atomik

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie

Polecane posty

Filipoo    14

21ha łak 4 ha ornego tylko ze na zime obrobione 2ha daw czeka tak wiec przez siana i to nawet nie całe bo w połowie ropa zakupiona do tydz temu jak kiszonke robilismy to 900 litrów nie starczyło 3 ciagniki c-385, c-360, zetorek 3011 i to siana lekko przeszły bo trawa nie za duza i tylko raz rozrzucona przetrzasaczem karuzelowym około 5m :blink:wydaje mi się duzo a na przyszły rok napewno wiecej pójdzie wiosenny siew wywóz obornika co miesiac wiec obornik i nawóz na łaki wiec z 3 razy pokosze troche zaczyna mnie przerazac mysl ile ropy pójdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Teoretycznie 2200l na rok (tyle przysługuje do zwrotu w gminie) ale + samochód, choć silnik bardzo oszczędny bo 1.9TDi to jednak gdzieś to się rozchodzi. Rocznie to pewnie 3-4tys ale nie myślałem nigdy ile rocznie pójdzie. 4 ciągniki z czego 2 przez wszystkich na AF (no może tylko tych którzy ich nie mają) uważane za paliwożerne - Zetor 11441 i Zetor 5211 a do tego 3p i Ruski(jeszcze ale już nie długo)

30ha: 4ha lasu, 11ha łąki, reszta pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

W mojej firmie to te wasze niektóre zużycia roczne to mi starczą na 3 tygodnie. Miesięcznie idzie u mnie średnio 3tys litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

u mnie ok. 4,5 tys. litrów na 30ha w tym 7 ornych i reszta zielone + dzierżawy 3ha orne i 8ha zielonych no i troche usług jest jeszcze (4 traktory + kombajn-ale to tylko na własne potrzeby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Około 5 tyś l ON (zależy ile sieczkarnią pojeżdżę po ludziach) 47,5 ha w tym 10 ha zielonek 12 ha kukurydzy reszta zboża , 4 ciągniki , sieczkarnia i kombajn którym robię tylko u siebie .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

u mnie 40 ha ornych 50 ha łąk to 2tys L ON idzie lekko i do orki na zimę trzeba zawsze dokupić te 800L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie idze spokojnie ponad 1000l rocznie, w zniwa kombajn, transport, orka to wydatek 400l paliwa


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

u mnie idzie 20 tys litrow

woz paszowy codziennie, ciagnik z ladowaczem 100ha, sieczkarnia robia swoje


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U nas spali się około 25tyś l


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

Ja tam u siebie zużywam miesięcznie ok 5,5tys litrów ropy.

Edytowano przez rosolinnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

ok 200ha swojego, 7ha zielonki, 10ha łąk, kombajn 200ha usług - rocznie około 23000 - 25000l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

to wychodzi średnio gdzieś 70tys l, a to samej ropy bo jeszcze sporo benzyny idzie ale nie liczyłem jeszcze nigdy, ale w tym roku sadze przekroczymy 100tys bez mała, większy natłok prac :P ale z tego możne 2% idzie na uprawę pola:P

Edytowano przez rosolinnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

u mnie idzie okł 1,5tys litrów na 12 ha i c330 tyle pije

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

erni0402 kupujemy zawsze 7 lub 8 beczek po 200l w ciągu roku ale oczywiście werwa tylko ze u mnie jest 1 ,2 ,3 klasa ziemi

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

u mnie 12 / 15 tys l na 40 ha

Około 300l na ha? To co ty z tym robisz ? :blink: Chyba że mieszkasz na żuławach ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj