yacenty

Żywotność lemieszy

Polecane posty

Marcelix    74

Mój szwagier kupił kiedyś pług KVERNELAND 3 zagonowy sprowadzony od Helmuta. Po dokładnych oględzinach okazało się, że poprzedni właściciel przerobił sobie z 14" na 16" i wszystkie poszczególne części były założone firmy "Frank" Muszę przyznać, że lemiesze były niebywale wytrzymałe. Porównując - wytrzymały one 4 sezony w jego 40 ha gospodarstwie (nie były nowe) aktualnie ma założone niby oryginał KV ale to już nie to samo, wymiana co 2 sezony. tak więc można polecić Frank'a, ale jak patrzyłem na stronach internetowych to ceny zaporowe, ale coś za coś.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ja na ostatnio założyłem lemiesze Frank'a 20" po 135 zł sztuka więc nie wiem czy ceny zaporowe :P

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Zakupiłem lemiesze z nakładkami i płozy do Ibisa u Stankiewicza w Suwałkach. Zobaczymy jak będzie z żywotnością, przez osiem lat zużyłem dwa komplety orginalnych lemieszy i cztery komplety nakładek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

Mnie ciekawi jakość tych elementów roboczych od Stankiewicza w porównaniu do Unirolu. Ceny mają atrakcyjne, stal hardox 500, ale jak z żywotnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek15208    3

Witam dolaczam sie o tematu ma zamiar kupic lemiesze hardox 500 u Stankiewicza do pluga lemken i mam dylemat czy warto jak z zywotnoscia czy ktos z was uzywa akich lemieszy? ile hektarow może przeorać nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja niedawno właśnie założyłem te z lemiesze.pl i jeszcze nie testowane,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek15208    3

  • Witam mam jeszcze jedno pytanie jaki lemiesz według was jest lepszy dzielony na dwie części i do tego dłuto czy jeden w calosci lemiesz plus dluto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

my do opala kupiliśmy z granitu bo oryginałów nigdzie nie mieli i nie chcieli zamówić to między lemieszem a dziobem w lemken opal jest nawet 1cm szpara na łączeniu, za to przy górnej części jest idealnie. nie dość że wydać kasę to jeszcze badziewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F3dor    3

Ja mam na lemieszu do lemkena nr SB 56 3352234 i płaciłem za niego 500 zł a jak patrze w tym unirolu to niby są franka do kupienia za 140zł tylko z nr SB56 (3352034) wydają sie identyczne ale czy bedą pasowały? Może ktoś podpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Kupiłem ostatnio lemiesze z dłutami od Waryńskiego po przeoraniu 7 ha dłuta do odwrócenia :o A Ile Wy robicie ha na jednej stronie dłut i z jakiej firmy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

C-330+UG 2 skibowy (na 4 biegu)

oryginalne lemiesze UG (68 zł/szt.) 6,5 ha podorywki i myślę że na następne 6,5 wystarczą (głęboka orka) i do wymiany (ziemia 3 i 4)

nie wiem jakim cudem wam takie areały wytrzymują lemiesze ... ja też tak chce raz na 5 lat wymienić lemiesz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Kupiłem ostatnio lemiesze z dłutami od Waryńskiego po przeoraniu 7 ha dłuta do odwrócenia :o A Ile Wy robicie ha na jednej stronie dłut i z jakiej firmy ??

 

kolego, brak u ciebie jakiejkolwiek precyzji. Bo co to znaczy 7ha?

jak masz pług obracany, to z 7ha robi sie juz 3,5, bo przeciez skib dwa razy wiecej.

 

podobnie jak msz pług 3-4-5 skibowy to im wiecej skib, tym mniej hektarów przypada na jedną.

 

 

i dodatkowo jeszcze bardzo duzo zależy od prędkosci jazdy.

Im szybciej jedziesz, tym prędziej żdzieraja sie elementy robocze (szczególnie jak jest sucho i twardo)

 

ja mam zagonowego 4 skibowego tura z unii i przy jeździe około 7,5km/h dłuta mi wytrzymują na 10ha po czym musze je przełozyc na drugą strone (jest u nas bardzo scho, deszcz nie padał bodajze od lipca).

tymczasem jak próbowałem orac z wyzsza prędkoscią (koło 9,5), to juz po 5ha trzeba było odwracać dłuta. Robią sie bardzo gorące od tarcia, rozhartowują sie i giną w oczach.

Lemiesze oryginał unia wytrzymują koło 80-90ha, po czym wygądaja juz jak blaszka (ważą moze z 20% tego, co nowy lemiesz)

 

C-330+UG 2 skibowy (na 4 biegu)

oryginalne lemiesze UG (68 zł/szt.) 6,5 ha podorywki i myślę że na następne 6,5 wystarczą (głęboka orka) i do wymiany (ziemia 3 i 4)

nie wiem jakim cudem wam takie areały wytrzymują lemiesze ... ja też tak chce raz na 5 lat wymienić lemiesz ...

 

pomysl chwile, ty masz dwie skiby, to na każdą z 1 hektara przypada 50arów do zrobienia.

A jak kto inny ma powiedzmy czwórke obracaną, to ma az 8 skib wiec na jedną przyada tylko 12,5ara z hektara.

 

wiec jeśli ty zrobisz 13 hetarów na jednych lemieszach, to jest tak, jakby ktos z czwórką obracaną zrobił ich ponad 50.

 

weź też pod uwagę, ze twoje leiesze są stosunkowo małe i delikatne porównując je do takich z poteżniejszych pługów.

BA, nie masz nawet dokręcanych dłut, które to znacznie przedłużają zywotnosc lemiesza. Powiedziałbym, nawet, ze x2.

 

wiec te 13ha na pług dwuskibwy zagonowy, to wcale nie jest źle.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

13 ha na cały pług więc 6,5 na lemiesz ( brak precyzji z mojej strony w poprzednim poście), w stosunku cena jakość do zwykłych za 30 zł nie wypadają aż tak znakomicie lemiesze UG (subiektywna cena). W planach mam na przyszły sezon kupić zwykłe lemiesze z czubem i napawać warstwę i zobaczymy jak wyjdzie (koszty, czas na spawanie)

 

Da się założyć do pługa starego UG jakieś lemiesze z dłutami ???

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Stary UG 4 skibowy na 30ha zmiana lemieszy po ok.15ha.Obecnie Gregoire-Besson od dwóch lat bez wkładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

@nunu85 Pług 3 skibowy zagonowy rabewerk rozstawiony na ok 110 cm , ciągam go zetorem prędkość ok 6 km/h , ziemie od III-IV klasy fakt że w tym roku u mnie też twardo w polach :/

 

 

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fumfel    0

Zakupiłem lemiesze z nakładkami i płozy do Ibisa u Stankiewicza w Suwałkach. Zobaczymy jak będzie z żywotnością, przez osiem lat zużyłem dwa komplety orginalnych lemieszy i cztery komplety nakładek

 

kolego jak Ci sie sprawuja te lemiesze?

zalozylem takie do swojej 3 obrotowej 3*35 i po zaoraniu 10ha w porownaniu do zagonowego pluga uni wydaje mi sie ze elementu o wiele mniej sie zuzywaja, zastanawia mnie tylko czy to normalne ze widac dosc wyrazne rysy po kamieniach na powierzchni lemiesza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

 

po zaoraniu 10ha w porownaniu do zagonowego pluga uni wydaje mi sie ze elementu o wiele mniej sie zuzywaja,

 

10 ha wszystkiego czy tylko na jedną stronę pługa? Pamiętaj że w takiej sytuacji, jak do zagonowego porównujesz, to zaorałeś w rzeczywistości jakby 5 ha :D

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateos355    8

Witam!

Panowie chciałem zakupić lemiesze do swojego pługa Akpil mix 40.

Jakie polecacie na oryginalnych średnio 40ha zaorały. Teraz bym chciał z dłutem.

Jakiej firmy są dobre?

Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

kolego jak Ci sie sprawuja te lemiesze?

zalozylem takie do swojej 3 obrotowej 3*35 i po zaoraniu 10ha w porownaniu do zagonowego pluga uni wydaje mi sie ze elementu o wiele mniej sie zuzywaja, zastanawia mnie tylko czy to normalne ze widac dosc wyrazne rysy po kamieniach na powierzchni lemiesza?

 

Te które kupiłem u Stankiewicza są lepsze od oryginałów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Pług grudziądzki 3x35 cm. Ziemie klasy V, kawałkami IVb, na części sporo kamieni. Lemiesze Uni starczają na ok. 30ha orki, może jeszcze z jedną podorywką. Wyrób partyzancji, stalopodobny wystarczał na jakieś 10 ha - lemiesze w kontakcie z kamieniami wywijały się do tyłu.

Wie ktoś może która firma sygnuje swoje lemiesze koniczynką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj