yacenty

Żywotność lemieszy

Polecane posty

Gość   
Gość

mam taki sam problem. gdzie pisze numer lemiesza ? moge wymienić tylko sam lemiesz czy odkładnice też bym musiał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Za parę dni będę w sklepie to sprawdzę.Numer jest na lemieszu, jak go odkręcisz to zobaczysz. Po co odkładnie zmieniać jak nie ma dziur.

Dzwoniłem i prawdopodobnie jest inny rozstaw śrub. tu możesz zmierzyć http://www.swistak.pl/a15310355,LEMIESZ-18-plug-KVERNELAND-073006-073007.html#zdjecia

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

do mojego nie da sie zalozyc innych jak 16" bo jest inny rozstaw srub niz w 18". Ten moj plug to chyba jakis skladak:(

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja też raczej nie moge mieć dłuższych bo zaraz za tym gdzie kończy sie lemiesz odkładnica zaczyna sie przekręcać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

zwracam się z ogromną prośbą szczególnie do uzytkowników kvernelanda

 

mam pług a8 model, lemiesz 14" kupuje niby oryginał u dilera pomalowane na zielono ze znaczkiem kverna taka strzałka bita jest, dłuta są nie malowane. koszt lemiesza teraz dokładnie nie pamietam z dłutem około 200 - 210 zł. pług zagonowy 3 skiby resor, komplet lemieszy wytrzymuje mi jeden sezon około 35 ha czyli około 11-12 ha na lemiesz z czego musze zuzyć na jeden lemiesz 2 dłuta (4 przełożenia) wydaje mi się to cholernie mało warunki gleba lekka i średnia, uwilgotnienie również różne. za tą cenę wydaje mi się to marny wynik. Chciałbym się dowiedzieć gdzie wy kupujecie swoje lemiesze do kverna mówie tylko o oryginalnych, jaka jest ich żywotność i cena bo mnie już szlag trafia .


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja kupiłem 18" w sklepie po 120 zł i dłuta po 30. To nie są oryginały. Zaorałem 60 ha i muszę obrócić dłuta. Ale do jakości lemieszy nie jestem zadowolony. Jak do fortschrittta lemiesze ze stali borowej to na 5 lemieszach robiłem ok 100 ha i dwa komplety dłut do tego. A w KV raczej 100 ha nie zrobię na 10 lemieszach. W KV miałem 4 lemiesze oryginalne i tak samo się ścierają. Ogólnie lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

szczerze to na straych lemiesza grudziądzkich z czubkiem ( bez wymienialnego dłuta ) trzepałem tyle samo ha lub minimalnie mniej a cena 50 zł za 250 to trochę różnica ...


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

U mnie komplet lemieszy starczył na ok 55ha. Pług akpil 400czh 4*40 na oryginalnych lemieszach.

Mam do was pytanie: zakładał ktoś z was lemiesze z dłutami do tego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Panowie miał ktoś lemiesze od ZPL Stankiewicz ze stroiny http://www.lemiesze.pl/ ? dobra jakość?

Szukam kompletu Do kvernelanda vd100 i taki 20 calowy 073008 maja za 127zł brutto a u konkurencji ceny miedzy 150-200 i jeszcze ciężko znaleźć bo mało 20 calowych na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też się nad nimi zastanawiam i chyba je kupię. Tylko czy pługa będę jeszcze używał, tu mam większy problem, bo tak to bym już kupił. Ja potrzebuję 18 cali.

 

Wysłałem do nich maila i redlicę do mojego agregatu bo te z Uni oryginał nie zbyt mi się podobają.

. Jednak są z hardoxa wiec powinny być dobre.

Przesyłka wychodzi 130 zł.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

U mnie komplet lemieszy starczył na ok 55ha. Pług akpil 400czh 4*40 na oryginalnych lemieszach.

Mam do was pytanie: zakładał ktoś z was lemiesze z dłutami do tego modelu?

 

 

 

Z Uni Grudziądz pasują jakieś niepamietam bo juz nie używam swojego Akpila wez stary i podjedz do sklepu napewno dobiora i były z dłutem

 

 

Co do wytrzymałości u mnie ziemia to 3a i w góre gdy jest sucho orka to męczarnia drugi rok użytkuje roto 440 niema do niego zamienników a przynajmniej żaden sprzedawca nie potrafił dobrac mimo wielu prób wiem ze od PHX pasują ale z kąd wziąc lewe? lemiesz to koszt 220zł trwałość jednego to 15ha po tym przebiegu dostawały już płozy kupa kasy za wymiane więc lemiesze trafiły do Inofamy w inowrocławiu gdzie chłopaki bardzo ładnie wodą wycieli otwory po dłuta od Rabewerk po tym lemiesze zrobiły drugie tyle dłuta muszą być bez nich lemiesze wysiadaja szybko . Na drugi komplet dobrałem lemiesze od Kuhna prawie pasuja tylko czy to dobry wybór jak jest z ich trwałością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Lewe do PHX to żaden problem. Są z otworwmi na dłuta. Kupowałem z 2 lata temu, ze stali borowej, chyba po 70 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Moim zdaniem najlepszy lemierz jest spawany.

Czyli jak do zużytego lemierza dospawamy resor , lekko podegniemy .

Ja mam takie lemierze i są nieocenione wchodzą nawet w najtwardszą ziemię.

Resory mam z UAZ-a

Klepe je na zimno na prosto , obcinam troche lemiesza tak by wyrównać i wspawuje resor , dodatkowo szlifierką go lekko zostrze.

Kapitalna sprawa pługi orzą aż radość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mylisz się. Resor można przewiercić prawie bez problemu.

Robiłem wstawki z resora w odkładnie i nie zbyt długo wytrzymywały. Spawy po pół automacie potrafił dłużej wytrzymać niż resor.

Ja używałem resorów ze stali borowej. Nie było szans je przewiercić.

Może specjalnymi wiertłami widiowymi. Ale koszt wiertła przewyższał opłacalność.

Wypalałem otwory spawarką.

Na tych lemieszach 5 sztuk, robiłem do 100 hektarów.

Teraz w KV mam niby oryginały i może 100 ha wytrzymają, ale 10 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Kolego sprawdż czy twoje wiertła przewiertają otwór w resorze z "starego uaza" dopiero wtedy coś napisz .

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

A widzisz :) to nie porównuj starej ruskiej stali do polskiego badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a co sądzicie o lemieszach uni grudziądz (130zł) z dłutem (35zł) bo do swojego zagonowego Agro-masz 4x40 z zabezpieczeniem ścinanym kupowałem po 30zł na targu i wytrzymywały ok 15ha chyba, że się trafi na kamień, że lemiesz się wywinie w drugą stronę. Ziemia lekka od IV do VI klasy, czy warto zainwestować większe pieniądze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

ja narazie w moim pottingerze servo na lemieszach zrobiłem 140 ha są już kiepskie ale mysle że jeszcze z 20-30 ha pociągną no a dłuta starczają na 60 ha , a najbardziej sie dłuta zjechały i lemiesze na piasku jak sie pługiem zapierd.... ok 10-11 km na godzine, piasek zaj******e sciera

 

 

Za wulgaryzm +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Lemiesz uni kupiony na targu to dwie sprzeczności.Jak ktos chce orginał to trzeba udac się do dealera tych maszyn. Najlepiej zaufanego aby bubla nie wcisnoł. To, że coś pasuje do danej maszyny nie znaczy, że jej producent to wyprodukował.

Optymalna prędkośc orki to chyba 7,5 czy 8,5 km/h. juz nie pamietam, szybsza jazda powoduje szybsze zużycie elementów roboczych a nie piasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Ktoś napisze może jakiej firmy zamienniki najlepiej kupić do KVernelanda? bo Molbro miałem szwedzkie to porażka.A może wcale oryginały tylko brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj