kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Eryko    35

A jak mam wynajem urządzeń i maszyn rolniczych to mam tylko pisać faktury wynajem ciągnika czy mogę też konkretnie pisać usługi np."Orka pługiem obrotowym"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Musisz się dostosować do swojego PKD.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

mam pytanie odnosnie prowadzenia firmy na krusie. czy jesli maz ma firme na siebie na krusie i jest platnikiem vatu a zona tez ma "hektary" na siebie to czy plody rolne ze swojego pola moze "sprzedawac" mezowi i odzyskiwac vat ryczaltowy? oczywiscie zona na vacie nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Musisz się dostosować do swojego PKD.

 

OK,rozumiem,

A powiedz mi jaki pisać na fakturach ilość jako godziny czy mogę pisać doby? Jeszcze mam pytanie czy jak do agencji mam wpisane "Wynajem i dzierżawa maszyn i urządzen rolniczych" to czy mogę odśnieżać drogi dla urzędu gminy ciągnikiem wziętym na różnicowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W zależności jak wypożyczasz. A usługi możesz wykonywać nawet dla nowej Pani Premier :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla agencji może odśnieżać drogi i dla Pani premier?

Wszystko zależy od kodu PKD jakim jest opisana jego działalność. A odśnieżanie zawarte jest w innym kodzie niż wypożyczanie maszyn rolniczych czy wykonywanie usług dla rolnictwa.

Tak na marginesie odśnieżanie jest zawarte w kodzie PKD - pozostałe sprzątanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Wypożyczam czasami fikcyjnie wujowi czy komuś bo sprzęt robi też u mnie w gospodarstwie.

Faktur z odśnieżania raczej agencji nie wypada pokazywać.

 

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz14523    0

mam pytanie.chciałbym otworzyć punkt z usługami spawalniczymi.czy muszę mieć ukończony kurs spawalniczy i papierek że umiem spawać żeby taką działalność założyć?czy wystarczy tylko że umiem to robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wystarczy, że masz umiejętności. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz14523    0

a powiedzcie mi pokrótce ,żeby założyć działalność pozarolniczą i otrzymać jakieś fundusze unijne to od czego trzeba zacząć i gdzie najpierw się udać.kiedy i gdzie składa się wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To wymaga większego zaangażowania niż napisanie posta na forum. Śledź raz w miesiącu stronę ARiMR, jeżeli coś będzie dawaj z konkretnym pytaniem wtedy ktoś podpowie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Łukasz są jeszcze nabory ale w zależności od miejsca Twojego zamieszkania. Napisz jaki powiat i gminę zamieszkujesz. Może akurat załapiesz się na nabór po starych zasadach.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak tylko że np. jego powiatowe LGD nawet jeśliby prowadziło nabór, może mieć ustalone priorytety, które zakładają rozwój np. agroturystyki i tylko takie przedsięwzięcia będą dofinansowywać. Co gasi zapał wielu zainteresowanych dofinansowaniem.

 

Więc to że mu sprawdzisz czy w jego LGD jest nabór nic nie zmieni. Tak jak powiedziałem, jeżeli coś chce z tego wykrzesać musi bardziej się zaangażować. Odwiedziny, ODR, LGD, ARiMR, oraz w związku z DG: KRUS, US i księgowy jeżeli sam zainteresowany nie jest w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy spotkaliście się z przypadkiem, gdzie beneficjent w danym roku uzyskał 0zł przychodów? mam teraz taki case i zastanawiam się jak do tego podejść, oczywiście nie wynikało to ze złej woli beneficjenta lecz z szeregu niezależnych od niego czynników, jednak ARiMR zarzuca brak realizacji celów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Pytanie do osób którym mineło już 5 lat od przyznania dotacji, mieliście kontrolę po 5 latach? Co sprawdzali i czy był problem gdy ktoś nie spełnił biznesplanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ło ludzie dajta spokój :P

O której zamykają sekretariaty w OR? Chyba 15.30 więc ja byłem 15.25 i mówię że chcę wniosek o aneks złożyć. Oni na to że mam 5min. Więc proszę o druk do wniosku. Oni z niesmaczną miną odpowiadają że nie ma i to trzeba już mieć przygotowane. Więc ja proszę o czystą kartkę i długopis... Szybko na korytarz (nawet gdy się nie spieszę i staram to i tak bardzo nieestetycznie piszę - pismo lekarskie) i jadę z koksem. Ale zaraz jaki to nr. umowy :blink: . Szybko dzwonię do żony, za czym znalazła te papiery też minęły ze dwie minuty. Nabazgrałem dane, nr umowy, prośbę o przesunięcie terminu realizacji. Złożyłem, pieczątkę przybili oddali ksero i wszystko gra. (w domu jak to czytałem to po pierwsze zdania były nie poprawnie sformułowane, no i ledwo szło to rozczytać) ale jakoś nikomu to nie przeszkadzało wszystko ok.

 

Więc napisz ten wniosek na byle czym. Ważne abyś zamieścił dane, nr. umowy oraz oznajmił o co wnosisz we wniosku i z jakiego powodu no i się podpisał. Tyle wystarczy.

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIK    0

czy spotkaliście się z przypadkiem, gdzie beneficjent w danym roku uzyskał 0zł przychodów? mam teraz taki case i zastanawiam się jak do tego podejść, oczywiście nie wynikało to ze złej woli beneficjenta lecz z szeregu niezależnych od niego czynników, jednak ARiMR zarzuca brak realizacji celów

 

Napisz co od ciebie chcieli?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

znajomy otrzymał pismo, w którym ma wyjaśnić dlaczego osiągnął 0zł przychodu, ma również udowodnić, iż DG prowadzi oraz wskazać w jaki sposób pozyskuje klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A jakie założyliście działalności gospodarcze? Jak oceniacie po roku dwóch kilku latach warto było zaryzykować? I co właśnie w przypadku kiedy biznes nie wyjdzie czytaj 0zł dochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

mam takie pytanie czy w tym nowym prow-wie będzie możliwość złożenia wniosku na Różnicowanie ? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wnioski będzie można składać ale już nie będzie tak łatwo z maszynami rolniczymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Po pierwsze to będzie wymagany ZUS (a to trochę ludzi ostudzi) tak to też potwierdzam że maszyny rolnicze chyba nie będą brane pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj