Skocz do zawartości
jaco512

Ursus 4011 - temat zbiorczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
izydor6280    485

wlasnie byly dwa rodzaje, jeden z odrzutnikiem a drugi na simering, byc moze cos pomieszalem, ale wydaje mii sie ze wczesniej byly wlasnie z simeringiem

Mat jak juz masz katalog od 40 to zapodaj ta druga strone z opisem

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Były i są nadal dwa rodzaje: odrzutnik i simering ale to nastało w 60-tce. Opis jest już wstawiony.

seweryn20    587

Na pewno były dwa rodzaje koła pasowego z odrzutnikiem różniące się średnicą wewnętrzną. Nie jestem tylko pewny czy 4011 ma mniejszą czy większą średnicę czopa na który nachodzi koło pasowe. Nie było w 40-ce uszczelniacza na wale. Do dopiero puźniejszy wytwór w 60-kach. Bardzo możliwe że średnica z 4011 nie jest już dzisiaj diostępna z racji tego że nia ma do nich indywidualnie produkowanych wałów.

Edytowano przez seweryn20
  • Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

lukejro    158

Na kole mam nabity nr 0050/50-324/0 czyli taki sam jak w katalogu 4011 ale taki sam nr ma też koło na simering w c-360(spr. na stronie Grene). Wewnętrzna srednica koła jest taka sama jak w kole na odrzutnik do c-360, jednak to od szećśdziesiątki jest szersze na zewnątrz i nie wejdzie do obudowy od rozrządu(na wał i klin pasuje) Wydaje mi się, że ktoś tam coś kombinował i ta tulejka jest dorobiona. Wrzucę zdjęcie to zobaczycie o co mi chodzi.

Tu macie foto http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/353328-kolo-pasowe-ursus-c-4011/ Powiedzcie mi co to za tulejka. Jak to ma być w orginale?

Edytowano przez lukejro

seweryn20    587

To mi raczej na oryginał nie wygląda. Ja w katalogy nr koła stosowanego w 55 i 60 mam 0050/50-324/1. I spodkałem się z tymi kołami z dwoma średnicami wewnatzr na czop wału. Zewnętrzna średnica .... trudno mi powiedzieć nie sprawdzałem.

lukejro    158

W poniedziałek pojadę na składnicę i zobaczę czy ta tulejka będzie pasowała na koło z uszczelniaczem. Jak podpasuje to będę dalej na tym patencie jeździł a jak nie to będą schody i będzie trzeba z powrotem przerobić na fabryczne. Jeśli chciałbym przerobić na orginalne koło z odrzutnikiem to wystarczy, że zmienię pokrywę rozrządu? Czy będę musiał jeszcze coś przerabiać? Kurcze planowałem tylko wymienić tulejki w przedniej osi a jak tak dalej pójdzie to dojdę do tylnego mostu <_<

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na 100% ktoś tam coś kombinował, zmień pokrywę na tą z odrzutnikiem, jak to koło od 60-tki jest dobre, bo odrzutnik tam masz i po sprawie.

wali94    0

Witam państwa serdecznie,jestem tu nowy .jestem 'szczęśliwym' posiadaczem ursusa c4011 .ten traktor nie widział remontu około 25 lat... pewnie wyobrażacie sobie jego stan techniczny .Więc mam zamiar przeprowadzić jakiś remont na wiosną planowany .

1.na początek chciałem zająć się przednim zawieszeniem ,dręczą mnie luzy na wzrotnicach bo na każdej z nich ,w jej dolnej części jest oko 1,5cm luzu

2. i jakoś naprawić kolumne kierowniczą (w ostateczności zmienić na tą od 360)ma ona oczywiście 2 obroty luzu .

PROSZĘ O POMYSŁY NA ROZWIĄZANIE TYCH PROBLEMÓW

Z GÓRY DZIĘKUJE

Piotr1216    1135

co do kolumny to nie wiem ale do zwrotnic to jak masz taki luz to musisz wymienić sworznie zwrotnic i tulejki, które musisz rozwiercić rozwiertakiem :)

balcerek1    91

Jak masz taki luz to nowe półosie tulejki górne i całe piasty tulejowe dolne gdzie są wstawiane tulejki teflonowe ale wywal te teflonowe i wstaw mosiężne. :rolleyes: Kupę dłużej wytrzymują. :blink: Koszt takiej naprawy to koło 400 zł obie strony. :(

wali94    0

czy lepiej sztywne zwrotnice zrobić bo znalazłem jedną strone wraz ze sworzniem a druga skrzywiona

balcerek1    91

Ja tam wolę amortyzowaną oś. :rolleyes:Śmigasz aż miło a na sztywnej już niestety telepie jak kota po jabolu :D

.

wali94    0

wspomaganie zamiast kolumny czy kolumna i wspomaganie

w tym przypadku co mam to jeszcze nie miałem odwagi wrzucić 5 bieg i gaz w podłogę bo to zabójstwo .koła latają jak poj... i utrzym sie na drodze

Próbował ktoś zarejstrowac 4011 ktora nie ma papierow jako antyk

Edytowano przez milanreal1

wali94    0

nowa kolumna to koło 700- 1100zł kosztuje :blink: jakąś starszą by się przydało skołować ze względu na cenę ...a mechanizm co jest w kolumnie od 360 nie zdałby egzaminu jakby wsadził go do kolumny od 4011????

seweryn20    587

Nie da się wsadzić mechanizmu z kolumny 60-ki do 4011. Fizycznie niemożliwe. Albo kupić kolumnę kierowniczą 60-ki, albo założyć orbitrol albo remontować oryginał. Dwie pierwsze opcje jak pojedziesz na używkach są w podobnym przedziale cenowym.

wali94    0

ma może ktoś zdjęcie po zamontowaniu wspomagania w 4011/360 bo kompletnie nie wiem co i jak

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Theprzemo205
      Witam! Potrzebuje nowy dach do kabiny jak na foto. Może ktoś powie gdzie by kupić. Na allegro są plastikowe jakieś ale czy będzie pasować? 

• Przez mf362
      Czy pierwsze c360 mialy kolor kadłubu niebieski czy szary?głownie chodzi mi o rok 1976'
      Nie mylic z 355.
      I kolor blachow maski blotnikow jaki?
      Mam c360 rok 1976 w dowodzie tak wpisane ale korpus kadlub niebieski 
      Mozliwe to?
    • Przez patryk111
      Witam mam pewien problem z ursusem c 360,po wymianie głowic silnika na zregenerowane od pewnego czasu słychać odgłosy z okolic filtra oleju jak by zasysał powietrze  co może być tego przyczyną ?
    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
    • Przez Piter80
      Witam. Posiadam ciągnik Ursus C-4011 i ostatnio szukałem numeru podwozia znalazłem numer na tylnym moście od góry po prawej stronie koło klapki od hamulca ręcznego 00645.czy to jest numer podwozia i czy oznacza on ze jest to 645 ciągnik który został wyprodukowany?