Mariuszek

HODOWLA ŚLIMAKÓW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariuszek    0

WItam wszystkich forumowiczow!!

Chciałem sie zapytac czy ktos ma jakies doswiadczenia albo wiedze na temat hodowli slimakow - chodzi mi o rase afrykanska ktora moze byc hodowana w parkach pod golym niebem. Znalazlem pewne informacje ale chcialem sie dowiedziec czy ktos rowniez sie interesowal tym rodzajem produkcji rolnej.

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtas    74

u mnie slimaki opanowały bele z sianokiszonką. wspinają sie nawet na dwie warstwy (nie wiem tylko po co?) wczoraj mój młodszy nazbierał 19 sztuk na belach

lambogrand    26

odswierzam temat ktos hoduje slimaki? podobno biara na zachod karzda ilosc slimakow w cenie 4 euro/kg na 500 m kwadratowych mozna 10 ton wychodowac podobno, ktos sie wypowie?

Wszystko można,tylko pytanie jakim kosztem. Akurat w Polsce hodowla ślimaków należy do zdecydowanej rzadkości,też nie ukrywajmy ze klimat aż tak bardzo nie sprzyja ku temu. Nawet trudno znaleźć na forum kogoś kto miał z nimi styczność i podzieli się doświadczeniem w tej kwestii. 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez luqasz17
      Witam potrzebuję porady mam 3,5 letnia klacz zimnokrwistą nie może się za źrebić tj. była puszczana już 4 krotnie raz bez zastrzyków na wywołanie rui i 3 z zastrzykami nie za źrebiła się z mieniałem ogiera tez nic nie pomogło. Lekarz który ją badał 9Robił prześwietlenie) powiedział aby czekać do wiosny ponieważ ma jeszcze małe narządy i trzeba poczekać. Sam niue wiem co robić i o tym wszystkim myśleć. Inne klacze zawsze po zastrzykach się za źrebiały. dodam że u niej nie widać rui tak jakby miala tzw ciche ruie u innych klaczy jakie miałem zawsze pokazywały kiedy miały ruie.
    • Przez Ferdek07
      czy ma ktoś takie urządzenie czy jest dokładne i czy można zwykłym krawieckim centymetrem zmierzyć i obliczyć masę bydlęcia
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez Nestix
      Mam problem gdyż firma paszowa mnie oszukała na słabej jakości paszy??
    • Przez danielek24
      Witam jak w temacie chciał bym dowiedzieć się czy miał ktoś z was bądź waszych znajomych do czynienia z hodowlą ślimaka i może wypowiedzieć się o oplacalnosci oraz skomplikowaniu?
      Ostatnio mnie to zainteresowało a w necie jest wiele sprzecznych sobie wypowiedzi.
      Jestem z woj.Lubelskiego okolice Białej podl.
      Może wiecie gdzie w okolicy jest taka hodowla zeby można było podjechać zobaczyć i pogadac bo wiadomo ze w necie można pisać wszystko a tak by człowiek zobaczył i sam ocenił
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.