kombajn na różnicowanie, tylko ze miałem fakturę na gospodarstwo wystawioną w marcu a działalność założoną w w późniejszym terminie, wiec nie mogłem odzyskać VATu z tej maszyny jako na działalność, ale po napisaniu oświadczenia że maszyna jest przekazana z własnego rolnictwa na działalność usługowa VAT został zwrócony. A będąc na ogólnych warunkach z gospodarstwa i mając maszynę na różnicowanie nie możesz kupować paliwa jw. Gosp. Rolne Jan Kowalski, tylko na Jan Kowalski lub jeżeli jest jakaś nazwa firmy usługowej, tak jest tez z wszystkimi przeglądami, serwisami, częściami. Faktury muszą być wystawione na działalność! Działalność usługowa i swoje gosp do całkowicie różne rzeczy, nie można tego powiązać, np. nie możesz pracować maszyną z różnicowania w swoim gospodarstwie, a maszyną z modernizacji nie możesz pojechać gdzie kolwiek indziej pracować niż w swoim gospodarstwie.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

maszyna z róznicowania mozesz pracowac w swoim gospodarstwie pod warunkiem ze wystawisz sobie fakture za dana usługe wykonana ta maszyna :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Dzis byłem u swojej ksiegowej i co do amortyzacji maszyn kupionych w tym programie liczy sie od kwoty pomniejszonej o dofinansowanie. Mówiła ze to sprawdzali i jakis tam artykuł na to jest w prawie i juz tak komus rozliczała. Ale dla pewnosci chyba napisze pismo do US o interpretacje, żeby pózniej nie było problemów.

 

 

US nie odpowie na takie pismo. Pismo trzeba wysłać do Krajowej Informacji Podatkowej do Płocka, tam jest informacja dla woj. lubelskiego. Po ok. 90 dniach otrzymasz indywidualna interpretację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

@Husky -- to ty piszesz bzdury i to przez duże B...

Kolega @ Mariusz ma racje , nie można przekroczyć 2.900 dochodu bo wskakuje sie na zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj