Zaloguj się, aby obserwować  
Ksieciunio

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ksieciunio    0

własnie kupilem Lamborghini R2 66 w wersji Target ma 70KM nosze sie z zamiarem kupna prasy rolującej.. jaka mi polecacie aby ciagnik sie nie meczyl i wszystko gralo w cenie okolo do 25 tys złociszy... czekam na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

według mnie to Claasa 46 rolland, spokojnie da rade, dobre sprzęt i w tej cenie jakość se napewno znajdziesz :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

sam 2 lata temu rozglądałem się za belarką do 20 tyś w okolicy, za używanymi sipmami, jak obejrzałem to a co najlepsze podpytałem sąsiadów co toz a sprzęty to ja już wole najmować i mieć święty spokój, proste, jak ktoś dba o maszyny to trzyma, jak ktoś tłucze tysiącami w sezonie to zaraz goni na handel i następną nową bierze, a są ci najgorsi co przerabiają i modyfikują, dlatego polskiej używane w życiu bym nie chciał, ale bardzo jestem ciekawy co można z zachodu do 25 tyś kupić, lepiej łańcuchową czy walcówkę, na co zwraca sie uwagę przy zakupie i w jakim stanie są te prasy bo rocznikami to już w większości pełnoletnie są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksieciunio    0

Ferdek takie jest i moje zdanie jak ktos od rana do nocy gna prase to nie warto mi potrzebna jest prasa tylko dla siebie dla wygody zeby sobie wszystko szybko i latwo zebrac z łąki i po sprwie...dzieki za podane opcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
...jak ktoś tłucze tysiącami w sezonie to zaraz goni na chandel i następną nową bierze, ...

zależy co masz na myśli tysiącami czy 1 tys rocznie czy 8 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Rolland 46 to już chyba za dużo na 3 cyl i 67KM.ja rozejżałbym się za jakąś pasówką albo łańcuchową.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

my starszą wersją claasa robimy z 3p i dobrze zbija tyle że trzeba wolno jechać a tu jest 20 kM więcej więc powinien dawać rade, bo skoro z takimi prasami chodzą zetory 7245 to i ten lambo powinien sobie radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
...bardzo jestem ciekawy co można z zachodu do 25 tyś kupić, lepiej łańcuchową czy walcówkę, na co zwraca sie uwagę przy zakupie i w jakim stanie są te prasy bo rocznikami to już w większości pełnoletnie są :)

Pełnoletnie za 25 tys.? Gdzie tak ludzie przepłacają? :) Ja kupiłem kilkuletnią prase w bardzo ładnym stanie za 31 tys. także... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
według mnie to Claasa 46 rolland, spokojnie da rade, dobre sprzęt i w tej cenie jakość se napewno znajdziesz :):)

 

to że dobry sprzęt to zgoda, ale chłopaki z czym do ludzi 70km to może da radę w słomie, w sianokiszonce to długo ten ciągniczek nie pochodzi :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Jak u mnie w okolicy Claasa 44 ciągają c-360 który ma coś ponad 50 KM to dziwne ze 70 KM nie da rady w Claasie 46 która robi te same baloty co 44 tylko jest o 400 kg cięższa. Widać dla niektórych to do prasy trzeba ciągnik o mocy ponad 100 KM, ciekaw jestem tylko po co....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksieciunio    0

widze ze dyskusja wre... i bardzo dobrze pytam bo u mnie raczej kupuja nowe prasy i jezdza tylka na sipmie albo Nascarach wiec nie bardzo sie orientuje a jaka jest lepsza do kiszonki bo glownie o to chodzi walcowa pasowa??moze jeszcze inny wynalazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

do sianokiszonki to raczej walcowa z własnego doświadczenia, chociaż i pasowe są dobre tylko przy zakupie używanej rożnie może z tymi pasami być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a co jest w końcu z tymi mascarami z samaszu, bo byłu nawet niedrogie, a aktualnie na stronie producenta nie ma po nich śladu, czyżby już nierobili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6
to że dobry sprzęt to zgoda, ale chłopaki z czym do ludzi 70km to może da radę w słomie, w sianokiszonce to długo ten ciągniczek nie pochodzi :)

u nas właśnie zetorem 7711 lata claasem 46 i w sianokiszonce idzie mu bez problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Jak u mnie w okolicy Claasa 44 ciągają c-360 który ma coś ponad 50 KM to dziwne ze 70 KM nie da rady w Claasie 46 która robi te same baloty co 44 tylko jest o 400 kg cięższa. Widać dla niektórych to do prasy trzeba ciągnik o mocy ponad 100 KM, ciekaw jestem tylko po co....

 

A np po to żeby był balot dobrze zbity :) Idąc twoim tokiem rozumowania to 90km powinno chodzić z Rollantem 250-przecież też robi baloty 120x120 :) tylko pokaż mi taki zestaw

 

Pewnie że da rady jak ustawicie na minimalny zgniot. Ja nie robię fuszerki

 

użytkownik @piootr ma 44s i jakoś nie ciąga c-360 a mf 110km, widziałem jak u-912 umierała z 46RC w wałkach po 2-karuzelowym Linerze


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

gościu jeździł z claasem 44 Renówką 130kM i nie mógł belota zbić i po roku sprzedał prasę i kupił sipme, a my i 3p zrobimy o niebo lepsze bele claasem niż on sipmą tą 130kM renówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77
A np po to żeby był balot dobrze zbity :) Idąc twoim tokiem rozumowania to 90km powinno chodzić z Rollantem 250-przecież też robi baloty 120x120 :) tylko pokaż mi taki zestaw

 

Pewnie że da rady jak ustawicie na minimalny zgniot. Ja nie robię fuszerki

 

użytkownik @piootr ma 44s i jakoś nie ciąga c-360 a mf 110km, widziałem jak u-912 umierała z 46RC w wałkach po 2-karuzelowym Linerze

 

 

Dobrze napisałeś 46 RC czyli prasa z rotorem ale tu nikt o RC nie pisze a tylko i wyłącznie o zwykłej 46. Pogadaj z kolegą QAZI on ma prasę 44 i ciąga ją 3P i jakoś daje sobie radę ten ciągnik z ta prasa, a nawet dwa razy przedawkował z siła zbicia i wyrwało mu walec. Wiec moim zdaniem można mieć ciągnik o mocy 100 KM ale trzeba wtedy bacznie obserwować wskaźnik od zbicia beli, bo można sie nie długo taka prasą nacieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@semos no pewnie, że łatwiej wyczuć kiedy silnik zdycha, niż obserwować ciśnienie na zegarze, ale to nie o to chodzi...

 

@piootr pisał, już kilka razy 110km w MF wymiękło, tylko że on robi na WOM 1000 i około 1200rpm na silniku.co nie zmienia faktu że lekko w tej prasie nie ma.

 

 

@gazi kto ma czas, żeby jeździć wolniej???przeważnie nie ma czasu na rozczulanie się na maszyną, sprzęt musi być dobrany optymalnie, aby wydajność była jak najwieksza.znajomy przez trzy lata jeździł Warfamą i C360 rocznie robił kilka tyś sztuk i co roku ciągnik do remontu, sprzęgło, skrzynia.teraz mówi,żę sam nie wie jak ta C360 tyle wytrzymała bo 80 km w pronarze podczas dobijania ma co robić...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a mój wujek 3p warfame zajeździł że to prasa miała co roku remont a nie ciągnik

a co do czasu to my go mamy a przy tym wychodzi oszczędność paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Dobrze napisałeś 46 RC czyli prasa z rotorem ale tu nikt o RC nie pisze a tylko i wyłącznie o zwykłej 46. Pogadaj z kolegą QAZI on ma prasę 44 i ciąga ją 3P i jakoś daje sobie radę ten ciągnik z ta prasa, a nawet dwa razy przedawkował z siła zbicia i wyrwało mu walec. Wiec moim zdaniem można mieć ciągnik o mocy 100 KM ale trzeba wtedy bacznie obserwować wskaźnik od zbicia beli, bo można sie nie długo taka prasą nacieszyć.

 

To jak ten U-912 ma 90km i zdychał z 46rc, to ten lambo bez noży(liczy się około 20km więcej na noże) tak samo będzie zdychał

 

Hehe mi w variancie nigdy ciśnienie nie wyszło powyżej 1200, gościu niedaleko mnie Rollanta 240 ciąga JD 6910 i jakoś walcy mu nie wyrywa :)

 

A z tym co napisałeś o 44 i c-360 to może coś nie tak było z prasą, nie wierzę że c-360 ma siłę żeby jakąkolwiek prasę zniszczyć :) To że się ustawi siłę zbicia to jeszcze nic nie daje trzeba mieć odpowiedni ciągnik żeby to wykorzystać


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
A z tym co napisałeś o 44 i c-360 to może coś nie tak było z prasą, nie wierzę że c-360 ma siłę żeby jakąkolwiek prasę zniszczyć :) To że się ustawi siłę zbicia to jeszcze nic nie daje trzeba mieć odpowiedni ciągnik żeby to wykorzystać

my nie mamy odpowiedniego ciągnika z turem aby wykorzystać w pełni możliwości prasy, bo tur na 60 jednak ma spore problemy z belami ważącymi ponad 500-600kg nie mówiąc już o ciężwjszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj