yacenty

Żywotność lemieszy

Polecane posty

jesli chodzi o lemiesze dyskusja dyskusja ale tak naprawde ilu jest producentow w polsce tego typu czesci do pluga?

czy to nie jest tak ze kazda wieksza firma otwiera swoja produkcje?

pozniej sie kupuje to co tansze i d*pa podczas pracy wychodzi.

Napiszcie jakich marek uzywacie?

  • Like 1

koko dzambo i do przodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Ja do tej pory na jarmarkowych, ale teraz na 10 rocznicę pługa zafunduję mu nowe elementy robocze, a lemiesze albo unia, albo waryński by przetestować czy wytrzymają 3x dłużej bo są 3x droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Może wytrzymają, może nie. Kiedyś, może z 10 lat wstecz, kupiłem oryginały z Unii takie z dziobem spawane z dwóch płaskowników. Zaorałem 4ha, piąty wymęczyłem, pług zagonowy 3x30. Żadna rewelacja, fakt że było sucho i trochę kamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W moim IBISIE 4L wyorane 90 ha i lemiesze jeszcze ze 30 wytrzymają dłuta odwrócone po 60ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

120 ha dzielone na 8 lemieszy daje bardzo słaby wynik bo tylko 15 ha na lemiesz a powinno być około 30 ha na lemiesz

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

witam, przymierzam się do wymiany wszystkich elementów w lemkenie opalu. ktoś poleci jakąś firmę? czytałem o Stankiewiczu(dość dobra cena i jakość też, czy to prawda?), co z Waryńskim? jak na tym tle wypada Vulcan, no i należałoby spytać o jakość Unirolu? ktoś ma jakieś doświadczenia? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

Czubki Unirolu wytrzymały 60 ha w lemkenie a franka ze 75;a płyty lemiesza sb 45 z Franka prawie nie zużyte po 75 ha(czwórka obrotowa ) i jakie teraz czubki kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

czy jednym lemieszem możno zaorać np. 30 ha na 1 skibę to mając pługi 4 obrotowe na komplecie 240 ha bo są tacy co orzą jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Na pierwszej i drugiej klasie żywotność lemieszy będzie zdecydowanie większa, niż na klasach gleb lekkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Ja założyłem i po 2 sezonach wyglądają na mocne ale będę mógł w 100% wypowiedzieć się za parę lat. Materiał na prawdę twardy a i cena przystępna. Polecam kuriera i koniecznie zamów śruby bo są nietypowe i nie kupisz nigdzie takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja też miałem lemiesze od niego, były ok, 

śruby dokupisz bez problemu, są takie same jak do oryginalnych dłut unii Grudziądz, 

tyle że tutaj są tanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

oj nie wiem czy masz racje z tymi śrubami. zamawiałem u nich ponad rok temu i nie zamówiłem śrub z podejściem, że kupi się na miejscu. jak się potem okazało dzwonił pracownik firmy i mówił, że wysyła to razem ze śrubami bo na polskim rynku raczej takich śrub nie znajdę. Szczerze przyznaje, iż nie widziałem ich nawet na oczy ale ojciec twierdzi, że takich śrub jeszcze nie widział. Może mają jakieś nowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

lemiesze VIS w Voglach 4 obrotowych zaorały w tym roku na kpl 300ha

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

oj nie wiem czy masz racje z tymi śrubami. zamawiałem u nich ponad rok temu i nie zamówiłem śrub z podejściem, że kupi się na miejscu. jak się potem okazało dzwonił pracownik firmy i mówił, że wysyła to razem ze śrubami bo na polskim rynku raczej takich śrub nie znajdę. Szczerze przyznaje, iż nie widziałem ich nawet na oczy ale ojciec twierdzi, że takich śrub jeszcze nie widział. Może mają jakieś nowe....

może , ja zmieniałem w 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

Koniczyna jest logo firmy agro-interstar ja mam od nich lemiesze klepane z szyny kolejowej zaorały ponad 60ha mało co ubyło koszt 6 lemieszy około z kurierem 300 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jakiś czas temu kupowałem tanie wynalazki robione ze złomu a to resorów, a to szyn. Nie zawsze dało się zaorać 10ha , bo już czubki były połamane. Gleby mają trochę kamieni, ale głazy z ziemi nie wychodzą. Dzisiaj wymieniłem ostatni lemiesz w pługu trzyskibowym, bo nie bardzo chciał się zagłębiać i podskakiwał bez powodu. Wymieniany lemiesz przeorał w komplecie z pozostałymi 20 ha. Nowy lemiesz to produkt Unii Grudziądz.

Przy okazji - skrzydło pierwszej odkładnicy straciło geometrię, nim lemiesz się zużył już w skrzydle wydarła się dziura. Dwa pozostałe są w porządku, trochę cieńsza blacha, ale niezużyta nadmiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Te wynalazki z resorów czasami ( a nawet bardzo często ) wytrzymają dużo dłużej niż nowe o twardości ok 20 HRC bo tyle mają te tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Poczytaj kolego artykuł, to wyrobisz sobie zdanie na temat lemieszy z tej stali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj