jaco512

Ursus 4011 - temat zbiorczy

Polecane posty

siema ja ursusa c-4011 i nie mam w niej hydrauliki mam pytanie ile by do niej kosztowalo wszystko przewody rozdzielacz czy to jest tak jak w c-360 gdzie sie montuje rozdzielacz ile tak wogole jak ktos sie orierntuje kosztuje cala hydraulika jesli ktos ma foty tej hydrauliki to nich wrzuci na AF albo na moja poczte sylweksz@autograf.pl i jak by wyslal jakies fotki niech da znac pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lomek23    0

Witam wszystkich

jestem szczęśliwym posiadaczem C4011 niestety vo zauważyłem nie tylko u siebie ale i u innych uczestników forum częstym problemem jest układ kierowniczy.

Obecnie jestem w trakcie przeróbki poprzrz zalożenie orbitrolu, silownika, pompy i paru przewodów. Zobaczymy co wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam 4011 z 1964r. w sumie to cala w orginale i nie nazekam na nia maszyna jak sie patrzy kolega ma zetora 7011 czy cos takiego i z moim agregatem uprawowym ciezko mu bylo a ja daje rade bez problemu a sasiad kupil Ursusa C385 i mam mniejszy agregat od mojego a steka przy nim ze hoho:) Wiec jednym slowym mowiac super maszynka na zime(nastepna) bede malowal:)

 

Tutaj sa jego zdjecia :

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-4011-image49004.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-4011-image49003.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-4011-image49002.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-4011prz...image47135.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-4011-tyl-image46665.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Mam znajomego który posiada dwa ursusy 4011.

Obie są w kiepskim stanie... Ta jedna jest może używana może raz, dwa razy do roku... Jest w totalnej ruinie...

Przyszedł sąsiad znajomego, popatrzeli i powiedzial: założe sie o pół litra że jej nie odpalisz za pierwszym razem...

A ona nie chodziła przez całą zime.. Znajomy wziął akusa podładował, sprawdził paliwo, wlał wode. I wsiadł do niego...

I ODPALIŁ!!!!!! I jedna flaszka więcej.....

A mówią że ursusy są kiepskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

@damian9 uważaj bo teraz wiesz jak z pogodą mozesz sie nie doczekac na zime :) :) Ja jeździłem 4011 od sasiada co mi pole obrabia, powiem tyle ze super mi sie tym jeździło:D, jedynie za 1 razembiegi, ale za 2 razem to juz lux trzeba to wyczuc poprostu.Silnik i ukł. kierowniczy z 360, gadał ze jak oryginał był to sie strasznie ciezko kreciło :) Ogólnie ciągnik super troche go ma zaniedbanego ale maszyna jakich mało :) i oczywiscie musi byc maska i kabina oryginał cały urok tego ciagnika :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coolman

Zmieniałeś obudowę sprzęgła? My do 4011 wstawiliśmy przekładnie od Avii, chodzi dużo lżej, było jednak dużo przeróbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Coolman

Zmieniałeś obudowę sprzęgła? My do 4011 wstawiliśmy przekładnie od Avii, chodzi dużo lżej, było jednak dużo przeróbek.

 

Dokładnie na ten temat to musiałbym porozmawiać z moim tatą, bo ja przy tej przeróbce nie uczestniczyłem (było to bardzo dawno dawno temu) :), ale coś sobie przypominam, jak mówił, że właśnie była zmieniana obudowa (chyba cała obudowa skrzyni jest od C 360).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

Ja tez mam w posiadani 40tke z 1968 i nie nazekam najlepszy ciagnik jaki moze byc do roboty i do naprawy podnosze maske i do wszystkiego mam dostep i tez mam zalozony uklad od 60tki bo tamten stary to nie wiem czy zatarl sie czy co nieszlo krecic kierownica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Nie wiem czym się różni ursus 4011 od c-360 czy 4011 ma większe zużycie paliwa czy coś innego jest w nim felernego ??


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

ursus 4011 chyba poprzednik c360 a następca c330 . maska inna , 4011 byly produkowane wcześniej i ma 42 km


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

40 ma 45 koni a 60 ma 52, w 40 jest "bąk" a w 60 jednorazowy wymienny filtr oleju, w 40 kolumna kierownicza jest odlana razem z korpusem skrzyni biegów i jest na 2 "dragi" nie wiem jak jest z hamulcami ale chyba w 40 jest jeden pedał i przełącznik prawo lewo pod siedzeniem, 40 ma jeszcze miękki przód, wiecej nie pamiętam choć na pewno są jeszcze róznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jest to ciągnik na licencji Zetora 4011.Ursus C-4011 Posiada silnik S-4001 o mocy 45 KM, C-360 - S-4003,wyższe przednie opony 6,00-18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13
4011 następcą 330? :) pierwsze słysze takie cos

no żle napisalem bo napisalem ze byl poprzednikiem C360 i jakos mi sie napisalo ze byl nastepca C330..... (mała pomyłka wybaczcie) :)


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

A jaki jest c-4011 w spalaniu paliwa czy mniej lub więcej pali od c-360 ?


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

40estka ma szybsze zwolnice o jeden ząb sie ruznią koła zębate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jeżeli się nie mylę to 4011 jest cięższa od c360 o jakieś 600 kg.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Ciekawe gdzie uciekło by te 600kg co??? <_< <_<

 

Porównaj sobie dla przykładu obciązniki na tylnych kołach. Mój ojciec ważył, więc wiem ;p Jeden obciążnik od 4011 waży coś około 100-105 kg. Jeden od C360 waży około 60kg. Liczmy, że na jednym kole mamy 3 obciążniki, co nam daje na 4011 waga samych obciążników 300kg na jednym kole, a w C360 180kg, więc na dwóch kołach w 4011 masz 600kg obciążenia, a w C360 360kg obciążenia, co daje nam już różnicę 240 kg. Do tego uchwyty na te obciązniki też są cięższe od tych z c360, niestety nie wiem o ile.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

dodaj sobie jeszcze ten miękki przodek w c-4011 ile waży, a jak ma C-360 to jeszcze raz taki ciężki w 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

A co byście lepjej polecali kupić c-4011 czy c-360 ?


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj