jaco512

Ursus 4011 - temat zbiorczy

Polecane posty

morowa91    6

z tego co wiem to C-360 produkowali od 1976 roku, ale niewiem do kiedy 355 <_<

C-360 ma 52 km. a C-355 ma 45 km (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0
Jak dla mnie to z miekkim jeździ się zdecydowanie lepiej. Tylko nurtuje mnie jeszcze to jaki tak naprawde mam ciągnik? 360 czy 355? Kupiłem go ponad rok temu i poprzedni właściciel mówił, że jest to 360, w dowodzie też jest wpisane 360, no ale skoro mówicie, że w 360 nie montowali miekkiego przodu to jest to trochę podejrzane. Czy 355 były jeszcze produkowane w 80 roku? I czy jest duża różnica w mocy pomiędzy tymi dwiema maszynami?

może po prostu poprzedni właściciel zmienił sobie przodek na miękki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek90    1
może po prostu poprzedni właściciel zmienił sobie przodek na miękki <_<

Może. Ale może też przypadkiem dowiedziałem się, że mój sprzęt jest słabszy od 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no niewiem czy 4011 jest słabsza od 3p ja mam to i to i 4011 duzo lepiej idzie naprzykład przy koszeniu trawy niz 3p

a przud jest najleprzy z napędem ja mam 4011 z przednim napędem zwierze nie ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek90    1
no niewiem czy 4011 jest słabsza od 3p ja mam to i to i 4011 duzo lepiej idzie naprzykład przy koszeniu trawy niz 3p

a przud jest najleprzy z napędem ja mam 4011 z przednim napędem zwierze nie ciągnik

Po pierwsze to chodzi o 355 a nie 4011. A po drugie to z podanych mocy znamionowych jasno wynika że zarówno 355 (45 km) jak i 4011 (42 km) są słabsze od 3p (47 km). Nie dziwię się jednak, że 4011 lepiej Ci idzie skoro masz w niej przedni napęd. Tak swoją drogą to musi być fajna rzecz przedni napęd w 40 albo 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
no niewiem czy 4011 jest słabsza od 3p ja mam to i to i 4011 duzo lepiej idzie naprzykład przy koszeniu trawy niz 3p

a przud jest najleprzy z napędem ja mam 4011 z przednim napędem zwierze nie ciągnik

 

Jakąś fotkę można prosić na udokumentowanie Twoich słów ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

może 3p ma mocniejszy silnik,ale napewno nie zrobi tyle co 4011 <_< mialieśmy w życiu już pare perkinsów i 40.

powiedzcie mi czy uwas 3P ciąga 3 skibowy pług zagonowy, bo w mojej okolicy NIE, bo niedał by se rady,a mój sąsiad 40 targa 3 skiby i idzie elegancko, do siły ciągnika ma nietylko znaczenie moc silnika, ale ogumienie, obciążenie i przełożenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no u mnie we wsi to sporo osób ciaga 3 skiby ursusem c-360 sp i jakos daje rade

ja zreszto tez 3 skiby tacham 40 stka i idzie

a uklad mam przerabiany na jeden drazek i sie lekko kreci pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

to zależy od rodzaju ziemi <_< w 40 masz silnik 4 cylindrowy, a w 3p 3 cylindrowy to też daje różnice <_<

Ja też w swojej 40 teraz przerobiłem układ :lol: szkoda tylko że niezrobiłem orbitrolu :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

bym przysłał zdjęcia tylko muszę wykombinować aparat

 

ja w 40 przerobiłem wszystko mam wspomaganie, tura który jest zasilany z tej samej pompy co wspomaganie ,mam przedni napęd i nawet ostatnio turbinę wstawiłem bo za słabo ciągnęła teraz tylko spszengło przerobic bo niewytrzymuje mocy silnika sie slizga

 

nie pisz posta pod postem uzywaj opcji edit

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Dzisiaj w swoim 4011 po malowaniu założyłem tylne koła, a chcąc obrucić kołem niebyło to możliwe, jak by byłu zablokowane a są uniesione w powietrzu. Patrzyłem czy biegi są zakleśnonem, ale nie i teraz niewiem co robić i co mogło się stać. Wole zapytać niż coś nawywijać,jeszcze przed sianami.

 

Może ktoś z was miał już taki przypadek, prosze o szybką odpowiedz i z góry dziękuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

nic nierobiłem . tylko wjechałem do garażu do malowania, odkręciłem koła, a dzisiaj jak spowrotem przykręciłem to ani drgnie i niechce narazie nic grebać by nie na nawywijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

może zakleszczony jest spróbuj go odpalić i będziesz widział czy biegi wchodzą jak z biegami jest ok to hamulce mogą trzymać spróbuj go odpowietrzyć może coś pomorze


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

pierwsze co zrobiłem to właśnie sprawdziłem czy niezakleszczony, ale wszystko było w porządku. Narazie jeszcze nieskręciłem go do konca by go odalić. A najgorzej jak coś się stanie i będzie trzeba go znowu rozkrecać po malowaniu :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
pierwsze co zrobiłem to właśnie sprawdziłem czy niezakleszczony, ale wszystko było w porządku. Narazie jeszcze nieskręciłem go do konca by go odalić. A najgorzej jak coś się stanie i będzie trzeba go znowu rozkrecać po malowaniu :angry:

a przed odkreceniem koła reka dało sie krecic? i czy nie idzie ani w przod ani w tył nic a nic?


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

przed odkreceniem kół szło bezproblemów krecić, a teraz to ani do przodu, ani do tyłu niedrgnie :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Niech kto wciśnie sprzęgło a Ty spróbuj pokręcić kołem. A może od malowania coś zaschło choć to mało prawdopodobne. Sprawdź hamulce czy nie trzymają.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr88    0

poluzuj taśmy chamulcowe na bębnach i powinno być dobrze. A i jeszcze jedno kupiłeś nowe felgi czy założyłeś stare?


Ursus C-360, C-330M, C-330+ tur na 25ha narazie muszą wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

ale jak chamulce mogły się tak zacisnąć, jeżeli, jak postawiłem w garazu to nikt nienaciskał hamulca

 

@piotr88 a oco chodzi z tymi taśmi, gdzie one są, zawsze można spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr88    0

na moście masz po obu stronach siedzenia masz przykręcane zasłonki. jak je odkręcisz to zobaczysz bębny na których są taśmyi jeśli to one są przyczyną to je poluzuj. prawdopodobnie są one od ręcznego ale nie jestem pewien. mnie sie zaciskały chociaż nie mam ręcznego. jak je luzowałem to mogłem reka kręcić kołami jak były ciasno to ciężko miałem ruszyć koła


Ursus C-360, C-330M, C-330+ tur na 25ha narazie muszą wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

jesli nic nie rozbierałes w skrzyni i nic nie robiłes z hamulcami i nie zblokowałes biegów to dziwna sprawa ( ani prawym ani lewym nie da rady krecić)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr88    0

jeśli kupiłeś nowe felgi to zobacz jak przykręcisz koła czy felgi nie stykają się z zwolnicami bo jak dociśniesz śruby to nie ma możliwości żebyś ruszył koła.


Ursus C-360, C-330M, C-330+ tur na 25ha narazie muszą wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj