Polecane posty

casejx    30

A jaki masz w nim silnik. W moim tez tak sie dzialo i jeszcze sie zapowietrzal a, wszystko bylo spowodowane pompka zasilajaca.

Edytowano przez casejx

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djm    0

mam silnik perkinsa 6 cylindrowy; CASEJX powiedz ale to uszczelniałeś pompę czy ją wymieniałeś? coś muszę z tym zrobić bo pierdzi, denerwuje mnie to....

Edytowano przez djm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Ja nie bawilem sie w zadne uszczelnianie, od razu wymienilem ja na nowa.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djm    0

pompka wymieniona, jest lepiej ale jeszcze nie tak do końca jak być powinno... jako jeszcze laik w tych sprawach zapytam, czy jak pompuję ręcznie pompkę to na powrocie powinny się pojawiać pęcherze powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

Tematy połączone.

 

witam wie ktoś jak ustawić rozrząd a dokładnie wałek pompy wtryskowej? możne ktoś to robił ?

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

A co dokładnie robiłeś przy tym traktorze.Czy tylko wyjmowałeś pompę czy robiłeś remont i wyciągałeś tryby rozrządu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Jeśli ściągałeś tryby dokładnie je umyj.Z przodu na pewno są nabite znaki na trybach.Na kole pośrednim są trzy znaki nabite. Wpychasz tryb ten środkowy te znaki muszą się pokryć na pompie na wałku rozrządu i na wale trzy koła pośredniego muszą się łączyć z tamtymi na wale:)

Tak na szybko postarałem Ci się narysować.Pozdrawiam powodzenia myślę że pomogłem

bez tytułu.bmp

Edytowano przez Assasin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Narysowałem Ci co tam jest dobrze co nie.Wyślij mi jeszcze dokładnie zdj tych dwóch kół na których narysowałem Ci strzałkę.Bo nie widzę nam znaków to Ci narysuję tak jak ma być :)

post-101193-0-58137000-1389530195_thumb.png

Edytowano przez Assasin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

To dziwne jak nie znajdziesz jakiegoś punktu zaczepienia.Powodzenia

Edytowano przez Assasin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,metodą brób i błedów powiadasz?- może się skończyć fatalnie ,połamać zawory,wałek rozrządu ,uszkodzić głowice i tłoki lub pogiąć korbowody, proponuje znależć dobrego fachowca aby chociaż ustawił rozrząd,dobry fachowic sobie z tym zapewne poradzi, a reszte sam zrobisz, bo drogą prób i błędów to może się zakończyć szukaniem drugiego silnika, a to już nie są tanie rzeczy :rolleyes: Pozdrawiam. Edit . Ps.zobacz jeszcze czy w kołach (zębatych w tych bez znaków) nie ma otworów na śruby i w płycie obudowy rozrządu też, tak jak jest w niektórych silnikach samochodowych i wówczas się wkręca śróby lub wstawia pręty i to służy jako znak do ustawienia rozrządu i pompy, na tych fotkach nie widać bo środek kół jest zakryty podkładkami, właśnie że te znaki mogą być właśnie zrobione w taki ów sposób jak Ci piszę, część silników w samochodach tak właśnie mają znaki, że na śruby bądż kołki, przyznam że sporo robiłem silników disela, ale właśnie perkinsa 6 nie robiłem, a być może też te znaki są w ten sposób i oby tak było, to byś miał z głowy. ^^

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

<p>powiem tak rozrząd jest ustawiony ba są znaki i są one widoczne mam tylko problem z ustawieniem pompy żeby w odpowiednim momencie podało paliwo </p> znalazłem to ale nie zmam angielskiego

post-43561-0-27983000-1389718805_thumb.png

post-43561-0-30714100-1389718925_thumb.png

post-43561-0-84626400-1389718940_thumb.png

post-43561-0-61531300-1389718956_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,zobacz dokładnie masz znaki w miejscu gdzie się przykreca pompę wtryskową na obudowie w wewwnątrz oraz w wewnątrz frezów i wszystko jasne :o Pozdrawiam. Edit:dobrze właśnie że wrzuciłeś zdjęcia to zaraz się problem rozwiązał :D .Napisz czy sie z tym uporałeś, jak coś to dalej służę pomocą :rolleyes:

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk945    0

Mam do was pytanie, wiecie może co pomaga na to pyrkanie, bo kupiłem kombajn Claas Mercator 60 i nie daje mu rady.

Czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Nie wiem czy to jest problem, bo slyszalem kilka mercatorow z tym silnikiem i wszystkie tak pyrkotaly. 6 cylindrowe silniki perkinsa tak maja.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,mam pytanie koledzy czy dużo jest roboty z wyjęciem termostatu bo jeszcze w nim nie wyjmowałem, a jest to silnik perkinsa 6.354 ,bo wydaje mi się że się zacina lub działa nie tak jak trzeba, nie zawsze ale dość często jak ma temp. ok.90 st z haczykiem.to jak termostat się otworzy to aż przelewem wyrzuca mi płyn na zewnątrz i dopatruje się przyczyny w termostacie że zbyt póżno sie otwiera ,a jak już to całkowicie raptownie i dlatego wywala płyn :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak idą bąble powietrza z chłodnicy to masz wydmuchana uszczelkę pod glowicą.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,bąbli nie puszcza też tak myślałem i dlatego obserwowałem płyn w chłodnicy co się dzieje :rolleyes: Pozdrawiam.edit. ponawiam pytanie, czy dużo jest roboty z wyjęciem termostatu.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,no dzięki kolego, bardzo skromna informacja i wiele się nie dowiedziałem ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez klakiergsi
      Witam.chciałbym opisać mój problem z zetorem proxima 90 2014 rok. A mianowicie po pięciu latach użytkowania i 1500mtg remont silnika.pierwszą objawą był dziwny gwizd silnika i to nie Turbo ale okazało się że wałki wyważające silnik.przy okazji wymienili pierścienie na tłokach bo troszkę dmuchał odmą no i sprzęgło bo ciężko się zmieniało biegi.czyli ciągnik rozebranyna dwie części....co wy o tym myślicie...? Z czego i jak oni robią te ciągniki!dodam że zetor pracował z turem i nie wykonywał ciężko prac i był ciągnikiem pomocniczym w gospodarstwie.
       
       
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj