Skocz do zawartości
atomik

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie

Polecane posty

lukas120    4
U mnie w tamtym roku poszło około 1800 litrów na 12 ha

ale w tym roku może pójść więcej ropy bo zamierzamy kupić zetora 7211. <_< :lol: <_<

to jak tak czarno widzisz to nie kupuj tego zetora a w naszym gospodarstwie 90ha poszło 8m3 ON

Wiadomość z agroFakt.pl

kobra89    66

hahahha

ja zuzywam u siebie 2000 litrow ON, i nie mam kombajnu to wszystko idzie na 20 ha:P

Pawel328    127

u mnie jak do tej pory to szło tak 3000-4500L B) tylko teraz dokupiliśmy C-330 :lol:

qazi    57

No to u nas na 22ha 2 ciągniki(c355 i c 360 3p) i kombajn poszło ok 1600l

jaro    163

Trochę ponad 40 ha- ok. 2600 l-aha-same paliwożerne gady na podwórku-Zetor 7211,JD 5720 i C-360 :lol:

mirasek    7

@jaro

Masz kombajn zbożowy czy coś w ten deseń? Czy tylko same ciągniki? Jaki % zielonek w tej powierzchni i ilokośne? Jeśli można wiedzieć :lol:

Zużycie ON podawałem na pierwszej stronie ale zobaczyłem ten temat i pomyślałem o benzynie... ok. 2000 l rocznie... te małe niebieskie gówienko spala połowe tego co 3 ciągniki, kombajn i terenówka B) no ale troche jeździ B)

jaro    163

Wiedzieć można :lol:-kombajnu nie mam,stosunek pół i łąk to tak pół na pół (z przewagą lekką łąk)-a łąki 2 i 3 kośne (od pogody zależy)-ale mam jeszcze sporo lasu-do którego też troszkę jeżdżę-no i mam też kuzyna któremu wiecznie coś w ciągniku nawala B)-resztę dopowiedz sobie sam-ale z kolei nie mam praktycznie transportu-pola i łąki raczej blisko-max.3 km (a trochę dalszy i lżejszy realizuję starym,niezawodnym Żukiem)

nasil90    94

U mnie to będzie 4-5 tys litrów na 35 ha+ usługi 3 Ciągniki i kombajn

xxlukas93xx    4

5.5 - 6 tyś. litrów nie licząć dwóch samochodów które zuzywaja 1.5 - 2 tys rocznie :/

30 ha ornej mocnej ziemi 5 traktorow i kombajn.

Ferdek07    62

2100 l na 14ha ornego i 20kika ha łąk, kombajn i prase najmuje, na tym paliwie lambo zrobiło ponad 300mtg a pozostałe ciągniki spaliły około połowy tego paliwa :lol:

Michu7    4

6000 litrów ON. Nieco ponad 40 ha w tym ok. 10 ha traw i 7 ha paliwożernej kukurydzy (koszenie). Ciągniki 4 szt: 47, 2x52 i 96 KM.

pawel885    380

U mnie ok 5000 l . 25 ha plus usługi kombajn i prasa. Hektary u niektórych gospodarzy wiele nie mają się do rocznego zużycia ON. Np ja po żniwach robię podorywkę- agregat ścierniskowy i 2 bronowania przed orką a znajomy orka głęboka na ściernisko i siew...ja spale np 15 l/ha a on niby 10 i myśli że oszczędny jest. A potem dziwi się że plon marny

MrValterka    4

Ursus c-360 1000 mtg. to koło 3000 l.

Jumz 300 mtg. 1500 l.

Mtz 1000 mtg. 5000 l.

Zetor 300 mtg. 2000 l.

Valtra 1200 mtg. 12000 l.

To około 20000 l. na rok :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmkam
      Jak w temacie, chciałbym .się dowiedzieć jakich smarów używacie do smarowania swoich maszyn rolniczych,ciągników,kombajnów.Ja dotychczas smarowałem wszystko jak leci smarem ŁT 43 to chyba najpopularniejszy smar w rolnictwie,ale czy najlepszy ??? Co sądzicie???
    • Przez SebaCzyta
      Może na rynku jest coś nowego, protestowałbym jakiś nowy olej. Znacie coś? Polecicie?

• Przez ketlin23
      Witam przepraszam ze na tym forum i w tym dziale 
      Czy olej Fusch 10W40 STOU nadaje się do silnika do ciężarówki man F 2000 26.414 czy ten olej będzie spełniać wymogi czy lepiej kupić typowo samochodowy 
      Proszę o racjonalną pomoc
    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami