atomik

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie

Polecane posty

lukas120    4
U mnie w tamtym roku poszło około 1800 litrów na 12 ha

ale w tym roku może pójść więcej ropy bo zamierzamy kupić zetora 7211. <_< :lol: <_<

 

to jak tak czarno widzisz to nie kupuj tego zetora a w naszym gospodarstwie 90ha poszło 8m3 ON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

hahahha

ja zuzywam u siebie 2000 litrow ON, i nie mam kombajnu to wszystko idzie na 20 ha:P


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

u mnie jak do tej pory to szło tak 3000-4500L B) tylko teraz dokupiliśmy C-330 :lol:


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

No to u nas na 22ha 2 ciągniki(c355 i c 360 3p) i kombajn poszło ok 1600l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Trochę ponad 40 ha- ok. 2600 l-aha-same paliwożerne gady na podwórku-Zetor 7211,JD 5720 i C-360 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

ponad 500l na rok tylko dla ciapka. auta nie licze.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@jaro

Masz kombajn zbożowy czy coś w ten deseń? Czy tylko same ciągniki? Jaki % zielonek w tej powierzchni i ilokośne? Jeśli można wiedzieć :lol:

 

Zużycie ON podawałem na pierwszej stronie ale zobaczyłem ten temat i pomyślałem o benzynie... ok. 2000 l rocznie... te małe niebieskie gówienko spala połowe tego co 3 ciągniki, kombajn i terenówka B) no ale troche jeździ B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiedzieć można :lol:-kombajnu nie mam,stosunek pół i łąk to tak pół na pół (z przewagą lekką łąk)-a łąki 2 i 3 kośne (od pogody zależy)-ale mam jeszcze sporo lasu-do którego też troszkę jeżdżę-no i mam też kuzyna któremu wiecznie coś w ciągniku nawala B)-resztę dopowiedz sobie sam-ale z kolei nie mam praktycznie transportu-pola i łąki raczej blisko-max.3 km (a trochę dalszy i lżejszy realizuję starym,niezawodnym Żukiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie to będzie 4-5 tys litrów na 35 ha+ usługi 3 Ciągniki i kombajn


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxlukas93xx    6

5.5 - 6 tyś. litrów nie licząć dwóch samochodów które zuzywaja 1.5 - 2 tys rocznie :/

30 ha ornej mocnej ziemi 5 traktorow i kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

2100 l na 14ha ornego i 20kika ha łąk, kombajn i prase najmuje, na tym paliwie lambo zrobiło ponad 300mtg a pozostałe ciągniki spaliły około połowy tego paliwa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

6000 litrów ON. Nieco ponad 40 ha w tym ok. 10 ha traw i 7 ha paliwożernej kukurydzy (koszenie). Ciągniki 4 szt: 47, 2x52 i 96 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U mnie ok 5000 l . 25 ha plus usługi kombajn i prasa. Hektary u niektórych gospodarzy wiele nie mają się do rocznego zużycia ON. Np ja po żniwach robię podorywkę- agregat ścierniskowy i 2 bronowania przed orką a znajomy orka głęboka na ściernisko i siew...ja spale np 15 l/ha a on niby 10 i myśli że oszczędny jest. A potem dziwi się że plon marny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Ursus c-360 1000 mtg. to koło 3000 l.

Jumz 300 mtg. 1500 l.

Mtz 1000 mtg. 5000 l.

Zetor 300 mtg. 2000 l.

Valtra 1200 mtg. 12000 l.

To około 20000 l. na rok :D


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj