kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

Też mi się wydaje, teraz to tak naprawdę dofinansują dilerów maszyn bo zazwyczaj oni świadczą usługi a nie korzystali z mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

to lipa jesli tak zrobia...

 

Dla jednych lipa a dla innych bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

według pierwszych ustaleń na usługi rolnicze nie bedzie mozliwosci zakładania NOWYCH działalności. A wsparcie na maszyny rolnicze dostaną Ci którzy prowadzą działalność 3 lata na rynku. Dla mnie zapis idealny bo mam dwie firmy ktore się łapia i nie trzeba patrzeć na idiotyczne ekspertyzy przy wyborze maszyn. 

 

Na różnicowanie bedzie mozliwość załozenia czegos nowego ale na pewno nie na maszyny i usługi rolnicze.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

@statek

Działalność musi być 2 lata według początkowego projektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

według pierwszych ustaleń na usługi rolnicze nie bedzie mozliwosci zakładania NOWYCH działalności. A wsparcie na maszyny rolnicze dostaną Ci którzy prowadzą działalność 3 lata na rynku. Dla mnie zapis idealny bo mam dwie firmy ktore się łapia i nie trzeba patrzeć na idiotyczne ekspertyzy przy wyborze maszyn. 

 

Na różnicowanie bedzie mozliwość załozenia czegos nowego ale na pewno nie na maszyny i usługi rolnicze.

Któraś z tych dwóch firm jest może firmą utworzoną w związku z różnicowaniem. Jeśli tak nie obawiasz się ani trochę że ze względu na wcześniejsze korzystanie z różnicowania możesz nie dostać dotacji? Bo ja tak mam i trochę się tym martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to jesli 2 lata to jeszcze lepiej bo i ja i ojciec mozemy bez problemu

 

 

jesli masz staż tych dwoch lat to czego masz sie martwic? przeciez nie bedziesz brał na stworzenie firmy tylko na jej rozwój


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Któraś z tych dwóch firm jest może firmą utworzoną w związku z różnicowaniem. Jeśli tak nie obawiasz się ani trochę że ze względu na wcześniejsze korzystanie z różnicowania możesz nie dostać dotacji? Bo ja tak mam i trochę się tym martwię.

 

Statek zapewne mówi o programie Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych na który jest 500 tys. zwrotu i twoja działalność musi być założona min. 2 lata, lecz jest tutaj warunek że nie można było korzystać z modernizacji 2007-2013, o tej nowej nie ma wzmianki na razie. Tutaj jest że można było korzystać z różnicowania w 2007-2013 ale te osoby które korzystały są na końcu kolejki, lecz zapewne nie będzie na to dużo osób a te co będą to prawie każdy korzystał z różnicowania więc i tak się każdy dostanie, bo takich firm co mają usługi a nie korzystali z modernizacji jest garstka

 

Natomiast ty mówisz zapewne o programie Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej na który jest 100 tys. zwrotu ale celem programu nie mogą być usługi rolnicze, i z tego nie mogą korzystać osoby które korzystały z różnicowania 2007-2013 oraz młody rolnik z 2014-2020 oraz ci z Restrukturyzacja małych gospodarstw z 2014-2020. Dodatkowo trzeba przejść na zus czyli raczej albo zmienią założenia albo będą przesuwać pieniądze na inne programy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Gdzie znalazłeś zapis że nie można było korzystać z modernizacji?

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/wspolna-polityka-rolna/projekt-prow-na-lata-2014-2020.html

 

tu jest napisane o tym ze trzeba prowadzić wcześniej 2 lata ale nic o modernizacji nie ma


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Data publikacji na farmerze to 21.05.2014r


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Tak widziałem to. Ale to tylko przykład. Różnego rodzaju czasopisma też tak pisały. Jednak nie wiem skąd brały informację. Jak by nie było nie ma szczegółów opublikowanych na stornie agencji. Dlatego jest to wszystko nie pewne.

Takie artykuły dużo ludzi ostudziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Szkoda by było żeby taki zapis się znalazł, bo na modernizacje to d*pa nie wsparcie. 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Mogę jakoś odstąpić od umowy Bo już mam podpisaną i wgl ale jednak nie chce tego czy juz nie mogę muszę  wziąć ta maszynę ?  czy można rozwiązać umowę z agencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie słyszałem o takim przypadku. dzwoń do agencji


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Witam,

Arimr znalazła pieniądze i przesunęła mnie na zieloną listę(od momentu złożenia wniosku minęło ponad 3 lata!) Wniosek dostałem do poprawki.

Potrzebuje porady a telefon do osoby obsługującej wniosek ciągle zajęty albo wyłączony.

- wniosek był pisany na ciągnik teraz zamiast tego wziąłbym maszyny(PKD te same). Jest możliwość zmiany? (co wtedy poprawiam? cały plan ekonomiczny? )

- jest szansa żeby na PKD usług rolniczych dobrać zamiatarkę? Jak to uzasadnić?

Ewentualnie czy ktoś podejmie się poprawki wniosku?(wiadomość na priva)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na pewno kwota refundacji nie może Ci wzrosnąć. Resztę trzeba doczytać w instrukcji i rozporządzeniu. Nie pamiętam dokładnie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Cel działania nie może ulec zmianie: jak było na konkretne usługi, to musi być, więc jeśli masz możliwość pozostania w tym samym celu, to OK. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jak ja dzwoniłem do ARiMR to mówili że jest możliwość zmiany raz PKD tylko że maszyny musisz kupić do końca czerwca bodajże tj do tego czasu trzeba się rozliczyć i to jest termin ostateczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

cel się nie zmieni. 

PKD zostanie to samo.

Jestem ciekaw ile im zajmie czasu sprawdzenie wniosku jeżeli wyśle go w przyszłym tygodniu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ja wysłałem w tym tygodniu, wszystko zmieniłem we wniosku wszak po 3 latach się sytuacja zmieniła. Ciekawe do kiedy i jak agencja się do tego ustosunkuje. Oby jak najszybciej co będzie można zacząć już działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Gdzie znalazłeś zapis że nie można było korzystać z modernizacji?

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/wspolna-polityka-rolna/projekt-prow-na-lata-2014-2020.html

 

tu jest napisane o tym ze trzeba prowadzić wcześniej 2 lata ale nic o modernizacji nie ma

 

W zatwierdzonym projekcie przez KE, na stronie arimr był opublikowany jakieś 2 mies. temu, dla mnie też było by idealnie, 500 tys. zwrotu to jest spora sumka a spełniałbym warunki gdyby nie ten zapis o braku modernizacji 2007-2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

To chyba zależy od tego w jakiej formie rozliczasz podatek dochodowy. Jak w ryczałcie to nie uwzględniasz amortyzacji, jak ogólne to i owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przeczytaj sobie umowe. Wystarczy nie złożyć wniosku o płatność. Ale lepiej żebyś wysłał do agencji pismo, że rezygnujesz to być może ktoś inny skorzysta z "twoich" pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj