Pawel330

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna

Polecane posty

Hinco    1
hinco czasami jezdze do drwini wiec widze ze u waz nieurzytkow tez nie brakuje wiec przejedz sie po jakims to bedziesz wiedzial.jak urwiesz cos to porownasz ceny czesci do bebnowych i dyskowych[nie piszac o cenie samych maszyn]

No ja właśnie sie w tym specjalizuje, mamy mesko z 2001roku i wydaje mi sie że na następny sezon już nie pojedize jeżeli sie jej nie ponaprawia chociaż zastanawia mnie sens naprawy. Wyrobiły sie 'zawiasy' te przy samej skrzyni napędowej, wyrobiły sie tuleje przy układzie zawieszania, trzymaki noży jużsą dość mocno zużyte, ogólnie kosiarka jest wytyrana dość mocno..

Ja koło siebie mam jednego gościa co ma dyskową i jeszcze nie słyszałem żeby były z nią jakieś problemy choć tez kosi nieużytki a wczesniej miał bebnową i kosząs nieużytek klocek drewna zostawiony w trawie wszedł dokłądnie między bebny i roztargało skrzynie, a drugi znajomy tak zrobił tylko że na słupku granicznym..

Akurat wydaje mi sie że dyskowa by sie uchyliła na zabezpieczeniu w taki przypadku :lol:

Ile może kosztować remont kosiarki mesko 135cm i czy nie lepiej kupić coś rozsądniejszego do zetora 5211?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

1,35 to nie robota, kup coś większego co kolwiek to zwróci się w paliwie

 

Słyszał ktoś o serii kosiarek eco z samaszu, tanie prawie jak rzemieślnicze, luknijcie na stronę samaszu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
1,35 to nie robota, kup coś większego co kolwiek to zwróci się w paliwie

 

Słyszał ktoś o serii kosiarek eco z samaszu, tanie prawie jak rzemieślnicze, luknijcie na stronę samaszu!

No ale z tą 135 cm to moj 5211 ma co robić miejscami na 2 szosowej czyli ok7km/h

Ona ma 2 noże na beben i przy wyższych prędkosciach nie tnie za ładnie ;/

No i lubi sie zapychać.. czy większa kosiarka bedzie pozbawiona problemu zapychania sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

z tego co piszesz to 1,35 idzie ciężej od 1,65? - może dla tego że sie zapycha, większa nei ma prawa się zapychać bo jest wiecej miejsca między bębnami, kiedyś mi się zapchała jak kosiłem trawę wyższą od maski w mf i nawineło na bębny a tak nigdy się nie zapcha, a mf na żadnym biegu nie ma za ciężko ma co robic ale nie ma ciężko a latam nawet i 12-14km/ha jak teren pozwala, a moze 1,85 do 5211 podobno zetory takie mocne są :) a w przyszłosci do większego ciągniak było by jak znalazł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

185 cm bebnówka to lipa konkretne jest dużo ciężej jak w 165 MF 255 obciążony z przodu 220 kg sciągało w bok ma 2 szosowejni miał ciężko a z 165 lata bez problemu na 2 pisze o kosiarkach z famarolu

 

2 sprawa w 185 cm są takie same ułożyskowania jak w 165cm :angry: wałki w skrzyni tylko tryb na wałku pionowym ma 17 ząbków a nie 16 jak w 165

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Na następny sezon musze sobie kupić coś większego na 100%, i nie mówie tu niestety o żadnym Krone czy pottingerze itp :) Przy nie za dużej trawie na 2 biegu zetor ma ok 7km/h i z góry na dół(czyli ciągnik troszke szybciej jedzie w związku z uślizgiem) widac ślady po cięciach nożyków, takie malutkie stopnie, poprostu dwa noże przy 7km/h już nie wydalają. Kosiłem pastwisko to i na 3 pod góre szedł bez problemu ale trawa była nie za duża..

Mocno wytyrana jest ta moja mesko, dostaje w d konkretnie ale tak w sumie jeszcze nic sie nie zepsuło w niej poza uszkodzeniami z ktorymi można jeździć (wgniecony ślizgacz pod bębnem na brzegu dość mocno, wyrwane mocowanie podczas cofania i złapania pniaka(zespawane), luzy na chyba wszystkich punktach obrotowych, porysowane od kamieni,rur pniaków bębny)

 

Wydaje mi sie ze problem cięzkiego chodzenia to nie od zapychania bo to dzieje sie tylko i wyłacznie na zakrętach :| a jak sie jedzie prosto to nie ma problemu, myśle ze to przez talerz odkładający pokos w bok..

 

Co więc moge kupić za w miare małe pieniądze przyzwoicie wykonane z porzadną osłoną i nieawaryjne? Ah no i dobrze żeby kosiarka była hydraulicznie składana, jeżdże poo usługach, za 12h czyli cały dzień obrobie teraz z 5-6 kawałków i to za każdym razem trzeba składać a to jest dość uciążliwe bo i wałek pasuje odpiąć itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Mam zamiar kupić kosiarkę rotacyjną- zwykłą bębnowa 1,65m, aby "zrobić porządek z trawą". Mam do koszenia tylko 1,5 ha łąki- nieużytku oraz kosił będę drogi wzdłuż pól. Czyli rocznie ok. 10 godzin pracy, tyle ze w warunkach b. trudnych- nierównosci, kamienie, dziury. Warto kupić kosiarkę "no name" za ok. 3500 brutto, a może dopłacić do Samaszu serii Eco? Zachodnie używki odpadają bo części mogą poźniej przekroczyć wartość tej maszyny. Szukałem używanej czeskiej ZTR 165 ale nie znalazłem na Ślasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

2,2 tyś za 20 letnią kosiarkę ;):) , jak dobrze potargujesz z brezentowymi osłonami to i za 3,2 tyś kupisz noname na targu (wcale nei takie no name - polecam te ze zbuczyna) masz rok czy półroku nie pamiętam gwarancji) i to są zupełnie normalne kosiarki i koszą cacy napewno lepsze jak ten zardzewiały szrot z ogłoszenia, u nas takie czeskei kosiarki to po 400-500zł można było kupić, tak wogóle to do tych czeskich są części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ile kosztowała ta eco, oraz czy nie ma możliwości w opcji wziąsć do tej eco takiego zaczepu do ciągnika jak mają te droższe żeby dało się regulowac zaczepy żeby kosiarka pasowała do szerokiego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
2,2 tyś za 20 letnią kosiarkę ;);) , jak dobrze potargujesz z brezentowymi osłonami to i za 3,2 tyś kupisz noname na targu (wcale nei takie no name - polecam te ze zbuczyna) masz rok czy półroku nie pamiętam gwarancji) i to są zupełnie normalne kosiarki i koszą cacy napewno lepsze jak ten zardzewiały szrot z ogłoszenia, u nas takie czeskei kosiarki to po 400-500zł można było kupić, tak wogóle to do tych czeskich są części?

Chętnie kupię czeską kosiarkę w dobrym stanie za 400-500 zł :)-tak się składa że moja kosiarka ma 24 lata i przetrzyma z pewnością każdą ze Zbuczyna-i jestem gotowy założyć się o to że mam rację o całą zawartość Fortu Knox :).A gwarancja ma to do siebie że kiedyś się kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a moja ZTR165 jest z 99r, rocznie kosi góra 15ha i dostałą luz na łożysku na dolnym talerzu ;) ale to raczej od złego ustawienia maszyny, ja nią nie koszę ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile kosztowała ta eco, oraz czy nie ma możliwości w opcji wziąsć do tej eco takiego zaczepu do ciągnika jak mają te droższe żeby dało się regulowac zaczepy żeby kosiarka pasowała do szerokiego ciągnika?

ja dałem razem z wałkiem 4500 bo niby do końca sierpnia samasz miał upusty, co do zaczepu nie wiem ale raczej nie bo samasz w serii eco właśnie stosuje proste zaczepy żeby cena była "eco"

 

więc cały drugi pokos traw skosiłem samaszem i jak na razie jest super:) idzie lżej niż moja wysłużona już mesko 1,35 zrobiłem jakieś 40ha

teraz czekam na kolejny sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Od 2 sezonów użytkuje rotacyjna ze Zbuczyna (tzw. rzemieślnicza) 1,65m i jestem z niej bardzo zadowolony była jedna awaria poczęści z mojej winy serwis następnego dnia przyjechał i fachowo naprawił na gwarancji także jestem bardzo zadowolony więc puki jeszcze kosiarka młoda rocznikiem mam chęć zmienić ją na 1,85m tego samego producenta tak żeby za grosze mieć większą kosiarkę do mf 255 ale również do lambo r3, ale czy ta 1,85m jest równie dobra jak te 1,65m?

http://www.roltech.eu/index.php?PHPSESSID=...;artykul=000073

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

hmm a czy jest sens zmieniać na kosiarkę 20 cm szerszą?? Nie myślałeś o 2,1??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Chodzi o to że tak jak pisałem kosiarka jest za grosze tzn za 4,4tyś a za samaszke lub famarolke 2,1m trzeba zapłacić ponad 9 tyś zł także cena ponad 2krotnie wyższa (w takim samym wyposarzeniu) za 1,85m samasz ponad 7 tyś tak więc jak już coś konkretnego to dyskówka 2,6m a tak narazie na kilka sezonów myśle właśnie o czymś tanim, bo nigdy nie wiadomo jak to bedzie z tą chodowlą krów a co za tym idzie z wykożystaniem kosiary :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

czy te kosiarki 1,85m nie są na takich samych slupicach i łozyskach co te 1,65m? a więc automatycznie żywotność takich jest mniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Famarol 185 cm na na bank takie same ułożyskowania jak 165 cm czyli jednym słowem lipa (widziałem na własne oczy)

 

2 rzecz ciężko się nimi kosi

 

Kosiarki ze zbuczyna mają chyba piastobęben ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

1,65m ze zbuczyna uważam za bardzo udane cała okolica takimi kosi od lat i nikt nienarzekał (jeden się wyrwał i dał 6 tys za samasz 1,65m i coś się urwało :rolleyes: ), a 1,85m nikt w okolicy nie ma, co znaczy że ciężko sie nimi kosi, c360 to raczej ma ciężko ale chyba lżej idzie taka 1,85m niż 2,1m? he he

Z którego roku był ten famarol 1,85m? może w nowych mewach już się postarali?

jak to jest w samaszach 2,1m była jakaś wzmacniana ale czy 1,85m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

oj ferdek kupiłes taki ciągnik a nie stac cie na dyskówke nei gadaj i nie oszczędzaj ja jak bym miał jakis większy ciągnik to bym kupował maszynki i nei jakies kosiarki made in stodoła :rolleyes: jak ci sie 1,65 nei psuje to pokos jeszcze ze dwa lata i kupuj dyskówke 2,6m do lambo w sam raz będzie mój 5211 chodzi troszke cięzko :D ale lubi to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kolego @Karol5211 Tobie chyba jeszcze po 2zł za mleko płacą że jesteś takim optymistą :rolleyes: :D w sumie masz racje można by jeszcze poczekać i dyskówke wziąść, ale ja wcale tak negatywnie nie podchodze do tych kosiarek made in stodoła bo może i są awaryjne ale przynajmniej mają "ludzkie" ceny a 2 razy dłużej to samasz czy famarol 1,85m nie popracuje a kosztuje ponad 2 razy wiecej B)

Problem jest nie w wydajności a w tym że bez 4x4 nie da sie skosic niekórych łąk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

no tez mam jedną taką łąke co 5211 nei moge jej za bardzo zkosic na blokadzie cały czas :rolleyes: ale moze sie kiedys dorobimy na ciagnik z przodkiem :D a na allegro śa uzywane z samasza to moze lepiej taką juz jak tą ze zbuczyna?? jak myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Na allegro to jak cena niższa to juz wypracowane, a części zmieniane nigdy nie popracują tyle co orginał i po kolei będzie się wszystko sypało, a tak zawsze to nowa koleś na podwórko przywiezie jeszcze coś wypuści i 6mc-y czy tam rok gwarancji jest a serwis mają bardzo szybki :rolleyes:

ps. ktoś już ma na af takiego sprzeta http://www.agrofoto.pl/forum/Kosiarka-image44515.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj