Polecane posty

SipmaZ224    81

A ze zbyt wczesnym kątem wtrysku motor dobrze by chodził? Paliłby od strzała na zimnym i ciepłym?

 

Cały czas chodzi mi po głowie złe ustawienie pompy na kołach zębatych.

 

Bo jak pompę daję od lewej strony do prawej to silnik chodzi naprawdę źle.

 

Wtryski mam zrobione, zawory ustawione. Na pompie jest naklejka pobliskiego pompiarza który raczej lipy nie robi więc pompa musiała być robiona chyba niedawno(kombajn mam od wiosny tego roku).

 

Płynu mi nie gania ani nie miesza z olejem, chyba że jest tylko przedmuch między cylindrami...

 

Silnik ogólnie pracuje miękko i nie wydaje dziwnych dźwięków.

 

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Na zbyt czesnym wtrysku zimny ciężko zapala dość długo kręci  zanim zapali i daje biały dym przed zapaleniem, może jest i przedmuch między cylindrami lub też jak słusznie zauważyłeś żle ustawiony rozrząd i wówczas po przestawieniu pompy silnik pracuje dobrze lub prawie dobrze, dobrze jest jeszcze sprawdzić ciśnienie na poszczególnych tlokach, wówczas wiadomo czy nie ma przedmuchu między tulejami, ponadto okaże sie jakie jest ciśnienie na tłokach lub różnica na poszczególnych komorach spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

To mi pali idealnie na zimnym i ciepłym (zagrzałem go tylko tyle o ile na podwórku bo w polu jeszcze nie byłem), a dymek lekki puszcza ale to tylko po odpaleniu i momentalnie zanika.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk945    0
SipmaZ224 przestawiliśmy już pompe na maxa w lewo i jest znacznie lepiej , ale jeszcze nie chodzi tak jak powinien.

Ja myśle ,że musiał bym zobaczyć jak wyglądaja cechy w przystawce pod pompom ,bo może ktoś wcześniej tam grzebał .

Jak ktoś coś by wiedział niech da znać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saimoon    0

Niestety...Dołączyłem do grona znawców "pyrkania".

Merkator Perkins 6 cylindrów. Pali na dotyk zimny/ciepły. Niskie obroty, średnie obroty - jak zegarek. Gaz max roboczy - nierówna praca z zwiększona ilością dymu, strzela. Moc w normie.

Przeczytałem, że temat dość szeroki. Zatem pytanie do was koledzy: czy długo pyrkacie, pyrkaliście(musiałem :D )? Zastanawiam się czy dokończyć żniwa w takim stanie silnika. Teraz dziwne uczycie w trakcie koszenia, że coś jest nie tak... Zostało ok 3ha. 

 

Kolego @sipmaZ224, udało Ci się zwalczyć temat?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Moim zdaniem masz troch za późny kat wtrysku,wstarcz jakieś 1-2 milimetry przekrecić pompą nie w ta strone co się kręci tylko w przeciwnym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Z autopsji - może być przestawiony rozrząd, sąsiad walczył z pyrkaniem ze 3 lata, aż przy okazji remontu zajrzał do rozrządu - przestawiony o jeden ząbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Zapewne zapowietrzony, odkrec jedną rurkę od wtryskiwacza ja zawsze odkręcałem pierwszą od lewej i kręcić rozrusznikiem aż będzie tryskać ropa ,zakręć potem rurkę i powinien odpalić ,śmiem twierdzić że jest porządnie zapowietrzony, jednakże najpierw jeszcze odpowietrz pompę wtryskową pompując ręczną pompką, luzując śrubę odpowietrzającą na pompie wtryskowej.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Zapewne zapowietrzony, odkrec jedną rurkę od wtryskiwacza ja zawsze odkręcałem pierwszą od lewej i kręcić rozrusznikiem aż będzie tryskać ropa ,zakręć potem rurkę i powinien odpalić

Ja też odkręcam ten najdłuższy (pierwszy od lewej) i po odpowietrzeniu sam zapali na 5 tłokach. Jak zapali, to dokręcasz przewód na wtryskiwaczu. Jak już tu ktoś zauważył - samą pompką nie odpowietrzysz kombajnu nawet jak będziesz słyszał przelew. Odpowietrzysz jedynie filtry i dobijesz do pompy, a dalej już masz kredki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markant5698    0

no to tyle to sam wiem z samego doświadczenia teraz zauważyłem ze pompa podaje mi na 3 wtryski a na 3 nie dodam że jest do angielska pompa rotacyjna  dwusekcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

no to tyle to sam wiem z samego doświadczenia teraz zauważyłem ze pompa podaje mi na 3 wtryski a na 3 nie dodam że jest do angielska pompa rotacyjna dwusekcyjna

To powinno ci chociaż na tych trzech chytać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

To powinno ci chociaż na tych trzech chytać .

Na trzech może jedynie podawać paliwo, ale chycić nie chyci. Na 4 będzie chciał chytać, ale jak puścisz przycisk rozrusznika, to po paru obrotach zgaśnie.

Rozkręć przewody przy pompie i na tych, co nie będzie ropy - odkręć tą śrubę (taki nypel) miedzy przewodem a pompą - pod nim powinien być taki grzybek ze sprężynką w środku. Weź jakiś gwóźdź, twardszy pręcik czy coś w tym rodzaju i spróbuj wcisnąć tą sprężynkę celem sprawdzenia, czy się nie zawiesiła (powinna płynnie chodzić). Na wykręconym grzybku pokręć rozrusznikiem i sprawdź, czy się pokazała ropa. Jak tak, to włóż grzybek, przykręć ten nypel i znowu pokręć trochę rozrusznikiem - czy się pokaże ropa. Jak się pokarze, to przykręć przewód, odkręć przewód przy wtryskiwaczu i kręć, aż się pojawi ropa na końcówce przewodu przy wtryskiwaczu, a następnie przykręć do wtryskiwacza zostawiając jeden najdłuższy przewód odkręcony. Jak to nie pomoże, to już nie wiem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk945    0
jahooo  Mógł być mi podpowiedzieć gdzie był u sąsiada przestawiony rozrząd na przystawce pod pompą czy na głównym rozrządzie

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkator    0

witam mam problem z perkinsem 6 z merkatora 75 nie równa praca i co 5-10 sekund niebieska chmórka dymu i mokry wydech takim lepkim czarnym płynem . co zrobilem pompa paliwa dobra wtryski sprawdzone ok są cisnienie na cylindrach od 22do 24 i trzyma ok pierścienie są ok czy to morze być wina glowicy. proszę o pomoc.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

uszczelnienia mogą puszczać tzn te gumki  tam turba nie masz??? bo może być turbina padnięta trzeba stan oleju sprawdzać ale w zimę lepiej zrobić bo smary olej + kurz lubią się zapalić i wtedy jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

witam mam problem z perkinsem 6 z merkatora 75 nie równa praca i co 5-10 sekund niebieska chmórka dymu i mokry wydech takim lepkim czarnym płynem . co zrobilem pompa paliwa dobra wtryski sprawdzone ok są cisnienie na cylindrach od 22do 24 i trzyma ok pierścienie są ok czy to morze być wina glowicy. proszę o pomoc.,

 

zawieszają się końcówki od wtryskiwaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Sorry że tak późno - rozrząd był przestawiony na kołach, dopiero po rozebraniu wyszło szydło z worka, na przystawce było wszystko OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkator    0

witam nie mam turba w tym silniku oddalem glowice do naprawy szczelna jest powiedzieli ze ma luzy w prowadnicach czy to może być przyczyna nie rownej pracy puszczania niebieskich chmórek dymu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

witam nie mam turba w tym silniku oddalem glowice do naprawy szczelna jest powiedzieli ze ma luzy w prowadnicach czy to może być przyczyna nie rownej pracy puszczania niebieskich chmórek dymu

Ją myślę że to opóźniony kąt wtrysku no albo jak wcześniej kolega szwankujace końcówki wtryskow a kont wtrysku nie musiał się przy pompie przestawić mógł w środku na rozrzadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez klakiergsi
      Witam.chciałbym opisać mój problem z zetorem proxima 90 2014 rok. A mianowicie po pięciu latach użytkowania i 1500mtg remont silnika.pierwszą objawą był dziwny gwizd silnika i to nie Turbo ale okazało się że wałki wyważające silnik.przy okazji wymienili pierścienie na tłokach bo troszkę dmuchał odmą no i sprzęgło bo ciężko się zmieniało biegi.czyli ciągnik rozebranyna dwie części....co wy o tym myślicie...? Z czego i jak oni robią te ciągniki!dodam że zetor pracował z turem i nie wykonywał ciężko prac i był ciągnikiem pomocniczym w gospodarstwie.
       
       
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj