atomik

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie

Polecane posty

atomik    148

jak duzo popularnej ropy zuzywacie w swoim gospodarstwie i ile pienedzy na to przeznaczacie? ja spalam ok.5 tys litrów


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

u mnie idzie około 2000 litrów :)


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paralaksa    0

5000 tys litrów, ilość wręcz porażająca przerażająca :) :) ja około 8 tys ON


1. nie wiesz czegoś? google
2. dalej nie wiesz? google
3. dalej brak odpowiedzi? to zadaj w końcu sensowne i logiczne pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a i jeszcze kombajn około 2 tysoace litrów czyli cos koło 7 pi razy oko po motogodzinach i srednim spalaniu


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

te wielkosci nic nie mowia, lepiej powiedziec 5tys l na 400mth na 32ha to by dawalo jakis obraz, bo co z tego ze jeden na 10ha zuzyje 2tys a drugi na 32ha zuzyje 3tys?

takie suche liczby, natomiast srednia na ha to juz jest ciekawy wskaznik.

 

Ja do tej pory nie patrzylem jakos mega dokladnie ale szacuje ze tak okolo 4tys spalilismy na 32ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Około 4000 litrów rocznie na 32ha orne + 13ha zielonek, co by w sumie dawało prawie 90 l/ha, chyba żeby przyjąć przelicznik 1ha zielonek = 0,5ha ornego (jak w jakimś innym temacie) to by wychodziło ponad 100 l/ha ornego.

 

@atomik

5000 tys. litrów = 5 milionów litrów... Co Ty masz za traktory i ile ziemi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Ciezko mi bedzie powiedziec ile idzie- mysle ze cos okolo tysiaca litrow na 12 ha pola. W czym łaki jest znikoma ilosc, pastwiska tak samo, hektar malin reszta to orne :)

 

Dodam ze na ropie nie oszczedzam bo prawie zawsze u nas sie jezdzi z gazem w podłodze takze gdyby chciec mniej gazu to i mniej ropy by poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paralaksa    0

w sumie z kombajnem to mu wyszlo 7 mln :)

moze jezdzi czolgiem przerobionym na ciągnik :) ruskie maszyny to pala nawet 350 na 100 km :)

u mnie 78 ha z tego uprawa zboz 50 ha reszta to takie nie standardowe roslinki :) (opalu nie licze :))


1. nie wiesz czegoś? google
2. dalej nie wiesz? google
3. dalej brak odpowiedzi? to zadaj w końcu sensowne i logiczne pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to może ja się wypowiem

ok 2000l na 22 ha z czego ornego jest niecałe 7ha, a reszta trawy

na tym paliwie robimy ok 500mth 3p , ok 250-300mth c355 oraz kombajn z tym że ciągniki i kombajn chodzą ( a raczej chodziły) jeszcze na usługach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja na 30ha gospodarstwo [2 ciągniki i nic więcej] to zużywam od 2-3tys litrów rocznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Na 110 ha zużywam ok 8-9 tys litrów rocznie.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Do tej pory na 30ha to On szło tak 4-5tyś litrów a teraz przybyło troche od dziadka to bedzie większa ilość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no to juz wam mowie ze mam 33 ha ale troche jezdze na usługi stad wiecej nieco zuzywam, mam trzy ciagniki i kombajn. a i LICZBY POPRAWIłEM :) lol


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Przy obecnym areale (5 ha) zużywamy ok. 350 litrów na sezon. Kiedyś conajmniej 1 tys.

 

Zetor 7211 pracuje ok. 100 mth, Ursus 360 ok. 70 mth, a RS09 5 mth :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Nie licząc kombajnu zbożowego 1tys. l na 15ha, gdzie ursus 3512 robi ponad 300mth,a C-330 <50mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

u nie idzie na 80ha w tym 60 orne 20 urzytki zielone 2 kombajny 5 ciągnikąw troszkę usług to idzie tak do 7-8 tys litrów nie liczac samochodów

 

pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ciekawy jestem ile by hospodar wpisał lol


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U nas 6 dni w tygodniu po 10 godzin dziennie chodzą 4 ciągniki przy zrywce drewna :) Co dzinnie 100 litrów ON z ledwością starcza

100 litrów * 300 dni = 30000 l= 30 tys. litrów

Dolidcie do tego jeszcze kombaj i 2 samochody to w 35 tys. się niezmieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
U nas 6 dni w tygodniu po 10 godzin dziennie chodzą 4 ciągniki przy zrywce drewna :) Co dzinnie 100 litrów ON z ledwością starcza

100 litrów * 300 dni = 30000 l= 30 tys. litrów

Dolidcie do tego jeszcze kombaj i 2 samochody to w 35 tys. się niezmieści :)

To ile ty masz rocznie dochodów?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

coś u was to te ciągniki mało pracują w gospodarstwie :) co to jest 150 mth albo 70 <lol>u nas ciągnik jako jedyny w gospodarstwie na 23 ha ornego i 5 ha łąk i jeszcze przejażdżki do lasu po drzewo ( pomagamy w wyciąganiu drzewa wujkowi mojemu z lasu ) ( zrobi z 600-700 mth może mało może dużo)+ jeszcze kombajn który jeszcze jeździ na usługach ( ale ile on tam wypali to wam nie powiem ) to na całość 2 tyś l nie starczy czasami sie w baniakach dowozi :) a silniki w ciągniku i kombajnie są takie same :) ( ale kombajn i tak spala sporo więcej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

To wie tylko mój ojciec, ale z całą pewnością wychodzimy na plus :)

Na dzień w 4 ciągniki jesteszmy w stanie ściągnąć około 250 m3 drewna

Za zrywke 1m3 mamy 7 zł

Trudno mi powiedzieć ile mamy na miesiąc do wypłaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj