Polecane posty

djm    0

<p>powiem tak rozrząd jest ustawiony ba są znaki i są one widoczne mam tylko problem z ustawieniem pompy żeby w odpowiednim momencie podało paliwo </p> znalazłem to ale nie zmam angielskiego

dawid464 możesz umieścić gdzieś tego pdf'a albo wysłać mailem? Pytam bo mam jakiegoś ale wygląda jak skan i jest strasznie nieczytelny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2558    0

Witam chciałbym kupić oto ten kombajn jest to prekins 105koni miałem kupywać mercedesa ale gościu sprzedał i tylko teraz ten został w okolicy a chiałbym własnie taki typ tylko nwm czym to się różni tamten mercedesa miał 3,60 heder a ten ma 4,30 i perkins pomrzecie ? http://olx.pl/oferta/claas-mercator-75-CID757-ID5FpOx.html#6ffa3cc2f5 to jest ten co mam kupywać a to ten z silnikiem mercedesa lecz już sprzedany :(http://olx.pl/oferta/claas-mercator-75-CID757-ID5VOmL.html#0b3c459a48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,sprawdż silnik czy na pełnych obrotach nie kopci i równo pracuje co będzie świadczyło o tym w jakim stanie jest pompa wtryskowa,wizualnie to wyglądają podobnie te kombajny chociaż ten co został na sprzedaż ma lekko pogięty bok, za to ma szerszy heder jak ja wolał bym z szerszym hederem mam duże pola i dobre dojazdy, no ale to już indywidualna potrzeba co do szerokości, ja rok temu kupiłem co kopcił nie tak mocno ale jak się nagrzał w robocie to narastało kopcenie i silnik nie pracował miarowo, normalnie nim rzucało, a paliwo pił jak smok wawelski , teraz niedawno dałem pompę do naprawy (do Bobrowa koło Brodnicy, bardzo dobry warsztat) i teraz silnik ładnie pracuje ,nie wiem jak będzie z ilością paliwa ,zobacz jak tylko będzie silnik dobrze pracował to nie masz czego się obawiać perkinsa, bo z reguły są bardziej oszczędne niż merca i tańsze w naprawie silniki, mój kuzyn ma z silnikiem merca to mówi że nie są to oszczędne silniki ,choć może żywotność ich jest dłuższa ,zaś sąsiad miał z perkinsem to mu pięknie silnik pracował i mówił też że to bardzo oszczędny i ja dlatego wziołem z perkinsem, no mni teraz po naprawie pompy też silnik pięknie pracuje ,a co do paliwa to w robocie pokaże ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

hej wiesław16

Mógłbyś napisać co naprawiali w tej pompie i ile wyniósł cie remont?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
Napisano (edytowany)

Witam,to co mni mówili w warsztacie ,to została wymieniona głowica gdyż nie dawała już odpowiedniego ciśnienia, oraz wiele innych części które były częściowo lub całkowicie zużyte, mówili mni co tam wymieniali ale dokładnych fachowych nazw nie pamiętam, w każdym razie regeneracja całej pompy, cena jak dobrze pamiętam to 800lub 900zł ,już dobrze nie pamiętam ,musiał bym zobaczyć w gwarancji, ale z dojazdami wiem że w tysiaku się zmieśiłem ,gwarancji dali mni na rok ,chcieli na pół dać ,a się targowałem że to do kombajnu to i tak praktycznie jeden sezon, no to zgodzili się na rok, bo robiłem na początku marca tak jakoś i mówiłem że zanim będą żniwa to akurat skończy się gwarancja, no to mam na rok,z tym że głowica to jest po regeneracji, bo tak za samą głowicę gdyby nówkę zakładali to mówił że 2,5tyś sama głowica by kosztowała i tak to wygląda :rolleyes: Pozdrawiam.edit. Dodam że jeżeli by ktoś wyjmował pompę i odkręcał ten dekielek, lub odkręcał sam dekielek co są te dżwignie to niech nie zapomi o tym że należy w tej pokrywce poluzować śrubkę po to aby tam się odpowietrzyło i napełniło paliwem,śrubkę poluzować i pompować do czasu aż zacznie lecieć paliwo, w przeciwnym razie może zatrzeć pompę bo inaczej będzie pracować na sucho, upominał mnie mechanik aby o tym nie zapomieć bo może zatrzeć się pompa ;)

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja zawiozłem pompę do regeneracji bo kręciło się pół godziny rozrusznikiem...Ciekawe ile za regenerację mojej wezmą :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,to będzie zależało co będą wymieniać i jakie części, nowe czy po regeneracji ,oprócz tego ile sobie za robociznę policzą, każdy zakład ma swoje cenniki i stawki ,ale chyba wstępnie podali cenę naprawy, ja jak pytałem o koszt naprawy to orientacyjną cenę mni podali :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja już ich znam kupe lat,robili nam pompy do ciągników i kiedyś do senatora też rotacyjną do perkinsa.Zregenerowali lepiej niż te tłoczkowe.Dużo nam nie policzą bo jak zmieniam końcówki wtrysków to regulacje mam gratis a, inni płaca po 5zł od wtryskiwacza.Kiedyś mi sekcje w pompie od 360 za darmo wymienili :D

 

O kosztach nic nie mówili bo nawet nie miał czasu jej rozebrać.Teraz wszyscy pompy regenerują że nie mogą się wyrobić z naprawą.Do jedenastej w nocy siedzą i pompy składają...A w zimę nic ruchu nie mieli :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No przywiozłem pompę z zakładu.Koszt regeneracji to 80zł. A teraz jest taki myk ze nie idzie odpowietrzyć...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,jeśli pompka ręczna nie może zaciągnąć paliwa to weż w bańkę 5l ropy,wężyk i daj bezpośrednio do pompki zasilanie paliwem to prędzej zaciągnie paliwo ,ponadto na pompie wtryskowej masz śrubkę na kluczyk m 8 która to jest do odpowietrzania pompy i ją dobrze poluzuj i tak długo musisz pompować ręcznie ,aż będzie paliwo bez powietrza, to wtedy dokreć śrubkę, bo jak tam nie odpowietrzysz to mowy nie ma o odpaleniu bo pompa chodzi na sucho i paliwa nie zaciągnie sama, i druga śrubka jest też na tej prostokątnej przystawce na klucz m 8 na pompie, to też musisz odpowietrzyć, tam jest smarowanie pompy paliwem, i odkręć rurkę wtryskową od ostatniego wtrysku i kręcić rozrusznikiem aż paliwo zacznie tryskać (potrzebna druga osoba aby włączyła rozrusznik) jak paliwo będzie tryskać, dokręć rurkę i kręć rozrusznikiem aż zapali ,u mnie tak zrobiłem i bez problemu zapalił,i to bez bańki z paliwem, bo mam założony zawór zwrotny i paliwo się nie ma prawa cofnąć do zbiornika. silnik chwilę kopcił biało aż się dobrze odpowietrzył układ, a potem już normalnie silnik pracował, i za każym razem zapala na dotyk :) Pozdrawiam.Co do ceny to wzieli tylko na dobrą gorzałkę za naprawę :huh:

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

Dzisiaj zawieźliśmy pompę na sprawdzenie do tego zakładu w Bobrowie o którym pisałeś. Zobaczymy kiedy się odezwą i co powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@wiaslaw16 Pompka ręczna zaciąga ok tylko ze nie trzyma ale z tym sobie dałem rade.Oczywiście pompa odpowietrzona a nastawnika nie można odpowietrzyć nic paliwo nie leci...A pompa już podaje paliwo na trzy wtryski ale nie może nabić ciśnienia.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,to wykręć całkowicie ten odpowietrznik i kręć rozrusznikiem, musi tam się pokazać paliwo i jeśli daje tylko na trzy to znaczy że jeszcze w niej jest powietrze, odkreć przewody na wszystkich wtryskach, jeśli jest aż takie upierdliwe odpowietrzanie w niej, nastawnik musisz odpowietrzyć bo inaczej zatrzesz pompę, bo nie będzie miała smarowania, a ono jest z paliwa :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To ja już w niedziele robiłem.Teraz rozrusznik w remoncie to nie ma jak kręcić.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

Witam,to co mni mówili w warsztacie ,to została wymieniona głowica gdyż nie dawała już odpowiedniego ciśnienia, oraz wiele innych części które były częściowo lub całkowicie zużyte, mówili mni co tam wymieniali ale dokładnych fachowych nazw nie pamiętam, w każdym razie regeneracja całej pompy, cena jak dobrze pamiętam to 800lub 900zł ,już dobrze nie pamiętam ,musiał bym zobaczyć w gwarancji, ale z dojazdami wiem że w tysiaku się zmieśiłem ,gwarancji dali mni na rok ,chcieli na pół dać ,a się targowałem że to do kombajnu to i tak praktycznie jeden sezon, no to zgodzili się na rok, bo robiłem na początku marca tak jakoś i mówiłem że zanim będą żniwa to akurat skończy się gwarancja, no to mam na rok,z tym że głowica to jest po regeneracji, bo tak za samą głowicę gdyby nówkę zakładali to mówił że 2,5tyś sama głowica by kosztowała i tak to wygląda :rolleyes: Pozdrawiam.edit. Dodam że jeżeli by ktoś wyjmował pompę i odkręcał ten dekielek, lub odkręcał sam dekielek co są te dżwignie to niech nie zapomi o tym że należy w tej pokrywce poluzować śrubkę po to aby tam się odpowietrzyło i napełniło paliwem,śrubkę poluzować i pompować do czasu aż zacznie lecieć paliwo, w przeciwnym razie może zatrzeć pompę bo inaczej będzie pracować na sucho, upominał mnie mechanik aby o tym nie zapomieć bo może zatrzeć się pompa ;)

Witaj

Czy mógłbyś sprawdzić, może dali ci jakieś papiery z wymienionymi częściami bo przed chwila dzwonił pompiarz i powiedział, że rozebrał i nic szczególnie zużytego nie zauważył. BTW czy u ciebie siedzi ten Perkins 6,3544PR czy jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,nic mi nie wpisał w gwarancji ,pisze tylko że rok gwarancji ,uprzedzał o tym żeby nie kręcić pompą i nie ustawiać jej w czasie kidy silnik pracuje, tylko gasić i dopiero pompę przestawić(zmieniać kąt wtrysku) ,a silnik Perkins 6, 354UC14502 ,sam nie wiem co oznaczają te ostatnie litery i cyfry :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

6 = liczba cylindrow, 354 = pojemnosc w calach szesciennych = 5800cm3, U - kraj produkcji (Wielka Brytania), C - r. prod 1976, 14502 nr seryjny silnika

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, dzieki zukasz, to już teraz posiadam większą wiedzę o swoim kombajnie :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

hej odebraliśmy pompę. Tak jak pisałem nie wymienił żadnej części poza uczszelnieniami na wszelki wypadek. Wziął 250 zł. Podałem mu numery końcówki wtrysku i obudowy i okazało się że ciśnienie ma być ustawione 210 a u nas było 180. Zmieniliśmy na 210 na wszystkich 6 garkach i zobaczymy co się będzie działo w rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

Narazie jest wszystko ok zobaczymy jak będzie pod obciążeniem i po porządnym rozgrzaniu.

Teraz mamy problem z MF 3080 bo po niby remoncie (piszę niby bo z mechanikami to nigdy nic nie wiadomo) silnik chodzi jak chodził wcześniej. Pompa z wtryskami była sprawdzana i niby wszystko miało byś zrobione tip top ale dymienie nie dawało nam spokoju i wykręciliśmy pierwszy z brzega wtrysk a tu ciśnienie 150 atm. gdzie powinno być 220. Mamy przyrząd do sprawdzania ciśnienia wtrysku tylko nie mamy podkładek regulacyjnych. Czy ktoś moze wie gdzie takie mozna dostać?

Edytowano przez marek3080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,ja brałem i robiłem z żyletki, jak nie mogłem dostać podkładek i jakoś względnie się ustawiło, też mam ów przyrząd :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasek2    0

witam kolego wieslaw16 mógłbyś podać mi namiary na ten zakład w Brodnicy od pomp wtryskowych? na email stasek2@poczta.fm lub sms na 501387146 alej mi dymi i pyrka pompę sprawdzałem chyba już u 8 zakładach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego to "pyrkanie" to słyszałem że nie do końca wina pompy. Prawdopodobnie przyczyna tkwi w napędzie pompy, tam jest jakiś kątowy napęd i na nim powstaje luz i tam samoczynnie się przestawia. U mnie też delikatnie pyrka na dużych obrotach. Ktoś wcześniej na AF już walczył z tym pyrkaniem i kopceniem i dopiero po zrobieniu napędu uspokoiło się, (tylko nie wiem gdzie to było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez klakiergsi
      Witam.chciałbym opisać mój problem z zetorem proxima 90 2014 rok. A mianowicie po pięciu latach użytkowania i 1500mtg remont silnika.pierwszą objawą był dziwny gwizd silnika i to nie Turbo ale okazało się że wałki wyważające silnik.przy okazji wymienili pierścienie na tłokach bo troszkę dmuchał odmą no i sprzęgło bo ciężko się zmieniało biegi.czyli ciągnik rozebranyna dwie części....co wy o tym myślicie...? Z czego i jak oni robią te ciągniki!dodam że zetor pracował z turem i nie wykonywał ciężko prac i był ciągnikiem pomocniczym w gospodarstwie.
       
       
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj