Skocz do zawartości
wojciechu

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum

Polecane posty

marcin99023    0

chyba byś dostał po szkole rolniczej... za rok podobno ma być 70tyś z MR ( tak mówił gość co reklamował jakąś szkołę rolnicza)

tez mam podobny dylemat... ale ja chyba pójde do technikum do pszczelej woli potem najwyżej na 2 lata na mechanizację rolnictwa, żeby zdobyć reszte uprawnień i jakies studia(rolnicze)

moja sytuacja to średnia pow.4.75 i jakieś 140 punktów z testów...

(wiem, ze pisałem juz wcześniej ale nie opisałem tego dokładnie...)

GoRAL1    63

Syn na finale w województwie miał 100% z matematyki.

Nie będzie pisał testu z matematyki.

Może sobie wybrać szkołę średnią.

Wiadomość z agroFakt.pl

JD1052    79

Zajeb w budzie :P Powtórek od groma, ale to sie przyda, trzeba jeszcze przeżyć te 2 tyg jakoś, a potem to już luzzz :) Gdzie sie Zetor wybierasz do budy?

kubu365    1
Co wybrać? Średnia w 3gim. około 4 i 110 punktów z testów. do wyboru:

- technik mechanizacji rolnictwa 4 lata (jestem początkujący, obecnie robimy hamulce, głowice w 60-tce. Powiem, że mi się to spodobało.)

- LO 3 lata + szkoła rolnicza 2 lata

MR i 50 tys. można dostać bez studiów?

masz na mysli technikum mechanizacji rolnictwa w Piotrowicach

endrju00711    11

Ja się ucze, musze mieć z matmy i humana conajmniej 80 punktów, aby się dostać do tej szkoły do której chce. Ja obstawiam na 35 z polaka, i 45 z matmy. W szkole to ciągle jakieś kółka i fakultety. No frekwencja jest zaje...... normalnie aż cztery osoby w porywach są, czasem to nikogo nie ma :) choć ostatni tydzień to nawet ktoś tam chodzi, min. ja ;) W końcu trzeba coś tam sobie przypomnieć, bo na żywca iść nie warto. A dziś byliśmy oglądać ciągnik, a tak wogóle przypadkowo stał jakiś tam skuter , zapytaliśmy się, no i jak zdam w miare to będe go miał, bo przyjedzie razem z ciągnikiem :) No, ale od jutra koniec z AF, w piątek po testach sobie wejde, ale nie wcześniej. więc narazie do piątku, i życze powodzenia :)

marekczarna    0

A ja jeszcze się nie uczyłem. i jeszcze nie wiem do jakiej pójdę szkoły ;)

A zamiast się uczyć to siedzę przed AF i tyle.

(jak poprosiłbym bana na 3 dni to nie będę mógł w ogóle odwiedzać AF??) :)

Pawas    0

Ja sie tez jeszcze nie uczyłem brak czasu i checi.. heh szkoły ten nie mam wybranej.. ;)

pynczor    2

hehe ja tez sie nie ucze siedze w domu z noga w szynie i tez przed AF hehe i jeszcze bd pisal testy z taka noga ;) ale nic mysle ze z 60 pkt bedzie :)

13091993    0

I jak poszło ? Ja podanie trochę spaliłem , nie przedstawiłem samorządu , a reszta myślę , że dobrze tylko pewnie obetną trochę punktów za błędy w rozprawce . B)

pynczor    2

hehe ja tez nie przedstawialem dokladnie a rozprawka to srednio hehe a tak zamkniete to spoko poszly najlepsze to bylo o Marcinie i Karolinie ;P

endrju00711    11

Spoko test, szczerze myślałem, że będzie duuużo gorzej, ja taki głupek i w podaniu zapomniałem nagłówka ,, PODANIE " napisać, date rozwaliłem , i te narracje, tak to rozprawka luźno, ale gorzej było z tym tekstem z histy, normalnie gemela była, nie mogłem zatrybić wogóle o co biega, dopiero po czwartym przeczytaniu zrozumiałem tekst B)

pynczor    2

a to spoko bo ja tez nie napisalem naglowka, z tym powstaniem tez nie wiedzialem o co biega hehe ale mysle ze bedzie dobrze zobaczymy

Kamillo0    132

Trzeba pisać Podanie o góry, ja kiedyś pisałem na WOS Podanie o prace i dzięki temu to napisałem. B)

A rozprawka to dziwna była jakoś mnie to zaskoczyło, ale życzenie się spełniło, chciałem aby była rozprawka,tylko nie charakterystyka i mówisz masz no ale ten temat dziwny i argumentów jakoś nie było skąd wziąć, tylko jeden z historii sobie przypomniałem, wiecie stres no bo 25 minut przed końcem zacząłem rozprawkę pisać. B)

Ale sam nie wiem ile będę miał punktów, poczekamy zobaczymy.

A teraz spadam się uczyć na jutrzejszy egzamin.

Mam nadzieję,że będzie jeszcze łatwiejszy i dużo dużo punktów się zdobędzie.

zetor    3

ja wszystko na luziku bo miałem 3 godziny B) (dysortografia). ogólnie nie było tragicznie.

bobert21    0

Ja uklad podania zwalilem: zapomnialem sie podpisac, daty i miejsca i przekrecilem stronami nadawce z odbiorca. Ale mam nadzieje ze za uklad jest aby 1 p. Ogolnie to zamkniete latwe to samo o Marcinie i Karolinie. Temat rozprawki mnie zaskoczyl ale jakos wymyslilem i podobno nawet o to o co chodzilo. Bo ja to obczailem ze jesli niejedno imie ma czyli ze chodzi o rozne cele i pisalem o Kolumbie, Santiago ze starego czlowieka i morze i o tym gosciu z I tesktu ze na poczatek do karpacza pojechal.

karol20a    12

do d*py było to że były wersje i nie było jak odgania B) ale jakoś to będzie tylko żeby jutro było jakiś w miarę łatwy a nie ... matma chyba ważniejsza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez debski70
      Witam! W związku ze zmianami odnośnie obrotu gruntami rolnymi,, do zakupu działki potrzebuje uprawnień rolniczych. Gdzie takie uprawnienia mogę jak najszybciej i bezproblemowo zdobyć? Czy na takich kursach trzeba zdawać jakieś egzaminy państwowe, czy wystarczy ukończyć tylko kurs Jestem z woj. łódzkiego. Pozdrawiam
    • Przez adamc330
      Witam niedawno skończyłem kwalifikowany kurs zawodowy R3 i moje pytanie kieruje do osób które też skończyły taki kurs, czy musiał ktoś płacić za przystąpienie do egzaminu z OKE ????.
      Podczas odbioru zaświadczenie o ukończeniu kursu R3 szkoła zażyczyła sobie opłaty w sekretariacie lub wpłacenie na konto szkoły pieniędzy, bardzo mnie to zdziwiło że nie kazali płacić prosto na konto OKE tylko na konto szkoły.
    • Przez weengosz
      Witam serdecznie, stoję przed wyborem szkoły, a raczej kursu, dzięki któremu zdobędę kwalifikacje rolnika.

Na razie natknąłem się na 2 warte uwagi szkoły:

1. http://www.cs-doctrina.pl/kursy-kwalifikacyjne/technik-rolnik/

2. http://kursr3.pl/?gclid=Cj0KEQjw5YfHBRDzjNnioYq3_swBEiQArj4pdJgZURRu70vYF_4Y8lJgmo9lkCDPg09EwuvUtM5VNMYaAscs8P8HAQ

Zależy mi żeby zdobyć te papiery jak najprościej, bez jeżdżenia daleko, beż żadnych dodatkowych ukrytych kosztów itp

Czy ktoś może polecić którąś z tych szkół? Czy może poleci mi jakąś inną?

• Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?

Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez Diwad890
      W jakim wojewóctwie moge zrbić prawo jazdy kat t z przyczepa jednoosiowa na egzaminie?