Pronio82SA

Po jakim czasie owijacie baloty po zbelowaniu??

Polecane posty

Pronio82SA    1

Czesc <_<

Mam do was pytanie a właściwie do tych co prowadzą gospodarstwa mleczne <_<

Robicie sianokiszonke?

W Top Agrar Polska pisało że bele można owijać 2 godziny po zbelowaniu?? Czy naprawde tak musi być jak jest u was??

U mnie napewno nie będe sie mięscił w 2 godz!

 

EDIT: Mam do was jeszcze jedno pytanie związane z sienokiszonką :

Po jakim Czasie od owiniecia mozna dac bydłu do skarmienia. ??

 

 

 

Pozdrawiam Pronio82SA


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie to zawsze robiy to jak naj szybciej żeby nie leżały za długo


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

U nas najdluzej lezaly ok 5 godzin, i jakos sie nie zepsuly calkiem, choc ciut sie przypsuly na wierzchu i to tak jakby od tej strony ktora lezala na ziemi <_<

 

Ale im wczesniej tym lepiej napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

u nas na wsi to jak skończy prasować i przyjeżdza owijarką

albo przyjeżdzają 2 ciągnikamii zaraz za prasą

 

prasy new holland mają przecież owijarkę zaraz za prasą to co jeden balot na 2 godziny

hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
prasy new holland mają przecież owijarkę zaraz za prasą to co jeden balot na 2 godziny

hehe

nie rozumiem tego <_< możesz mi to wytłumaczyć ?? u nas to sie robi jak najszybciej ale w tym roku to belka wyleciala z prasy i zaraz owijarka samozaładowcza :lol: to ostatnia zrobiona bele leżała może maks 10 min <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Generalnie kiszonke powinno sie owijać jak najszybciej po zbelowaniu żeby nie zagrzała sie za bardzo i nie zaczeła fermentowac. U nas często widze, że ludzie belują i owijają praktycznie siano a pożniej sie ciesza że maja dobrą kiszonke bo prawie jak siano, ale to chyba nie do końca o to chodzi. Taka bela która prawie mogła by byc sianem to pewnie że może dłużej poleżeć zanim sie ją owinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jesli jest super zbita i postawiona na płask, np na przyczepach to można owijajć na drugi dzień.

Wielokrotnie tak robiłem i nie widzę różnicy <_<

 

Jeśli będzie słabo zbita i normalnie ustawiona to po prostu oklapnie :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

My zazwyczaj owijamy następnego dnia ponieważ prasowanie kończymy wieczorem. Ale jeśli wcześniej to zaraz po zwiezieniu wszystkich belek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

u siąsiada to po sprasowaniu to ją zworzą do gospodarstwa i tam kolejno owijają ale bałdy są troche nierówne po zworzeniu a jak bez zwożenia robili czyli owijanie na łące to było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

U nas na lace sa zwijane i zaraz jada do domu i tam juz jest owijarka. A skarmiamy zawsze nie wczesniej niz po 3-4 tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Najlepiej jest owijać bele jak najszybciej po zwinięciu chociaż wiadomo nie zawsze warunki pozwalają, ponieważ kiedy już się zwinie bele zaczyna fermentować w środku i czym predzej owiniemy folią, kiszonka zostanie pozbawiona powietrza i zacznie się proces zakiszania.

 

A co do skarmiania to u nas min. po 2 tygodniach od owinięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1
nie rozumiem tego <_< możesz mi to wytłumaczyć ?? u nas to sie robi jak najszybciej ale w tym roku to belka wyleciala z prasy i zaraz owijarka samozaładowcza :lol: to ostatnia zrobiona bele leżała może maks 10 min <_<

 

bo jest prasa new holland która ma belownice za prasą

no i top agra pisałaze najlepiej jest belować po 2 godzinach

czyli jak zrobi prasa bele to musi oprerator poczekać 2 godziny

i dopiero owinąć zgodnie z top -agra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9540    0

Chodzi o to że bele najlepiej jak się owinie DO 2 godzin od zrobienia a nie jak one polezą 2 godziny i dopiero owijam.przecierz prasowijarki różnego typu bele owijaję odrazu.Prasa się zatrzymuje bela wylatuje na owijarke która jest na prasie,prasa rusza i robi następną bele a w tym czasie ta bela co wylacial na owijarke jest owijana.Więc w takim przypadku cały cukl owinięcia beli od jej zrobienia trwa max.5-10 minut.A prasoowijarek jest masa nie tylko NH ale i krone,john deere,feraboli,orkel,deutz-fahr i jeszcze pare.A co do tematu to staram się bele owijać jak najszybciej,lecz zdarzają się przypaki owijania na nasępny dzień.Pozdrowienia dla całego AF

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Kolego aż tak głodny byłeś tego kotleta? Było mamie powiedzieć to by Ci na obiad zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKK1    0

Z owijaniem chodzi o to żeby było jak najszybciej wiadomo że nie zawsze się da tak zrobić jeżeli chcecie owijać na drugi dzień to stawiajcie je na płask bo na leżąco mogą się zdeformować i później mogą być problemy z owijaniem, piszecie że nie ma różnicy od razu czy na drugi dzień owijać jest różnica ta kiszonka która jest owijana na drugi dzień ona zakiśnie ale nie jest takiej jakości jak ta która jest owijana od razu wytwarza się dużo kwasu mlekowego i nawet ma inny zapach wiem coś na ten temat bo zrobiłem w tym roku prawie 1500 balotów kiszonki . POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Ja mam tylko pytanie. Dziś owinalem parę belek na polu są postawione na płasko i owiniete folia. Moje pytanie czy jutro mogę je zwozic do domu czy po owinieciu nie wolno ich ruszać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
czwytakiem moznna ale delikatnie żeby nie uszkodzic

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

No mam chwytak, ale znajomy mówi że będzie późno jak na drugi dzień że jak scisne go to on wtedy się zniekształci i może dostać się powietrze i wszystko się wyrzuci. Próbowałeś tak zwozic? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj