Pawel330

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna

Polecane posty

MSPL    0

Jeżeli Agromech nadal robi na częściach od firmy z Koszalina, to można spokojnie kupować, nikt nie będzie narzekał. Elementy wykonane według technologii standardowo przeznaczonej dla znacznie droższego sprzętu. Tyle Wam powiem.

 

1,85m żeby była i do lambo i do mf 255, tylko czy ferdek poradzi sobie chociaż na potrawiach i łąkach gruntowych, tzn czy nie będzie za dużym wyzwaniem rozbujanie takiej kosiarki na perkinsa? A z większych to może 2,1m bębnówka, pewnie że fajnie było by kupic jakąś dyskówkę na 7 dysków, tylko po co wydawać ponad 20 tyś, na te kilkanaście ha łąk w małych kawałkach wydaje mi się że jest bez sensu, co innego jakbym golił ze 40 ha po 3 razy do roku, a nie po 0,5ha niedojadów co kilka dni na zielonke, do lambo potrzebna jest mi kosiarka tylko na 4-6 ha dość mokrych torfowych łąk żebym nie robił rowów ferdkiem i wszystko było by fajnie tylko wątpie w wytrzymałość takiej rzemieślniczej 1,85m w ciężkim terenie, może ktoś wie co i ja wygląda technicznie w tej kosiarce czy są jakieś wzmocnienia w stosunku do 1,65m?

He rok temu znajomy uczepił do r4 105 1,65m <_< wom 540eco i heja całe 20 min kosiarka wytrzymała i jeden bęben [rzestałs ię krecić, na słupicy ośkę urwało h ehe

A może akpil 1,85m ma podobno ukośne tryby?

Nie polecam Ci przekładni na ukośnych trybach. Pracują ciszej, ale maja większe opory ze względu na sposób współpracy i powierzchnie trące zębów, szczególnie przy większych obciążeniach. Takie rozwiązania są dobre tam, gdzie ważniejszy jest poziom hałasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę gdzie mogę zakupić tanią nową kosiarkę 1,65 w okolicach trasy Bydgoszcz - Poznań (często tamtędy przejeżdżam a maszynę potrzebuję jak najszybciej) i jeszcze jedno pytanie otóż zastanawiam się skąd rzemieślnicy biorą części do tych standardowych kosiarek - czy podzespoły są identyczne niezależnie od producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9262    0

wskażcie mi proszę gdzie mogę zakupić tanią nową kosiarkę 1,65 w okolicach trasy Bydgoszcz - Poznań (często tamtędy przejeżdżam a maszynę potrzebuję jak najszybciej) i jeszcze jedno pytanie otóż zastanawiam się skąd rzemieślnicy biorą części do tych standardowych kosiarek - czy podzespoły są identyczne niezależnie od producenta?

 

 

A kolego np. ja dostarczam części do kosiarek takich jak miotk czy talex

 

Belka środkowa 130 netto

Rama zawieszenia 130 netto

talerz roboczy 90 netto

talerz ślizgowy85 netto

osłona bębna 70zł netto - 2szt.

osłona przekładni pasowej 60zł netto

 

malowane

 

9262@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

ja też mam ze zbuczyna ok. 9-10 lat i narazie chodzi ale farbę i talerze górne i dolne ma badziewne ,są cienkie niehartowane i powyginały się przy cięciu tylko u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0221    0

ja kupiłem tą kosiarkę ze Zbuczyna w tym roku i jestem bardzo zadowolony, chodzi z c330. Trochę głośno pracuje ale da się wytrzymać. Jeżdżę bez kabiny więc może dlatego mam takie odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Odświeżam jako, że temat jest dla mnie aktualny. Są jacyś nowi użytkownicy kosiarek ze Zbuczyna (Biardzki) i jak Wam się sprawują. Nie było żadnych niespodziewanych awarii uziemiających kosiarkę? Do koszenia kilka ha więc myślę, że wiele lat mogła by posłużyć na takim areale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

ja kupiłem tą kosiarkę ze Zbuczyna w tym roku i jestem bardzo zadowolony, chodzi z c330. Trochę głośno pracuje ale da się wytrzymać. Jeżdżę bez kabiny więc może dlatego mam takie odczucie.

Sprawdź czy masz olej w przekładni. Ja spotkałem się z czymś takim że wkładali tam smar  kolega do nich dzwonił i pytał czemu nie ma oleju. Powiedzieli mu że wszystko jest ok i po jakimś czasie żeby sam wlał olej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Odgrzewam temat po raz kolejny ...

 

 

   Chcę kupić najtaniej jak się da kosiarkę rzemieślniczą z osłoną plandekową  (bez faktury) może mi ktoś polecić sprzedawcę ?

 

  A może ktoś próbował kupić u producenta ? (powinno być taniej bo bez marży pośrednika) .

 

 Jak spisują się wam kosiarki z-173 (niebieska naklejka) ?

 

 

P.S. Gdyby ktoś chciał kupić kosiarkę z firmy grass - roll to stanowczo odradzam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No właśnie ciekawe jak się będzie spisywać... Też na ten sezon zakupiłem i zobaczymy. parę osób z mniejszymi areałami u nas w okolicy ma te kosiarki i nic strasznego się nie dzieje. Jeśli się zdecydujesz ja tą od Biardzkiego to bierz od producenta. U pośredników taniej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Romku , i wybrałeś rozumiem Zbuczyn - Biardzki ? Kupowałes bezpośrednio u producenta ?

 

Taką kosiarkę z osłoną "standardową" czyli plandeka + rurki cenią 100km ode mnie 2700zł + 50-100zł transport do klienta , oprcz Biardzkiego , ta sama cena i wyposażenie Wirax i Banrol  . A 30 kilometrów ode mnie z łaską oddają za 2850 bez transportu , tak więc nawet przy tego typu stosunkowo tanich maszynach warto szukać :)

 

 

  Ktoś się orientuje czy w kosiarkach Biardzkiego można za dopłatą zamówić składanie siłownikiem do góry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tak Zbuczyn - Biardzki z-173 (z tą niebieską naklejką). Zamawiałem bezpośrednio u producenta: http://biardzki.eu/kontakt/

Tylko już nie pamiętam na który numer dzwoniłem wtedy ale to różnicy nie ma. Mi z transportem (90-100 km) i osłoną metalową 3100 wyszło. U pośrednika (w Rykach) nie chciał zejść poniżej 3400 zł więc cena wydawała się w miarę rozsądna.

Ode mnie jeszcze dalej jechał do Garwolina na składnicę 3 sztuki takich kosiarek zostawić więc trochę im tego musi iść :)

 

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

I to jest cena z faktura (czyli brutto) czy bez ?  Ja jutro podzwonie po producentach .

 

 

  Jeździłem tam niedawno w okolice za kosiarkami famarol (jedna z roztrząsaczem , druga w Deblinie bez , obie są na allegro i obie nie warte tych pieniędzy które są podane ) .

 

  P.S. Niech się dobrze spisuje kosiarka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To teraz pytanie zadałeś... Bez faktury chyba :D Nawet nie pytałem o to. Tylko od razu o cenie gadałem, a że wyjazd miałem to sąsiad odbierał jak przywieźli. Ważne, że gwarancja podbita i wypełniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Pewnie tak jak mówisz ...

 

   To ja nie wiem jak oni to robią że u producenta drożej niż przez pośrednika , ale spotkałem się już z tym jak agregat kupowałem .

   A jeszcze zapytam , nie brałeś pod uwagę innych firm ? Jak oceniasz wykonanie (spawy , malowanie , wykończenie) tej kosiarki ? Stówkę dopłaty było do lepszej osłony czy więcej ? No i wreszcie gwarancja 1 rok czy 2 lata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221
Napisano (edytowany)

Jak pośrednik sporo weźmie to i upust większy dostanie więc i na cenie może zjechać.

Początkowo patrzyłem na inne ale tych ze Zbuczyna było trochę w okolicy, złych opinii nie miały, a i do producenta też nie za daleko więc na nie padło. Trochę też się za używaną Famarolką rozglądałem... jak sytuacja z nimi sam już zdążyłeś zobaczyć :D

Spawy- wydają się solidnie i mocno przetopione. Jednak jeśli chodzi o wygląd to miejscami sam bym ładniej pospawał.

Malowanie i wykończenie- okaże się. Twierdzili, ze dobrze przygotowana powierzchnia i proszkowo malowane. Póki nówka wygląda ładnie i trwało. Zobaczymy z czasem czy lakier nie odpadnie. W tej chwili i tak pod dachem stoi to i rdza nie może wyjść za bardzo. Do tego paski klinowe jakieś pomarańczowe Agromex :blink:

Gwarancji 1 rok.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak z używanymi jest masakra , ludzie piszą bajki , cenią i jeszcze gdzie nie zajedziesz to każdy zaczyna gadkę typu "... jak nie pasuje to można nową kupić , ale stryj wuja szwagra miał i ją pierwszego dnia zajeździł , a ta stara to jeszcze pana przeżyje ..."  do tego różnicę w cenie między używaną a nową bardzo szybko można "przejeździć " w poszukiwaniach czegoś dobrego ..

 

   Przynajmniej chyba te ze Zbuczyna mają normalne słupice przykręcane do skrzyni a nie jak grass-rol przyspawane .

 

  Jak kupię coś dobrego to zostanie na dłużej a jak będzie się sypać od początku to po skończeniu gwarancji sprzedam 200-300zł taniej i astępną nową wyprubuje :) Famarolki jednak mają tę zaletę , że zdarza im się mieć składanie na zatrzask a to duża wygoda .

 

 

A te osłony metalowe masywne są czy "blaszka" ? bo zastanawiam się czy by nie dopłacić do nich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221
Napisano (edytowany)

Delikatna ta blacha nie była. Trochę ważyła jak ją przenosiłem i wygląda że źle nie jest. Dokładniej to nawet Ci teraz nie powiem bo jak była obstawiania razem z kosiarką tak stoi teraz nie rozkładana nawet :-D

Za osłonę to chcieli 150 czy 200 zł dopłaty. Już nie pamiętam.

Edytowano przez romek6340
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Posiadam    taką  kosiarkę  kilka   lat  to  jest  kosiarka  na     10  max  15  ha   i do  ciągników  małej  mocy  u  mnie  pierwszy  rok  było  ok   w  drugim  roku  zaczęła  się  

sypać   pracowała  na  24 ha  z  ciągnikiem   62  KM    B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wiadomo, że za tą cenę nie ma co wymagać za wiele. U mnie będzie rocznie kosić góra te 5 ha więc kilka lat powinna spokojnie pośmigać :) Na taką powierzchnię droższej nie opłaca się kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Miałem taką kosiarkę 10 lat i oprócz lakieru który zszedł po roku nic się nie działo nawet paski oryginalne,dwa lata temu postanowiłem zmienić na nową bo zaczęła rdzewieć i trochę głośno chodzić.Postanowiłem kupić nową też ze Zbuczyna i to był błąd wyje niemiłosiernie wszędzie luzy w skrzyni towot ogólnie porażka.Te pierwsze były na Słupskich podzespołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez miniu117
      Witam, to moj pierwszy temat na forum jak cos nie tak to z góry przepraszam. Mam pewien dylemat potrzebuje kupic traktorek kosiarke prosta w obsłudze ale taka zeby mozna bylo odśnieżyć w zimie i zeby mogla kosic pod gorke pochylenie 15-20 stopni i co najwazniejsze najmniej awaryjna, moze ma ktos doswiadczenia chodzi mi o nowe, uzywki nie chce poniewaz trzeba sie liczyc za jakis czas z naprawami wypatrzylem dwucylindrowa husqvarne tc238 t ale nwm czy to dobry zawodnik roznie ludzie pisza na innych forach i zglupialem, na wydanie mam 16 tys. +- dzieki z gory za wszystkie odp.😉
    • Przez miniu117
      Witam, to moj pierwszy temat na forum jak cos nie tak to z góry przepraszam. Mam pewien dylemat potrzebuje kupic traktorek kosiarke prosta w obsłudze ale taka zeby mozna bylo odśnieżyć w zimie i zeby mogla kosic pod gorke pochylenie 15-20 stopni i co najwazniejsze najmniej awaryjna, moze ma ktos doswiadczenia chodzi mi o nowe, uzywki nie chce poniewaz trzeba sie liczyc za jakis czas z naprawami wypatrzylem dwucylindrowa husqvarne tc238 t ale nwm czy to dobry zawodnik roznie ludzie pisza na innych forach i zglupialem, na wydanie mam 16 tys. +- dzieki z gory za wszystkie odp.😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj