kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Arek    218

Raczej żadnej maszyny rolniczej nie będzie można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Po pierwsze to będzie wymagany ZUS (a to trochę ludzi ostudzi) tak to też potwierdzam że maszyny rolnicze chyba nie będą brane pod uwagę.

 

A gdzie kolego to wyczytałeś, że ZUS będzie wymagany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

To jakieś ,,fachury" w telewizorku prawili jakieś trzy tygodnie temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

jak to jest z tą ankietą monitorującą,czy ktoś już ją wypełniał  i czy ARiMR coś przypomina o zoobowiązaniach tak jak było to w Młodym Rolniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karold14    4

dołączam się do pytania wyżej na temat ankiety i chciałbym zapytać czy u kogoś była kontrol, na krtórej sprawdzali stan licznika mtg w ciągniku w stosunku do wystawionych faktur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zdarzało się.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

a jak wygląda obecna sytuacja z różnicowaniem bo aktualnie lista przesuwa sie w lawinowym tempie tzn ponad 100 osób na każdą aktualizację brakuje mi około 130 nr z listy ogólno-krajowej aby być na zielonej. Co sprawia że tak to idzie po prostu chcą zamknąć listę i definitywnie mówią dziękujemy pieniędzy nie ma czy dołożyli coś do puli czy może dogrywka na prow spowodowała że ludzie rezygnują z tego działania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja to zrozumiałem tak. Wziąłeś dofinansowanie w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w ramach PROW 2007-2013 rok temu. I już chcesz uciekać na emeryturę?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak bo mam juz wiek emerytalny a gospodarstwo chce przekazać synowi wiec moje pytanie jest takie czy jak bede na emeryturze moge prowadzić działalnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Mam pytanie prowadze od roku róznicowanie czy jest możliwość przejscia na emeryture i zbycia gospodarstwa na syna?

 

możesz o ile bedziesz nadal spełniał warunki określone w umowie (rzuć okiem) dwóch znajomych z naboru 2010 przeszło na emeryturę - opłacasz wtedy składkę zdrowotną w ZUS (około 270zł miesięcznie), więc wszystko trzeba na chłodno skalkulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Rozliczając się z podatku na zasadach ogólnych na KPiR jaki PIT składa sie do US ? Jeszcze nie byłem u księgowej a jakoś nie mogę tego wygooglać.

 

Na zakończenie roku pit 36 a miesięcznie/kwartalnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

Mam pytanie do ankiety monitorującej. II.2 Wskaźniki rzeczowe, którą tabelę należy wypełnić "Liczba utworzonych stałych miejsc pracy" czy "Liczba utworzonych sezonowych miejsc pracy"?? działalność usługi dla rolnictwa, beneficjent sam wykonuje usługi, działalność prowadzona jest na stałe (nie okresowo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem już ze moge przejsć na emeryture tylko musze czakac za decyzja zanim mi ja przyznaja i zebym miał ciagłosc w prowadzeniu działalnosci to syn moze mnie jako domownika na czas czekania za decyzja zarejestrować w KRUS a pozniej jak juz bedzie decyzja to z tym dniem przejsc na ZUS? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Pytanie do beneficjentów którzy dostali ankietę.

Mianowicie w jaki sposób wyliczaliście wartość dodaną brutto?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Właśnie chciałem o to samo zapytać: czy np. koszty paliwa i przychód ze sprzedaży/wykonanej usługi wyrażać w cenach netto, czy brutto? Bo już zgłupiałem, a w instrukcji nie ma tego nigdzie wyraźnie napisane.

 

Druga sprawa tyczy mth. Co w przypadku, jeśli w maszynie jest mniej MTH niż wystawionych za usługę dokumentach? U mnie na przykład nie bije 1 MTH nie równa się 1H zegarowej.

 

 

Edytuję

 

Dzwoniłem do ARiMR i powiedzieli, żeby rozliczać w cenach brutto, nie każdy rozlicza VAT na zasadach ogólnych.

Edytowano przez Peron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymen1    1

Wiem że na pewno w tym temacie jest pytane o to co ja chcę wiele razy ale tyle stron przewertować to chyba do rana by mi zeszło xD

Tak więc prowadzimy gospodarstwo i nie dawno dostaliśmy pieniądze na modernizację a teraz chcielibyśmy się pokusić o różnicowanie chodziło by o siewnik do podsiewu traw i może jak by dało radę jakiś mały ciągnik ok 70km czy byłaby możliwość dostania pieniędzy? Jeśli tak to na jakich zasadach udowadnia się że maszyny pracują na usługach i czy bez przeszkód mógł wykorzystywać ten ciągnik w gospodarstwie? Tata jest po 50 i myślę że byłoby roboty na wsi dla takiego siewnika ponieważ w koło praktycznie same łąki ;) A i czy jeśli tata wziął by fakturę za ten sprzęt to czy mógł by odliczyć VAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z 2007-2013 nie będzie już naboru a z nowego raczej nie dostaniesz jak nie masz działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karold14    4

a jesli ktos juz skorzystal z roznicowania 2007-2013 i prowadzi dzieki temu dzialalnosc to czy w nowym naborze bedzie mogl ponownie skorzystac z roznicowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Na to wygląda że tak. Ale jest warunek, jeśli nie korzystał z modernizacji w 7-13r.

A DG prowadzi co najmniej dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karold14    4

a jesli ktos skorzystal i z modernizacji i z roznicowania to wtedy juz skorzystac z roznicowania nie bedzie mogl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Uważam, że producenci maszyn będą silnie lobbować, żeby ten zapis został zniesiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj