kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Peron    369

Panowie a czy Agencja może się przyczepić, kiedy maszyna nie przychodzi takich dochodów, jak prognozowane? Jakie wartości wpisujecie w ankietę monitorującą?

 

I jeszcze jedno pytanie: jaki macie kod PKD działalności a pod jakim opisem wystawiacie faktury?

 

Bo ja mam: przygotowanie terenu pod budowę, a faktury wystawiam na "Usługa koparko-ładowarką" i teraz się zastanawiam, czy się Agencja nie przyczepi.

Edytowano przez Peron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Witam,może ktoś z Was wie ile czasu ma ARiMR na rozpatrzenie pierwszych poprawek bo właśnie mija miesiąc i nic się nie odzywją, już zaczyna mnie to wkurzać <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Oni nie mają żadnych terminów, także czekaj cierpliwie.My na zieloną wskoczyliśmy w styczniu, a umowę podpisaliśmy w sierpniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

ale pierwsze poprawki po jakim czasie dostaliscie

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

właśnie przyszły paiery z Agencji odnośnie tej poprawk,(po miesiącu oczekiwania) wniosek pozytywnie rozparzony i mam teraz 2 tygodnie na zgłoszenie się i podpisanie umowy :) i ja mam pytanie ten kod PKD to Agencja sama go przydziela czy ja moge go wybrac bo biore ładowarke na usługi i i żebym mógł od czasu do czasu u siebie w gosp.nią robić, może ktoś doradzić w tej sytuacji jak to jest żeby póżniej nie mieć lipy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Powiedz mi jak ci sprawdzą czy ona robiła u ciebie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

A jak mam wpisane we wniosku ciągnik do 130KM a teraz wyszło przy rejestrowaniu że NH T7 170 w homologacji ma 118kw czyli 160KM to przejdzie czy trzeba będzie kombinować,aneksować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Producent albo dealer musi poświadczyć że to moc maksymalna, używana w specyficznych przypadkach. Powinno być okej mój znajomy miał identyczną sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Zna ktoś odpowiedż na moje pytanie? Czy agencja weryfikuje stan motogodzin z tymi wystawionymi na fakturze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

W ostatnim miesiacu ja i inni z okolicy którzy korzystali z różnicowania otrzymaliśmy "pismo informacyjne " Że w ciagu 5 lat od otrzymania pomocy w każdej chwiloi moze byc kontrola z ARIMR, US, i całej reszty podczas której trzeba przedstawic faktury ale poza fakturami także umowy, zlecenia, kontrakty na podstawie któych swiadczyło sie usługi oraz dowody na sposób w jakis sie reklamowało swoja oferte. I dodatkowo było zdanie coś w stylu " przypominamy że maszyn i urzadeń zakupionych z dofinasowaniem nie można używac na potrzeby włąsnego gospodarstwa "!!!!!!!!!! I to zdanie chyba wszystko wyjasnia. Wielu z nas którzy korzystli dostawali zapewnienia od pracowników ARIMR oraz innych instytucji ze można korzystac we włąsnym gospodarstwie i teraz bedzie nie mały problemik. bo Np. kuzyn ma ładowarke, ciagnik i na licznikach w ciagu 2 lat ponad 1000godzin a faktur moze na 100godz sie zbierze. Juz widze jaka kase trtzepia firmy korygujace liczniki :) Za NH t5040 i podobne chca 800zł :)

 

Oczywiscie jak wiadomo kontroli nalezy sie spodziewac tuż przed koncem okresu 5 lat. Wtedy weryfikuja czy sie wywiazało z zobowiazan.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

po 5 latach i tak większość użytkowników będzie dokonywało korekty wskazań licznika motogodzin, a o takiej usłudze najlepiej rozmawiać z samym serwisantem, najgorsze w tym całym porządku ARiMR jest to, iż interpretacje zmieniają się im jak w kalejdoskopie, a informacje udzielane beneficjentom zmieniają się po każdym szkoleniu, dlatego stanowczo polecam dyktafony i maile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

ja rozmawiałem z osobą z ARiMR która rozpatruje mój wniosek i powiedziała mi że można używać maszynę w swoim godpodarstwie ale nie można wystawiać sobie samemu faktur.Tak mówił ten człowiek w dniu podpisania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tak wszyscy mówili :) a teraz im sie odminiło. czekaj na list z ARIMR z informacja.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

@biały2005, ale ta informacja z ARiMR przyjdzie na początku zaraz po podpisaniu umowy czy już pod koniec tego 5-cio letniego zoobowiązania. bo ja umowe podpisałem jakieś 3 tyg.temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie około 2 lata po otrzymaniu kasy. Od podpisania umowy jakies 2,5 roku.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Na fakturze nie musisz mnieć godzin a tymbardziej mth, bo to co innego, przynajmniej w większości nowych ciągników, po 2. Dojazdy itp. A jak nie to cofnięcie licznika zostaje co akurat nie jest aż tak drogie, tymbardziej jak ktoś ma elektroniczny wyświetlacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś odpowiedż na moje pytanie? Czy agencja weryfikuje stan motogodzin z tymi wystawionymi na fakturze?

Jeśli chodzi o motogodziny to Agencja ma prawo je sprawdzić, ale mimo to nie może wyciągnąć żadnych konsekwencji.

 

I dodatkowo było zdanie coś w stylu " przypominamy że maszyn i urzadeń zakupionych z dofinasowaniem nie można używac na potrzeby włąsnego gospodarstwa "!!!!!!!!!!

To nie tak, bo jak najbardziej wszystkich maszyn można używać na potrzeby własnego gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MikoajBaum    0

właśnie przyszły paiery z Agencji odnośnie tej poprawk,(po miesiącu oczekiwania) wniosek pozytywnie rozparzony i mam teraz 2 tygodnie na zgłoszenie się i podpisanie umowy :) i ja mam pytanie ten kod PKD to Agencja sama go przydziela czy ja moge go wybrac bo biore ładowarke na usługi i i żebym mógł od czasu do czasu u siebie w gosp.nią robić, może ktoś doradzić w tej sytuacji jak to jest żeby póżniej nie mieć lipy? ;)

Agencja sama nie przydziela kodów PKD :) - wybrałeś je sam. Napisz dokładniej co chcesz robić, albo daj cynka na priva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem nie brać. Ale jak nowy PROW ruszy za min. 2 lata to szkoda tego tracić jeśli mam kilkanaście pozycji do zielonej listy na różnicowanie. Nie wiem jak to zrobić niby to nie są jakieś olbrzymie pieniądze ale coś by się kupiło. Pytanie czy warto ryzykować dla problemów z fiskusem, z tego co tu piszecie. Mój wniosek jest na maszyny na wypożyczanie, bez usług. Doradźcie coś..

 

Problemów z fiskusem nie musisz się bać - w naszej firmie 3 miesiące rachunkowości gratis! :D

 

Następne nabory wniosków pewnie za 2 lata (o ile w ogóle wg zmian będziesz mógł składać wniosek), więc zapewne maszyny kupisz za 3. Prawda jest taka, że jeśli chcesz wnioskować o maksymalną kwotę 100 tys. to się to na pewno opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MikoajBaum    0

Czy ktoś z was się spotkał z sytuacją że pomimo całego wadzego zangażowania i otworzenia działalnosci usługowej za diabła nie mieliscie klientów i wykonaliscie mniej usług niż w biznes planie. I druga sytuacja czy jak zawiesicie działalniość czy mozecie wykorzystywać ciągnik na swoje potrzeby?

 

Jak najbardziej możesz wykorzystywać na swoje potrzeby. Działalności w ciągu 5 lat nie wolno Tobie zawiesić bez zgody ARiMR. Mniejsza ilość usług to nie problem. W razie wątpliwości pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak mam wpisane we wniosku ciągnik do 130KM a teraz wyszło przy rejestrowaniu że NH T7 170 w homologacji ma 118kw czyli 160KM to przejdzie czy trzeba będzie kombinować,aneksować?

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób miałeś tę maszynę wpisaną do wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MikoajBaum    0

ja jak podpisywałem umowę na wiosne to była osobna kartka z oświadczeniem ze znane mi są konsekwencje uzytkowania traktora w moiim przypadku, we własnym gospodarstwie, czyli zwrot dotacji...cyba że będziesz sam sobie wystawiał faktury.

 

 

a ja mam inne pytanie.czy po podpisaniu umowy moge zmienić "kod" czyli zakres świadczonych usług itd???miłbyć traktor 95 km z turem i maszynami do zielonki a chciałbym traktor ok 130 km lub przyczepę i gruber/tależówke/pług

 

Podkładanie kartek przez pracowników ARiMR jest bezprawne!

 

Nie musisz zmieniać kodu. W razie czego pisz.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj