Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
semos

Jak rozliczyć sie z niskotowarówki po 3 roku??

Polecane posty

semos    11

Jak mam sie rozliczyć z programu GOSPODARSTWA NISKOTOWAROWE po 3 roku. W planie rozwoju gospodarstwa niskotowarowego wpisałem, że zakupie maszyny oraz zwierzęta.

Maszyny kupiłem i tak:

kupiłem prasę rolującą, (Claas Rollant 34) rok prod. nie znany (lata 90), mam na nią umowę KUPNA-SPRZEDAŻY

kupiłem również owijarkę (nowa) na którą mam fakturę tzw. ,,pro-formo" (tak na niej pisze, nie jest to faktura VAT)

Czy te dokumenty już mi wystarczą do udokumentowania i otrzymania dopłaty na kolejne dwa lata??? A jak ze zwierzętami, bo rok temu kupiłem u sąsiada krowę i na nią to już nie mam żadnych dokumentów (oprócz oczywiście paszportu).

tommy66692    63

Dostaniesz na nastepne 2 lata na pewno :) Masz wszystko udokumentowane wiec w razie kontroli ktore podobno mialy byc, nie masz sie czego obawiac.

Z tego co słyszałem to własnie te kontrole mają sprawdzać czy kupiles to co wpisałes we wniosku, jesli tak to maja przyznawac na kolejne lata :)

Nie widze innego spodobu sprawdzenia.

Ciekawi mnie tylko co zrobią tym co nie zrobili tego co napisali. :) :)

jazda    14

Witam mam takie pytanie dotyczące jakie trzeba spełnić wymogi aby otrzymać dopłatę niskotowarową i jaka to jest suma ???? oraz gdzie to można załatwić i jak?

Wiadomość z agroFakt.pl

jacus    172

trzeba kupic wehikul czasu i cofnac sie pare lat bo teraz juz nie ma i nigdy nie bedzie.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez Matey
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2018.  Temat na 2017 zostanie jeszcze otwarty, natomiast tutaj piszmy o nadchodzącej edycji dopłat. Co sądzicie o składaniu e-wniosków? Przejdzie czy ARiMR się z tego wycofa?
    • Przez lusssak
      3. Działanie
      „Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” Pomoc ta adresowana będzie do rolników, członków gospodarstw wiejskich, ubezpieczonych w systemie ubezpieczeń społecznych KRUS, którzy decydują się na podjęcie działalności pozarolniczej. Pomoc będzie wypłacana w formie premii – do 100 tys. zł, co najmniej w dwóch ratach w okresie maksymalnie pięciu lat.
      Zakłada się, że pomoc będzie mogła być przyznana, jeżeli:
      miejsce prowadzenia działalności będzie znajdować się na obszarze wiejskim;
      operacja będzie realizowana poza obszarem miast;
      zaplanowane zostanie utworzenie co najmniej jednego miejsca pracy w przeliczeniu średniorocznym (również samozatrudnienie);
      Pomoc będzie mogła być przyznana beneficjentowi tylko jeden raz w okresie realizacji Programu.
      Jednym z warunków przyznania pomocy będzie przedłożenie biznesplanu.
      Wypłacenie ostatniej raty uzależnione będzie od prawidłowej realizacji biznesplanu.

Witam. Natknąłem się ostatnio na powyższy program. Może zna ktoś więcej szczegółow dotyczących jak to mniej więcej będzie wyglądać. Z tego co sam ustaliłem, będzie to coś w stylu młodego rolnika, tylko że na założenie firmy.
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.