kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

kissmy...    67

Problemów z fiskusem nie musisz się bać - w naszej firmie 3 miesiące rachunkowości gratis! :D

 

piszecie interpretacje dla wszystkich izb skarbowych? nie polecam dyskusji z samym sobą na żadnym forum, gdyż taka natarczywość niesamowicie odpycha klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wrzucam skan pisma z ARIMR i prosze Panów doradców którzy tu nam sie wyłonili o ich interpretacje. Przy standardowych kodac PKD czyli usługi rolnicze w produkcji roslinnej i wynajem maszyn. Dla mnie sens pisma jest jeden czyli nie wolno uzywac maszyny poza działalnoscia gospodarcza

 

Slaba jakosc ale w szarosciach nie miesci sie w limicie 500kb

pismo.pdf

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

piszecie interpretacje dla wszystkich izb skarbowych? nie polecam dyskusji z samym sobą na żadnym forum, gdyż taka natarczywość niesamowicie odpycha klienta

 

Niestety Izby Skarbowe piszą sobie interpretacje same :P Tutaj na forum jest tak miło, że aż trudno niczego nie pisać :D a że mamy doświadczenie w doradztwie rolniczym i finansowym - to się chętnie nim dzielimy! :)

 

Wrzucam skan pisma z ARIMR i prosze Panów doradców którzy tu nam sie wyłonili o ich interpretacje. Przy standardowych kodac PKD czyli usługi rolnicze w produkcji roslinnej i wynajem maszyn. Dla mnie sens pisma jest jeden czyli nie wolno uzywac maszyny poza działalnoscia gospodarcza

 

Slaba jakosc ale w szarosciach nie miesci sie w limicie 500kb

 

Skoro się wyłoniliśmy to służymy dalej! :D

Agencja w załączonym piśmie definiuje wykonywanie działalności gospodarczej jako odpłatne świadczenie usług, wskazuje tym samym, że za wykonywanie działalności gospodarczej nie można rozumieć pracy tylko u siebie, natomiast nie pisze przecież, że poza wykonywaniem działalności, nie można używać maszyn na własnym gospodarstwie.

Celem tego pisma jest uświadomienie rolnikowi, czym jest działalność gospodarcza, a nie jest na pewno celem zakaz użytkowania maszyn na własnym gospodarstwie, co wynika wprost z tego pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Agencja sama nie przydziela kodów PKD :) - wybrałeś je sam. Napisz dokładniej co chcesz robić, albo daj cynka na priva

 

mam zamiar świadczyć usługi ładowarką teleskopową Manitou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MikoajBaum    0

mam zamiar świadczyć usługi ładowarką teleskopową Manitou

 

Ok. a jaki miałeś wpisany kod PKD? 01.61.Z? Jeśli tak, to w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Koledzy prowadząc działalność pozarolniczą nigdy nie podpisujcie umowy zlecenie .Moja żonka prowadzi takową działalność od 2008 r w 2010 r podpisała umowę z GUSem na przeprowadzenie spisu rolnego jednocześnie płaciła podwójny krus rok temu zaczeły się kłopoty skończyło się na tym że wykluczyli ją z krus a zus naliczył składki od 2010r które trzeba było uregulować mało tego w tym czasie urodziła się nam córka wtym zamieszaniu musieliśmy oddać kasę do krus a z zus nic się nie należy bo składki nie wpływały terminowo taki błąd kosztował nas kupę kasy i teraz bokiem wyszła nam ta działalność żona poszła do roboty na pełny etat i tak się to przygoda skończyła tak więc uważajcie co podpisujecie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MikoajBaum    0

ale dlaczego została "wykluczona" z KRUS? Przekroczyła graniczną kwotę podatku? W chwili zgłoszenia działalności gospodarczej nie miała za sobą 3 lat opłacania KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

faktycznie ciekawy przypadek, przecież umowy zlecenia nie można uznać za stosunek pracy, ale być może rodzaj prowadzonej działalności bezsprzecznie nie pokrywał się z przedmiotem umowy zlecenia, stąd takie konsekwencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Powodem wykluczenia z krus jest to że zus jest nad krusem a prowadząc działalność pozarolniczą i płacąc podwójny krus w momncie podpisania umowy zlecenie wylatujemy z krus nadmienię że żonka w krusie była od18 lat i żadne prożby nic tu nie dały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Dlatego chciałbym ostrzec użytkowników tego forum przed taką pułapką małe niedopatrzenie kosztowało nas dużo nerwów i kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roart    2

mam nadzieje że niedługo się to wszystko zmieni i będzie można dorobić na umowie zleceniu

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/kredyty-ubezpieczenia/aktualnosci/krus-takze-dla-rolnikow-z-umowa-zlecenia,46692,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

hej mam cheć kupić suszarnie do kukurydzy czy dało by rade wziąśc ją na różnicowanie może ktoś to zrobuł już itp co i jak i kiedy nabór może byc na to na modernizacjie minie dają bo za mało ha kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

W ostatnim miesiacu ja i inni z okolicy którzy korzystali z różnicowania otrzymaliśmy "pismo informacyjne " Że w ciagu 5 lat od otrzymania pomocy w każdej chwiloi moze byc kontrola z ARIMR, US, i całej reszty podczas której trzeba przedstawic faktury ale poza fakturami także umowy, zlecenia, kontrakty na podstawie któych swiadczyło sie usługi oraz dowody na sposób w jakis sie reklamowało swoja oferte. I dodatkowo było zdanie coś w stylu " przypominamy że maszyn i urzadeń zakupionych z dofinasowaniem nie można używac na potrzeby włąsnego gospodarstwa "!!!!!!!!!! I to zdanie chyba wszystko wyjasnia. Wielu z nas którzy korzystli dostawali zapewnienia od pracowników ARIMR oraz innych instytucji ze można korzystac we włąsnym gospodarstwie i teraz bedzie nie mały problemik. bo Np. kuzyn ma ładowarke, ciagnik i na licznikach w ciagu 2 lat ponad 1000godzin a faktur moze na 100godz sie zbierze. Juz widze jaka kase trtzepia firmy korygujace liczniki :) Za NH t5040 i podobne chca 800zł :)

 

Oczywiscie jak wiadomo kontroli nalezy sie spodziewac tuż przed koncem okresu 5 lat. Wtedy weryfikuja czy sie wywiazało z zobowiazan.

 

No dobra, rozumiem, że na te różnicowanie można wziąć również maszyny ? To np. wziąłbym prasę rolującą tak dla przykładu - to raczej jej przebiegu mi nie sprawdzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak się trafi ogarnięty człowiek to sprawdzi liczbę belek a jak trafi się taki jak u mojego kolegi że pyta się go gdzie w tym traktorze jest tablica z numerami ramy a on mówi że nie wie i tamten odpuścił, więc wszystko zależy od kontrolera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszejro    0

W ostatnim miesiacu ja i inni z okolicy którzy korzystali z różnicowania otrzymaliśmy "pismo informacyjne " Że w ciagu 5 lat od otrzymania pomocy w każdej chwiloi moze byc kontrola z ARIMR, US, i całej reszty podczas której trzeba przedstawic faktury ale poza fakturami także umowy, zlecenia, kontrakty na podstawie któych swiadczyło sie usługi oraz dowody na sposób w jakis sie reklamowało swoja oferte. I dodatkowo było zdanie coś w stylu " przypominamy że maszyn i urzadeń zakupionych z dofinasowaniem nie można używac na potrzeby włąsnego gospodarstwa "!!!!!!!!!! I to zdanie chyba wszystko wyjasnia. Wielu z nas którzy korzystli dostawali zapewnienia od pracowników ARIMR oraz innych instytucji ze można korzystac we włąsnym gospodarstwie i teraz bedzie nie mały problemik. bo Np. kuzyn ma ładowarke, ciagnik i na licznikach w ciagu 2 lat ponad 1000godzin a faktur moze na 100godz sie zbierze. Juz widze jaka kase trtzepia firmy korygujace liczniki :) Za NH t5040 i podobne chca 800zł :)

 

Oczywiscie jak wiadomo kontroli nalezy sie spodziewac tuż przed koncem okresu 5 lat. Wtedy weryfikuja czy sie wywiazało z zobowiazan.

 

Dlatego ja do new Holland TD5040 kupiłem nowy licznik 550zł. zniana to 2 min

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Jak się trafi ogarnięty człowiek to sprawdzi liczbę belek a jak trafi się taki jak u mojego kolegi że pyta się go gdzie w tym traktorze jest tablica z numerami ramy a on mówi że nie wie i tamten odpuścił, więc wszystko zależy od kontrolera

I co mu niby da sprawdzenie tej liczby belek? Przecież to tylko rejestruje ile razy została otwarta klapa co nie jest równoznaczne z liczbą zrobionych bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

koledzy czy oprócz ankiety monitorująca za rok następujący po roku w którym otrzymano dotację mam obowiązek przesyłania jakichkolwiek dokumentów do arimr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

witam Równiez pytanie odnosnie ankiety: jesli płatnośc dostałem na koniec grudnia 2012 to ankiete wysyłam w styczniu 2014 ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

do 31 stycznia , ale ponoć oni przysyłąją pismo że ma się tą ankietę wysłać. A może mi ktoś powiedzieć ile stron ma ta ankieta monitorująca bo ja znalazłem tylko 2 strony.

Edytowano przez Rafik87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

koledzy czy ktoś z was przeraiał w tym programie zakup suszarni do kukurydzy na usługii :) i troche na własne potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj