Skocz do zawartości

Polecane posty

szczepek2    2

Sprawdzcie dobrze luz na wałku czy czasami nie ma opoznienia w stosunku do wału korbowego. Koła zebate na rozrzadzie sprawdzcie moze tam jest luz i wszystko wariuje.

Miałem te same problemy z silnikiem w Merkatorze i też myślę, że luz w napędzie pompy może to wszystko "mieszać"

W tych perkinsach jest jeszcze inne miejsce do przykręcenia pompy poziomej. Może to jest lepsze - ma ktoś tak?

Vril    1
Nie powiesz mi że nie można zrobić pompy Lucas jak ją robiłem pod Poznaniem w zakładzie gdzie je naprawiają i zrobił i maszynka cyka jak zegarek

Ja napisałem tylko to co mi powiedzieli u przedstawiciela Perkins na Polskę .Perkins ogólnie bazuje na pompach Lukasa a serii silników jest

od groma .To że dany zakład ma zdolności do naprawy świadczy tylko że jakimś cudem zdobył wszelkie didy do naprawy tych pomp

.Lucas w przeciwieństwie do Bosha nie rozdaje na lewo i prawo instrukcji napraw tylko odsyła do ASO.

A od jakiego silnika jest ta pompa ?.

Wiadomość z agroFakt.pl

stasek2    0

witam wszystkich

opóźniałem zapłon w swoim merkatorze i dymi jeszcze bardziej

doradzcie co zrobić z tym dymieniem i szczelaniem bo już różne zeczy robiłem i nic nie pomaga.

ma może ktoś namiar na sklep gdzie można kupić tą przekładnie kątowa do silnika perkins (merkator 60)

bo chyba to jest wina tej przekładni. sprawdzałem pompę przez ostatnie dwa tygodnie i w busku zdroju i w krakowie i mówia ze jest w porządku a dalej mi szczela czarnym dymem

pomóżcie prosze bo niewiem juz co robić

stasek2    0

witam wszystkich

czy pomoże mi ktos co mam zrobić z tym strzelaniem w tym kombajnie?

Vril    1

No i po ptokach :D .Dałem pompę do naprawy Aso Bosch Bydgoszcz .Wygladała pięknie ,wymyta ,wypiaskowana ,pomalowana ,obklejona

naklejkami .Ogólnie nie polecam ,pompe oddaje do reklamacji .Jak przed naprawą kopcił na czarno to teraz na biało-szaro :)

Peron    18

Jak już pisałem wcześniej, mój też kopci, ale mam inny problem. Po kilku godzinach pracy silnik traci moc. Trzeba podpompować pompką i jest dobrze przez jakiś czas. Sam już nie wiem, co z tym robić, bo problem co jakiś czas powraca...

ferdek1    3

A nie masz zapchanych filtrów paliwowych?Pewnie to one zmniejszają doplyw paliwa i brakuje mocy.

Vril    1

Albo zaworki w pompce zasilającej minimalnie puszczają paliwo .

pawel929    0

moze masz nie szczelny przewód zasilający i powietrze łapie bo mu paliwa brakuje na dużych obrotach.

sybi    0

Mam ten sam problem w Protectorze do połowy gazu jest ok a puzniej chodzi nierownomiernie i pryka. Pali na dotyk i dymka nie pusci . A jescze dodam za pali jak smok okolo 11-12 l na godzine zarowno z szarpaczem jak i bez. Napiszcie jakie macie spalanie bo nie wiem co z tym robic ?????

stasek2    0

mój merkator silnik 6 pali na cały dzien koszenia od 10 rano do 21 godzin koszenia około 8 bo reszta to przejazdy pali gdzies 90 do 100 litrów na dnówkę. jak pisałem wcześniej dalej mi dymi na czarno na całym gazie cały czas

czy ktoś wie co ztym zrobić

pompę przed żniwami sprawdzałem o dwóch pompiarzy i mówią że jest ok a dalej dymi

pino93    0

nie paliwo tu nie ma nic do tego ja cały czas tankuje na orlenie i nic to nie pomaga.

mam jeszcze jedno pytanie ile wasze kombajny biorą oleju silnikowego na dzień(cały młucenia mniejwięcej od 10 do 20)?

ferdek1    3

ja nic nie dolewam przez cały sezon, jak zmienię i mam max to na koniec mam lekko powyżej min.

Peron    18

Przyjechał do mnie Pompa, wymienił spręzynkę od gazu bo sie zacinał i przestawił lekko pompę na zapłonie. I kombajn nie kopci!!! Tyle żeśmy się z tym namęczyli a on pare minut i gotowe. Tylko myśmy ją po remoncie przykręcali wg znaków, jakie były, bo miało być dobrze.

stasek2    0

witam wszystkich, założyłem wczoraj nowe końcówki do wtryskiwaczy podobnież są to orginalne kupilem z firmy agromaj o symbolu BDLL 150s 6730 i dalej mi dymi na czarno na całym gazie,

juz nie wiem co z tym zrobic, kto by mógl sprawdzić mi pompę wtryskowa robiłem ja w krakowie i na sto procent powiedzieli że jest dobra i dalej dymi

już sam nie wiem może zawory są źle ustawione? ile powinien wynosić luz zaworowy wie ktoś? ja ustawiałem 0,3 mm.

moze znacie jakiegoś dobrego mechanika z okolic kielc, krakowa lub mielca żeby mi posłuchał ten silnik i wyregulowal

matirp12    10

Witam ponownie mam pytanie kupiłem kombajn claasa mercatora 70 i ma tabliczke koło kabiny (NA CZARNYM JEST NAPISANA BIAŁA DUŻA LITERA D CO TO OZNACZA)

tomkins    0

wiem co na to pyrkanie pomaga haha

też wiem .. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez razor275

djm    0

Tematy połączone

Witam

zakupiłem kombajn CLASS MERCATOR 70

troszkę go podszykowałem już na żniwa ale mam problem taki

że na pełnym gazie silnik nierówno pracuje

może inaczej: pracuje na wysokich obrotach ale tak jak by łapał jakieś powietrze

czy coś przerywa po prostu... wymieniłem wężyk paliwa i powietrze się tam nie pojawia na pewno.

gdzie mogę szukać jeszcze przyczyny?

Edytowano przez KRISTOFORn

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Konrad2277
      Witam
      Czy ktoś może mi pomóc z wyborem silnika??
      postanowilem zakupić NH 1530 tylko nie wiem z jakim silnikiem
      Czy deutz będzie się mocno grzał??
      Jakie spalanie??
      Prosze o niezamykanie tematu bo mało kto na stare tematy wchodzi a dobór jest dla mnie bardzo ważny
      Prosze o szybkie odpowiedzi
      Z góry dzięki
    • Przez luki21
      witam co może być przyczyną tego że władek nie chce wejść na obroty i rozpędza się wolno?
    • Przez faofar
      Witam mam takie pytanko na jak długo podłancza sie kabel do podgrzewanie bloku??W instrukcji tego nie znalazłem.
      .Ciągnik ma 1000mth ,niby skandynaw a od -5 jest juz problem .Aku ma rok czasu wiec nowy.
    • Przez rafal2511
      WITAM.
      Od niedawna posiadam deutza fahra dx 4.51. mam problem gdyz sie strasznie grzeje pracach polowych . jak na ciagnik 85 km to powinien sobie dawac rade bez problemu z siewnikiem amazone d7 3 metry a ty szok strasznie sie grzeje dochodzi prawie do konca. podobnie z agregatem uprawowym 3 metrowym. nie daje sobie zbytnio rady. znajony na podobnej mocy ciągnik i bez problemu sobie daje rady z zestwem uprawowo-siewnym 3 metry a moj ma problemy z samym agregatem . pdobnie z siewka do nawozy jedno osiową gdzie nasypie tone nawozy i juz jest priblem a stara sześdziesiątka sobie daje rade bez problemu. co może być z nim?

PROSZE O PORADY
    • Przez kokosik12
      Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
      Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.