yacenty

Żywotność lemieszy

Polecane posty

akmaly    709

Najlepiej smarem grafitowym, są też specjalne środki w sprayu ale cena jest niestety zdecydowanie większa. Można też olejem do smarowania prowadnic pił ale on z czasem zostanie wypłukany przez deszcz. 

Oleju silnikowego przepracowanego jak i innych które nie są biodegradowalne, nie wolno stosować ( a olej przepracowanych zawiera siarkę i żadna z niego ochrona antykorozyjna ). 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

smar  albo minia  ,olej deszcz spłucze ,chyba ze pod dachem ,ale nie przepalonym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel5    1

Ja 3 lata temu kupiłem dwie piersi odkładnicy od Stankiewicza do pługa Lemken (korpus WS2) i po zaoraniu ok. 10 ha na korpus nie widać żadnego zużycia.

Jeżeli chodzi o śruby do produktów Stankiewicza to można je bez problemu kupić w dobrych sklepach ze śrubami, np. w Lublinie sprzedaje je As-Met. Cena 25-30 PLN za kg, więc jedna śruba kosztuje grosze. Tak na marginesie, to te śruby są super, bo element nimi przykręcany może zużyć się nawet w 70% a śruba dalej będzie go trzymała.  Znajomy ma pług z Agromaszu i ciągle gubi dłuta, bo pomimo, że nie jest jeszcze bardzo krótkie to robi się na tyle cienkie, że ściera się łeb zwykłej stożkowej śruby do lemieszy i dłuto odpada.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Mam pytanko. Wujo ma kuznie i klepie lemiesze ale chcial sie zorientowac ile za takie klepanie kasowac? Ktos cos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To zależy jak mu to wychodzi, jeśli klepie aby klepać to flaszkę na dwóch, jeżeli robi to konkretnie z dobrych materiałów to 50% nowego zamiennika można wołać, oczywiście jeśli znajdzie jelenia co będzie chciał tyle zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No wlasnie zawsze bral pol ceny ale chcial podpytac czy inne ceny moze sa. Chetnych dosyc sporo ma takze zle chyba nie robi, mlot swoj ma juz od xx lat, jak bylem dzieciakiem to pamietam jak go robili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Witam. Jakie wybrać dłuta do Overuma? Jak z żywotnoscia dlut firmy molbro, granit, Frank? Założyłem jedno oryginalne i jak narazie ładnie z żywotnoscia. Reszta przyjechała z plugiem ze Szwecji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Nie mam żadnego porównania, bo to mój pierwszy komplet, którego starłem. Po tych zdjęciach pług zrobił jeszcze 15ha jak się nie mylę, tylko że już na 4korpusy. Dłuta do wymiany. Czy to dobry, czy zły wynik to nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Jakie macie doświadczenia z lemieszami ZPL Stankiewicz sp. j.? Przymierzam się do wymiany lemieszy w moim Eberhardtcie, trafiłem na taką ofertę i zastanawiam się co to warte?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Własnie założyłem do Pottinger Servo lemiesz z dłutem. Wykonanie nawet niezłe choć do oryginału daleka droga, szczególnie lemiesz z blachy Hardox przy przebijaniu otworów wypycha krawędź ( choć to że otwór przetłoczony ma swoje plusy ), dłuto a raczej przednia część lemiesza stal borowa B38 i po spotkaniu z większym kamykiem ok 30 kg nie było śladu ( wiem, wiem, dobrze trafiłem i wyskoczył do góry :)). Ale co to za opinia po zaoraniu 0,4 ha na korpus. Napiszę coś więcej jak trochę popracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u mnie od stankiewicza  w obrocie 4x40 po zaoraniu ok 40 ha lemiesze z hardoxa skurczyly sie o jakis 1 cm co przy szerokosci 15 cm mysle ze jest dobrym wynikiem a graniczna szerokosc lemiesza wynosila ok 9 cm. Dodatkowo orane bylo w dosc suchym roku, kamieni od groma i zaden sie nie poddal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Kupiłem tej firmy w 2017 roku lemiesze oraz dłuta do pługa Niemayer 4x50. W przyszłym roku planuje kupić nowe dłuta, bo kończą się już z drugiej strony. Przeorane ok 200 ha. Czyli po 100 ha zmieniłem dłuta na drugą stronę. Lemiesze w bardzo dobrym stanie powinny jeszcze wytrzymać 200ha, a mam nadzieję że 400ha. Ale przekonam się za dopiero za 5 lat.

Właśnie znalazłem starą fakturę, dłuto było z  stali B38, a lemiesz z HARDOX500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Są bardzo podobne do tych stosowanych w kverneland a nawet wydają się być identyczne ale nie mierzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

A jak myślicie bardziej celować w lemiesze trapezowe czy dziobowe? Docelowo i tak planuję założyć dłuta.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Przy lemieszach z dłutem, to czy będzie trapezowy czy z wypuszczonym dziobem zależy głównie od samego korpusu pługa a konkretnie kątów lemiesza, przy małym kącie natarcia dłuto wystaje mniej, przy większym z reguły będzie podparcie w stylu dzioba - ale to zależy już raczej od producenta. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Dzięki za podpowiedzi. Zamawiam takie jakie były czyli dziobowe. Po czasie powiem jak się sprawują.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Jak to jest z tymi lemieszami dłutowymi? Słyszałem że uda ciężej od zwykłych. Przynajmniej jeśli chodzi o np 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Lemiesze dłutowe bardziej się wbijają w ziemię(gdy założyłem to odrazu urwałem koło podporowe w starym pługu), na moje oko stawiają troche wiekszy opór, ale zaletą jest dłuższa trwałość, dzięki zmianie dłut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj