jaco512

Ursus 4011 - temat zbiorczy

Polecane posty

marian3p    24

ja mam 4011 i w instrukcji wyraznie pisze ze ma 45 KM ;)

a w kosiarce u mnie lepiej idzie 3p na 4 daje rade


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik96    3

Aha dzieki za odpowiedź a u mnie w galerii ursus ma miękki przodek i ktos mi tam piszę, żę to nie C-360 tylko inny możecie mi to wytłumaczyć?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji u mojego wujka pisze że 4011 ma 42km, innych książkach też tak pisze.

@rolnik96 spotkałem się już z "60" z miękkim przodem, początkowe wersje z nim wychodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek90    1
miekkie przednie zawieszenie było w opcji dodatkowej

A czy jest możliwe, żeby było zamontowane w C360 z 80 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6
Ja mam 4011 z 1964r. w sumie to cala w orginale i nie nazekam na nia maszyna jak sie patrzy kolega ma zetora 7011 czy cos takiego i z moim agregatem uprawowym ciezko mu bylo a ja daje rade bez problemu a sasiad kupil Ursusa C385 i mam mniejszy agregat od mojego a steka przy nim ze hoho:) Wiec jednym slowym mowiac super maszynka na zime(nastepna) bede malowal:)

 

Tutaj sa jego zdjecia :

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-4011-image49004.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-4011-image49003.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-4011-image49002.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-4011prz...image47135.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-4011-tyl-image46665.html

 

siema

wiesz co troszke przesadziłeś z tym ze twoja 40-stka radzi sobie z maszynami z którymi zetor 7011 i ursus c-385 mają problem... przecież zetor ma min. 20 koni wiecej a c-385 ma ok 35 koni więcej


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel261073    0
Jednolita maska to chyba jeden z największych atutów jaki posiada C 4011 nad C 360. Sprawia to łatwy dostęp do wszystkich podzespołów silnika :D. Minusem jest umiejscowienie przednich obciążników w felgach co sprawia szybsze zużycie łożysk kół przednich :D.

kolego zastanów sie przeciez jak masz obciązniki na felgach to wieksza masa ni idzie na łożyska tylko na felgi ,co innego gdy obciązniki są przy przednim ciągle prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel261073    0
Jednolita maska to chyba jeden z największych atutów jaki posiada C 4011 nad C 360. Sprawia to łatwy dostęp do wszystkich podzespołów silnika :D. Minusem jest umiejscowienie przednich obciążników w felgach co sprawia szybsze zużycie łożysk kół przednich :D.

kolego zastanów sie przeciez jak masz obciązniki na felgach to wieksza masa ni idzie na łożyska tylko na felgi ,co innego gdy obciązniki są przy przednim ciągle prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Ale gdy obciazniki sa na felgach kola sa ciezsze i na lozyska dzialaja wieksze sily boczne przy wiekszych predkociach na nierownym terenie.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

ja mam 2x c4011 jedna z turem oczywiście mają układy kierownicze od c 360 jedna ma założoną przystawkę na oryginalną skrzynie a druga ma cała skrzynię od c 360. myślę że po nowym roku będę miał do sprzedania cały kompletny zestaw do przerobienia c 4011 na układ kerowniczy od c 360 bo do tej z turem wspomaganie założe. może wyda wam się to dziwne ale przy tej z turem mam okrągłą oś a przy tej drugiej płaska a tą z turem lżej sie kręci wiem że nie ma to nic do siebie ale tak jest. w skład tego zestawu jak by kogoś interesowało będzie wchodziło : kolumna z kierownicą i wąsem od c 360, przystawka pod kolumne na skrzynię c 4011, drążek kierowniczy, i wąs na przednią oś. jedynie co by trzeba było kupić to drążek poprzeczny z wąsami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema posiadam ursusa c-4011 z 1969 roku i to jest swietny ciagnik mamy go jakies 15-moze wiecej lat układ od c-360 ale mam jeden problem nie mam hamulcow myslalem ze to wina pompki kupilem nową po jakims czasie znow sie zaciela i nie dzialają a nowych przewodow nie kupie juz do c-4011 ona jest na jedna pompke hamulcową wiec nie przerobie jej na hamulc od c-360 macie jakis pomysl na zrobienie tych hamulcow lub co jest wada ich nie dzialania pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

Ja mam ten sam problem, ale będę kombinował co z tym fantem zrobić. Prawdopodobnie jakiś trójnik wykombinuje i będzie git.

 

Błąd

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

Miałem taki sam problem, chamulce wogle nie rwagowały i po naciśnięciu ciągnik jechał dalej. ;) Okazało sie że w zbiorniczku nie było płynu chamulcowego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

Już wiem co zrobię z hamulcami. Kupię nową pompę hamulcową i z jednej strony muszę cylinderek wymienić i zamiast tego gagajstwa na skrzyni 9rozdzielacza na strony wstawię trójnik od żuka, tylko trzeba powiększyć otwory i od nowa nagwintować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz35    0

Mam pytanie Ile mogę dostać za wyrejestrowany 4011 z 1967r Oryginalna kolumna kierownicza silnik po kapitalnym remoncie 4 lata temu szlif na wał nowe tuleje i tłoki od zetora Skrzynia biegów w idealnym stanie wąskie koła doskonałe do upraw miedzyrzędowych Jest bez kabiny bo tak było mi wygodniej Hamulce w idealnym stanie Obecnie posiadam jeszcze 360 ale szykuje się jej naprawa i myślę by pieniądze ze sprzedaży 4011 przeznaczyć na jej remont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

hmmm z tym 6-8tys to chyba trochę przesadziłeś. ja za c 4011 dałem 4 tys bez papierów z układem od c 360 i przednią osią ciagnik prosto w pole. a jak chciałem sprzedać c 4011 z papierami, kabiną płaską osią to jak wołałem 10tys to nie było zbytnio zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

No to rzeczywiście troche przesadziłem ;) ... z tego co piszesz to grzegorz35 dostanie za swoja gdzies tak około 5 tys.albo nawet i mniej ... a ty za ile sprzedałes swoja c 4011 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

ja nie sprzedałem i jeszcze sobie ona u mnie popracuje trochę. somsiad tydzień temu zamienił c 4011 + 800zł dopłaty na przyczepę 4,5t w idealnym stanie. co prawda ten ciągnik miał wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

grzegorz35 dziwny jesteś sprzedać jeden by zrobić drugi ,nie potrzebna ci już 4011 starczy sama 360 czy masz inne (ciągniki) lub tak mało ziemi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz35    0
grzegorz35 dziwny jesteś sprzedać jeden by zrobić drugi ,nie potrzebna ci już 4011 starczy sama 360 czy masz inne (ciągniki) lub tak mało ziemi ??

 

 

Trochę żal mi tego ciągnika Ale myślę że 360 z powodzeniem wystarczy Jeszcze w tym roku łącznie z dzierżawą mam 8ha Ale zamierzam zrezygnować z części dzierżawy Mam dodatkową pracę zawodowa a uprawa ziemi przynosi coraz mniejsze dochody Reszty ziemi na pewno nie sprzedam bo to jest jeszcze po rodzicach i byłby wstyd jej się pozbyć Więc myślę że teraz jeden a dobrze wyremontowany powinien w zupełności wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj